درباره ما  |  ارتباط با ما  |  RSS  |  آرشیو  |  1399-01-22  |  2020-04-10  |  بروز شده در: 1399/01/21 - 20:21:5 FA | AR | EN
نخست‌وزیری مصطفی الکاظمی: موانع و ظرفیت‌های پیش رو            وزیر اقتصاد فرانسه: ایرفرانس و رنو را حتی به قیمت خرید دوباره سهامشان نجات می‌دهیم            اوضاع وخیم در دیترویت آمریکا/ مرگ دو بیمار در راهروهای بیمارستان و تحصن پرستاران            ۱۶ کشوری که تاکنون ابتلا به کرونا در آنها صفر بوده است!            کرونا در اروپا| آمار رسمی مبتلایان آلمانی تنها ۱۵ درصد آمار واقعی است/ هشدار درباره فروپاشی اتحادیه اروپا            وزارت صحت افغانستان از کم بود کیت های محافطتی و مایع ضد عفونی کنند هشدار داده است             موسسه آکسفام: بحران کرونا می‌تواند موجب فقر ۵۰۰ میلیون نفر شود            بهبود حال عمومی نخست وزیر انگلیس            شتاب نگران‌کننده کرونا در ترکیه            شمار قربانیان کرونا در آمریکا برای دومین روز پیاپی ۲۰۰۰ نفر افزایش یافت            سیاه‌پوستان، بزرگترین قربانیان کرونا در آمریکا            حمایت ماکرون از مدیرکل سازمان بهداشت جهانی در مقابل انتقادات ترامپ            اعلام قوانین جدید درباره خطای هند و آفساید از سوی اتحادیه بین‌المللی فوتبال            «مصطفی الکاظمی» مأمور تشکیل دولت جدید عراق در یک نگاه            کد فعال سازی سلاح‌های هسته‌ای انگلیس در دست کیست؟            

تاریخ نشر: 1392/9/9 - 08:11:28
تعداد بازدید: 962
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

امنیت اجتماعی، اخوت اسلامی و دشمنان آن
امنیت اجتماعی، اخوت اسلامی و دشمنان آن

صدها تن از جوانان شهر کابل به صورت خودجوش، در جریان تظاهراتی مسالمت آمیز روز جمعه در پایتخت، تنفر خود را از اقدامات برخی اشخاص و رسانه‌های خبری که نفاق و تفرقه بین مذاهب شیعه و سنی را دامن میزنند، ابراز داشتند.

این جوانان با پیمودن فاصله میدان شهید مزاری تا کوته سنگی غرب کابل، با سر دادن شعارهای "اخوت و برادری زنده باد" و نیز "مرگ بر منافق و متعصب" و همچنین "شیعه و سنی برادر و برابر" ابراز داشتند که اگر جلو تفرقه افکنی مزدوران کشورهای خارجی و دشمنان اسلام گرفته نشود عاقبت کشور از لحاظ سیاسی و مذهبی ناگوار خواهد بود.

در بیانیه‌ای که در جمع تظاهرات کنندگان قرائت شد، آمده است: "اسلام بهترین، جامع‌ترین و کامل‌ترین ادیان و دین حق و عدالت، آزادی و سعادت، صلح و تقوا و اخوت است؛ ولی از آغاز ظهور اسلام تا به امروز، منافقین و ملحدین که عظمت و بزرگی اسلام و عزت مسلمین را تحمل نمی توانند علیه این دین مقدس فعالیت داشته و در ستیز با آن هستند."

در ادامه، تظاهرات کنندگان تاکید داشتند که این خودفروختگان، با دامن زدن به مسایل مذهبی و اهانت به علمای برجسته کشور و شخصیت‌های ملی و مذهبی، قصد دارند تفرقه افکنی نموده و شکاف بین برادران مسلمان شیعه و سنی ایجاد کرده و اسلام را تضعیف نمایند.

ماهیت این تظاهرات نشان میدهد که در راستای تبلیغات و پروپاگندای منفی برخی افراد معلوم الحال، جاسوس، وابسته و تلویزیون‌های نفاق افکن که ماموریت اصلی آنها تروریزم فرهنگی و زدودن ریشه مقدس و نیرومند دین و اخوت دینی در جامعه اسلامی افغانستان است، احساسات و باورهای اسلامی بخش عظیمی از مردم افغانستان به اندازه‌ای مخدوش و مسموم شده است که آنها را به واکنش واداشته و خشم و انزجار آنان را از عملکردهای هدایت شده، مهندسی شده و سیستماتیک جریان‌های انحرافی که در راستای محو دین داری، اخوت و وحدت اسلامی و زدن تیشه به ریشه اسلام اصیل، مستقل از سلطه پذیری طاغوت و استکبار و معتقد به جامعه‌ای همپذیر و باهم برادر، شکل گرفته و عمل میکنند برانگیخته است.

