درباره ما  |  ارتباط با ما  |  RSS  |  آرشیو  |  1400-05-06  |  2021-07-28  |  بروز شده در: 1400/05/06 - 10:37:0 FA | AR | PS | EN
ویژه نامه عید غدیر افضل اعیاد             تاثیرات خروج آمریکا از افغانستان بر تحولات آسیای میانه            نوار صوتی منسوب به عمر داوودزی درباره وضعیت شمال کشور واکنش برانگیز شد             برگزاری نشست کارشناسی درباره خیزش طالبان و تاثیرات سیاسی-امنیتی آن برای ایران             افغانستان بر لبه تیغ             دولت می‌خواهد که فعالیت رسانه‌ها را محدود کند             بازگشت مجدد وحشت طالبان/ قوانین سختگیرانه علیه زنان/ دستور شیوخ تندرو به مردان تخار: بدون ریش به خیابان نیایید!             ولسوالی‌های چشت و غوریان هرات به دست طالبان افتاد             شدت جنگ در شمال افغانستان؛ تاجیکستان ۲۰ هزار نیروی تازه در مرز اعزام می‌کند             نیروهای امنیتی افغانستان از مرکزهای ۱۱ ولسوالی دیگر نیز بیرون شدند            در حمله با چاقو در اقامتگاه پناهجویان در آلمان یک تن کشته شد             طالبان: هیچ سرباز خارجی و پیمانکاران آنها نباید در افغانستان باقی بماند             امریکا به دنبال تضعیف دولت افغانستان            آرژانتین با این مسی فقط قهرمانی میخواهد؛ لئو مثل ماه میدرخشد            خروج نام نیروهای پلیس افغانستان از فهرست ننگین سازمان ملل            


تاریخ نشر: 1392/9/9 - 08:11:28
تعداد بازدید: 1047
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

امنیت اجتماعی، اخوت اسلامی و دشمنان آن
امنیت اجتماعی، اخوت اسلامی و دشمنان آن

صدها تن از جوانان شهر کابل به صورت خودجوش، در جریان تظاهراتی مسالمت آمیز روز جمعه در پایتخت، تنفر خود را از اقدامات برخی اشخاص و رسانه‌های خبری که نفاق و تفرقه بین مذاهب شیعه و سنی را دامن میزنند، ابراز داشتند.

این جوانان با پیمودن فاصله میدان شهید مزاری تا کوته سنگی غرب کابل، با سر دادن شعارهای "اخوت و برادری زنده باد" و نیز "مرگ بر منافق و متعصب" و همچنین "شیعه و سنی برادر و برابر" ابراز داشتند که اگر جلو تفرقه افکنی مزدوران کشورهای خارجی و دشمنان اسلام گرفته نشود عاقبت کشور از لحاظ سیاسی و مذهبی ناگوار خواهد بود.

در بیانیه‌ای که در جمع تظاهرات کنندگان قرائت شد، آمده است: "اسلام بهترین، جامع‌ترین و کامل‌ترین ادیان و دین حق و عدالت، آزادی و سعادت، صلح و تقوا و اخوت است؛ ولی از آغاز ظهور اسلام تا به امروز، منافقین و ملحدین که عظمت و بزرگی اسلام و عزت مسلمین را تحمل نمی توانند علیه این دین مقدس فعالیت داشته و در ستیز با آن هستند."

در ادامه، تظاهرات کنندگان تاکید داشتند که این خودفروختگان، با دامن زدن به مسایل مذهبی و اهانت به علمای برجسته کشور و شخصیت‌های ملی و مذهبی، قصد دارند تفرقه افکنی نموده و شکاف بین برادران مسلمان شیعه و سنی ایجاد کرده و اسلام را تضعیف نمایند.

ماهیت این تظاهرات نشان میدهد که در راستای تبلیغات و پروپاگندای منفی برخی افراد معلوم الحال، جاسوس، وابسته و تلویزیون‌های نفاق افکن که ماموریت اصلی آنها تروریزم فرهنگی و زدودن ریشه مقدس و نیرومند دین و اخوت دینی در جامعه اسلامی افغانستان است، احساسات و باورهای اسلامی بخش عظیمی از مردم افغانستان به اندازه‌ای مخدوش و مسموم شده است که آنها را به واکنش واداشته و خشم و انزجار آنان را از عملکردهای هدایت شده، مهندسی شده و سیستماتیک جریان‌های انحرافی که در راستای محو دین داری، اخوت و وحدت اسلامی و زدن تیشه به ریشه اسلام اصیل، مستقل از سلطه پذیری طاغوت و استکبار و معتقد به جامعه‌ای همپذیر و باهم برادر، شکل گرفته و عمل میکنند برانگیخته است.