به تعبیر دیگر آنچه روز جمعه در کابل نشان داده شد یک حرکت واکنشی در برابر کنش‌های تفرقه افکنانه عده‌ای گماشته شده و مامور بود؛ تا تظاهر کنندگان نشان دهند که آنها هنوز بیدار اند و در برابر هرگونه توطئه مسموم و مهندسی شده آشکارا و بیهیچ ترس و هراسی از فضای کاذب امنیتی که در اطراف این کنش‌ها ایجاد شده ایستادگی خواهند کرد.

نجیب کابلی و تلویزیون ژوندون دو مرجع منحطی هستند که با زدن برچسپ‌هایی مانند جاسوسی، وابستگی به بیگانگان و دامن زدن به تنش‌های فرقه‌ای میان پیروان مذاهب بزرگ اسلامی در افغانستان - شیعه و سنی- در راس این جریان خطرناک و انحرافی قرار دارند.

آنها در هر مقطع حساس وابسته به سرنوشت ملی و مسایل اساسی و حیاتی مربوط به سرنوشت جمعی مردم افغانستان،‌ وارد عرصه میشوند و به نفع طرف‌ها و کشورهای خارجی خاصی به تبلیغ و نفرت پراکنی و تفرقه افکنی مذهبی و زدن انگ‌ها و برچسپ‌های بیپایه و واهی به چهره‌های ملی،‌ دینی و سیاسی و فرهنگی کشور اقدام میکنند.

کاری که این دو مرجع منحط و مرتجع و جاسوس و خودفروخته میکنند، به نام دفاع از امنیت و حاکمیت و منافع ملی انجام میشود؛ اما به صورت مستقیم امنیت اجتماعی را هدف قرار میدهد و مبانی اساسی امنیت ملی را آماج بدترین حملات و تندترین و شدیدترین هجمه‌ها قرار میدهد.

نجیب کابلی چهره معلوم الحالی است که در شمال کابل، مرکز فساد و فحشا به راه انداخته است و در کنار آن، تلویزیون منحط و مبتذل امروز را راه اندازی کرد که کار آن در ابتدا ترویج رقص و فحشا و اباحه گری و شیوع منکرات و اعمال منافی عفت و اخلاق و دین و اعتقادات مردم افغانستان بود و اخیرا نیز با تغییر ۱۸۰ درجه‌ای رویکرد شیادانه خود به یک پروژه جاسوسی به ظاهر مذهبی تغییر شکل داده؛ اما کار و هدف و نیت اصلی آن، ترویج تفرقه مذهبی و دامن زدن به اختلافات قومی و توهین به سران ملی و جهادی کشور و به راه انداختن موج‌های مسموم اجتماعی، عقیدتی، سیاسی و امنیتی است.

تلویزیون ژوندن نیز دقیقا همین کار را میکند و آشکارا به سود کشورهایی که در پی ایجاد نفاق و نفرت و تفرقه و واگرایی و ایجاد تنش و آشوب اجتماعی و مذهبی هستند عمل مینماید.

این بدون شک یک پروژه پیچیده سیاسی و امنیتی است که ریشه در بیرون از مرزها دارد و هدف از آن برهم زدن نظم و امنیت اجتماعی است که پیش نیاز اصلی امنیت ملی محسوب میشود.

این اقدامات، اعمال بسیار خطرناکی هستند که اگر دولت و نهادهای مسئول برای پیش گیری از آن اقدام نکنند به زودی جای خود را به تنش‌های مهارناپذیر اجتماعی و مذهبی خواهد داد و این به نفع افغانستان امروز نیست.

موج سازی‌های ضد امنیتی نجیب کابلی و تلویزیون مبتذل ژوندون اخیرا و به دنبال مخالفت شماری از چهره‌های مهم ملی و جهادی و دینی کشور با اعطای مصونیت قضایی و امضای پیمان امنیتی بار دیگر آغاز شده و این نشان میدهد که این فرد و رسانه به کجا وابسته هستند و از کجا دستور میگیرند.

این در حالی است که رییس جمهور کرزی خود در سخنرانی اش در آغاز جرگه پیمان امنیتی، مخالفت را حق هر شهروند کشور خواند و تاکید کرد که اگر به مخالفان برچسپ‌های جاسوسی ایران و پاکستان زده شود موافقان جاسوسان امریکا هستند.

او در پایان جرگه هم تاکید کرد که همه مردم افغانستان از این پیمان حمایت نمی کنند؛ اما تروریست‌های فرهنگی مانند نجیب کابلی و تلویزیون ژوندون بدون توجه به بیانات شخص اول مملکت، همچنان به تفرقه افکنی و اتهام زنی ادامه میدهند و تظاهرات روز جمعه نشان داد که این روند بیش از این برای مردم غیور، مجاهد و دلیر افغانستان قابل تحمل نخواهد بود.

منبع: (آوا)

لینک مطلب: https://www.ansarpress.com/farsi/1315


*
*

*نیز بخوانید

تقویت جدایی طلبی کالیفرنیا از آمریکا همزمان با ضعف ترامپ در بحران کرونا


نخست‌وزیری مصطفی الکاظمی: موانع و ظرفیت‌های پیش رو


ترامپ و نمایش انتخاباتی 2020


جنبش امپریال روسیه چیست و چرا آمریکا آن را در لیست تروریسم گذاشت؟


وضعیت «شاخه خراسان» داعش پس از دستگیری پنجمین خلیفه


پاکستان و فشار بر پناهجویان افغانستان


نفت و آینده پراکسی ها در منطقه


کرونا، آزمونی برای ناکارآمدی امریکا در افغانستان


آیا روسیه بازنده جنگ نفتی با عربستان و آمریکا خواهد شد؟


چالش حکمرانی جهانی با جدال نان و جان در بحران کرونا/ هیچ‌کس با اطمینان سخن نمی‌گوید


بحران در اقتصاد جهانی و آینده امنیت در افغانستان


کیسینجر: شکست در برابر کرونا جهان را به آتش می‌کشد


از Dark Winter تا Cladex


وزارت مالیه افغانستان چگونه تجزیه شد؟


بازیگران بازار مشوش ارز در افغانستان


ناکارآمدی پولیس در نظام حاکمیتی افغانستان


اهداف آمریکا از فیگور تهاجمی در عراق


جهان و پساکرونا؛ آیا باید منتظر حوادث جدید در خاورمیانه باشیم؟


سیاست داخلی امریکا و خروج از افغانستان


تاثیر تحریم امریکا علیه ایران بر بخش اقتصادی افغانستان


جهان پسا کرونا چگونه خواهد بود؟


آنچه قرنطینه شدگان کرونا باید از رنج‌کشیدگان تحت محاصره بیاموزند


عدم قطعیت سیاسی آتشی بر شعله خشونت


عوامل تاثیر گذار بر تحولات افغانستان


روسیه و توافق امریکا و طالبان

پربازدیدها
پربحث ها


اخبار تازه را در موبایل خود ببینید.

ansarpress.com/mنظرسنجی

به نظر شما با پذیرفتن خط دیورند و مرز فعلی بین افغانستان و پاکستان توسط افغانستان، صلح در افغانستان برقرار میشود؟

بله

خیر

معلومـ نیست

مشاهده نتایج


آخرین خبرها

تقویت جدایی طلبی کالیفرنیا از آمریکا همزمان با ضعف ترامپ در بحران کرونا

نخست‌وزیری مصطفی الکاظمی: موانع و ظرفیت‌های پیش رو

وزیر اقتصاد فرانسه: ایرفرانس و رنو را حتی به قیمت خرید دوباره سهامشان نجات می‌دهیم

اوضاع وخیم در دیترویت آمریکا/ مرگ دو بیمار در راهروهای بیمارستان و تحصن پرستاران

۱۶ کشوری که تاکنون ابتلا به کرونا در آنها صفر بوده است!

کرونا در اروپا| آمار رسمی مبتلایان آلمانی تنها ۱۵ درصد آمار واقعی است/ هشدار درباره فروپاشی اتحادیه اروپا

وزارت صحت افغانستان از کم بود کیت های محافطتی و مایع ضد عفونی کنند هشدار داده است

موسسه آکسفام: بحران کرونا می‌تواند موجب فقر ۵۰۰ میلیون نفر شود

بهبود حال عمومی نخست وزیر انگلیس

شتاب نگران‌کننده کرونا در ترکیه

شمار قربانیان کرونا در آمریکا برای دومین روز پیاپی ۲۰۰۰ نفر افزایش یافت

سیاه‌پوستان، بزرگترین قربانیان کرونا در آمریکا

حمایت ماکرون از مدیرکل سازمان بهداشت جهانی در مقابل انتقادات ترامپ

اعلام قوانین جدید درباره خطای هند و آفساید از سوی اتحادیه بین‌المللی فوتبال

«مصطفی الکاظمی» مأمور تشکیل دولت جدید عراق در یک نگاه

کد فعال سازی سلاح‌های هسته‌ای انگلیس در دست کیست؟

نیویورک تایمز: ۱۵۰ شاهزاده سعودی به کرونا مبتلا شده‌اند/ ملک سلمان به قرنطینه رفت

«مصطفی الکاظمی» مامور تشکیل دولت عراق شد‎

ترامپ و نمایش انتخاباتی 2020

شورای امنیت ملی افغانستان: امروز ۱۰۰ زندانی دیگر طالبان آزاد می‌شوند

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به 484 تن رسید

تبعیض بین کشورها برای پرداخت وام قابل قبول نیست

انتقادها از ایجاد اداره‌های مستقل در وزارت معادن

شمار مبتلایان در افغانستان به ۴۴۴ نفر رسید

سازمان تجارت جهانی: همه‌گیری کرونا ممکن است به عمیق‌ترین رکود اقتصادی تاریخ بشر منجر شود


خبرهای پزشکی


خبرگزاری انصار ©  |  درباره ما  |  ارتباط با ما  |  نسخه موبایل  |  پیوندها  |  طراحى و پشتيبانى توسط: شركت شبكه نگاه
استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع (لينك سايت) مجاز است.