به تعبیر دیگر آنچه روز جمعه در کابل نشان داده شد یک حرکت واکنشی در برابر کنش‌های تفرقه افکنانه عده‌ای گماشته شده و مامور بود؛ تا تظاهر کنندگان نشان دهند که آنها هنوز بیدار اند و در برابر هرگونه توطئه مسموم و مهندسی شده آشکارا و بیهیچ ترس و هراسی از فضای کاذب امنیتی که در اطراف این کنش‌ها ایجاد شده ایستادگی خواهند کرد.

نجیب کابلی و تلویزیون ژوندون دو مرجع منحطی هستند که با زدن برچسپ‌هایی مانند جاسوسی، وابستگی به بیگانگان و دامن زدن به تنش‌های فرقه‌ای میان پیروان مذاهب بزرگ اسلامی در افغانستان - شیعه و سنی- در راس این جریان خطرناک و انحرافی قرار دارند.

آنها در هر مقطع حساس وابسته به سرنوشت ملی و مسایل اساسی و حیاتی مربوط به سرنوشت جمعی مردم افغانستان،‌ وارد عرصه میشوند و به نفع طرف‌ها و کشورهای خارجی خاصی به تبلیغ و نفرت پراکنی و تفرقه افکنی مذهبی و زدن انگ‌ها و برچسپ‌های بیپایه و واهی به چهره‌های ملی،‌ دینی و سیاسی و فرهنگی کشور اقدام میکنند.

کاری که این دو مرجع منحط و مرتجع و جاسوس و خودفروخته میکنند، به نام دفاع از امنیت و حاکمیت و منافع ملی انجام میشود؛ اما به صورت مستقیم امنیت اجتماعی را هدف قرار میدهد و مبانی اساسی امنیت ملی را آماج بدترین حملات و تندترین و شدیدترین هجمه‌ها قرار میدهد.

نجیب کابلی چهره معلوم الحالی است که در شمال کابل، مرکز فساد و فحشا به راه انداخته است و در کنار آن، تلویزیون منحط و مبتذل امروز را راه اندازی کرد که کار آن در ابتدا ترویج رقص و فحشا و اباحه گری و شیوع منکرات و اعمال منافی عفت و اخلاق و دین و اعتقادات مردم افغانستان بود و اخیرا نیز با تغییر ۱۸۰ درجه‌ای رویکرد شیادانه خود به یک پروژه جاسوسی به ظاهر مذهبی تغییر شکل داده؛ اما کار و هدف و نیت اصلی آن، ترویج تفرقه مذهبی و دامن زدن به اختلافات قومی و توهین به سران ملی و جهادی کشور و به راه انداختن موج‌های مسموم اجتماعی، عقیدتی، سیاسی و امنیتی است.

تلویزیون ژوندن نیز دقیقا همین کار را میکند و آشکارا به سود کشورهایی که در پی ایجاد نفاق و نفرت و تفرقه و واگرایی و ایجاد تنش و آشوب اجتماعی و مذهبی هستند عمل مینماید.

این بدون شک یک پروژه پیچیده سیاسی و امنیتی است که ریشه در بیرون از مرزها دارد و هدف از آن برهم زدن نظم و امنیت اجتماعی است که پیش نیاز اصلی امنیت ملی محسوب میشود.

این اقدامات، اعمال بسیار خطرناکی هستند که اگر دولت و نهادهای مسئول برای پیش گیری از آن اقدام نکنند به زودی جای خود را به تنش‌های مهارناپذیر اجتماعی و مذهبی خواهد داد و این به نفع افغانستان امروز نیست.

موج سازی‌های ضد امنیتی نجیب کابلی و تلویزیون مبتذل ژوندون اخیرا و به دنبال مخالفت شماری از چهره‌های مهم ملی و جهادی و دینی کشور با اعطای مصونیت قضایی و امضای پیمان امنیتی بار دیگر آغاز شده و این نشان میدهد که این فرد و رسانه به کجا وابسته هستند و از کجا دستور میگیرند.

این در حالی است که رییس جمهور کرزی خود در سخنرانی اش در آغاز جرگه پیمان امنیتی، مخالفت را حق هر شهروند کشور خواند و تاکید کرد که اگر به مخالفان برچسپ‌های جاسوسی ایران و پاکستان زده شود موافقان جاسوسان امریکا هستند.

او در پایان جرگه هم تاکید کرد که همه مردم افغانستان از این پیمان حمایت نمی کنند؛ اما تروریست‌های فرهنگی مانند نجیب کابلی و تلویزیون ژوندون بدون توجه به بیانات شخص اول مملکت، همچنان به تفرقه افکنی و اتهام زنی ادامه میدهند و تظاهرات روز جمعه نشان داد که این روند بیش از این برای مردم غیور، مجاهد و دلیر افغانستان قابل تحمل نخواهد بود.

منبع: (آوا)

لینک مطلب: https://www.ansarpress.com/farsi/1315


*
*

*نیز بخوانید

ویژه نامه عید غدیر افضل اعیاد


تاثیرات خروج آمریکا از افغانستان بر تحولات آسیای میانه


افغانستان بر لبه تیغ


بازگشت مجدد وحشت طالبان/ قوانین سختگیرانه علیه زنان/ دستور شیوخ تندرو به مردان تخار: بدون ریش به خیابان نیایید!


با وجود گذشته ها، باز باشیم


خروج از افغانستان به روش ارتش سرخ ؟!


روح اسلام‌ستیزانه غرب در کالبد کانادا


بایدن به دیدن قاتل بزرگ می رود!


شتاب بن سلمان برای رسیدن به غافله شام


شیعیان افغانستان؛ قربانی نسل کشی پیش چشمان بسته دنیا


ویژه نامه شهادت امام جعفر صادق علیه السلام


ضرورت بازخوانی اندیشه‌های امام خمینی(رحمت‌الله‌علیه) در حمایت از مردم افغانستان


ویژه نامه غروب آفتاب جماران (به مناسبت سالگرد رحلت امام خمینی رضوان الله علیه)


امام خمینی(رحمت‌الله‌علیه) ومهاجرین افغانستانی


امام خمینی(رحمت‌الله‌علیه) و مجاهدین افغانستان


ارادت و علاقه مردم افغانستان به امام خمینی(رحمت‌الله‌علیه)


اهداف شوم رونمایی از نقشه «اسلام سیاسی» در اتریش


حمایت امام خمینی از ملت افغانستان


طلبه های افغانستانی، ملازمان امام خمینی‌(رحمت‌الله‌علیه) در نجف


خاطرات خواندنی خادم افغانستانی امام خمینی(رحمت‌الله‌علیه)


ماجرای ملاقات تاریخی علامه بلخی با امام خمینی(رحمت‌الله‌علیه) درنجف


زن از دیدگاه امام خمینی (رحمت‌الله‌علیه)


امام خمینی و جنبش های اسلامی جهان اسلام


ویژه نامه سالروز تخریب قبور ائمه اطهار علیهم السلام در بقیع/شمایل کنونی بقیع را چه کسی ساخت؟


امام خمینی رحمت‌الله‌علیه و فلسطین

پربازدیدها
پربحث ها


اخبار تازه را در موبایل خود ببینید.

ansarpress.com/mنظرسنجی

به نظر شما با پذیرفتن خط دیورند و مرز فعلی بین افغانستان و پاکستان توسط افغانستان، صلح در افغانستان برقرار میشود؟

بله

خیر

معلومـ نیست

مشاهده نتایج


آخرین خبرها

سنتکام: بیش از ۹۵ درصد روند خروج نیروهای امریکایی از افغانستان تکمیل شده است

ویژه نامه عید غدیر افضل اعیاد

تاثیرات خروج آمریکا از افغانستان بر تحولات آسیای میانه

نوار صوتی منسوب به عمر داوودزی درباره وضعیت شمال کشور واکنش برانگیز شد

برگزاری نشست کارشناسی درباره خیزش طالبان و تاثیرات سیاسی-امنیتی آن برای ایران

افغانستان بر لبه تیغ

دولت می‌خواهد که فعالیت رسانه‌ها را محدود کند

بازگشت مجدد وحشت طالبان/ قوانین سختگیرانه علیه زنان/ دستور شیوخ تندرو به مردان تخار: بدون ریش به خیابان نیایید!

ولسوالی‌های چشت و غوریان هرات به دست طالبان افتاد

شدت جنگ در شمال افغانستان؛ تاجیکستان ۲۰ هزار نیروی تازه در مرز اعزام می‌کند

نیروهای امنیتی افغانستان از مرکزهای ۱۱ ولسوالی دیگر نیز بیرون شدند

در حمله با چاقو در اقامتگاه پناهجویان در آلمان یک تن کشته شد

طالبان: هیچ سرباز خارجی و پیمانکاران آنها نباید در افغانستان باقی بماند

امریکا به دنبال تضعیف دولت افغانستان

آرژانتین با این مسی فقط قهرمانی میخواهد؛ لئو مثل ماه میدرخشد

خروج نام نیروهای پلیس افغانستان از فهرست ننگین سازمان ملل

سقوط ولسوالی‌های بدخشان؛ مقامات محلی فرار کردند+ویدیو

جنرال میلر: وضعیت در افغانستان نگران کننده است

رونمایی از هشت کاندیدای قهرمانی یورو 2020

پایان مرحله یک هشتم نهایی یورو ۲۰۲۰؛ انگلستان و اوکراین صعود کردند

تفنگ‌داران ناشناس بر یک پاسگاه پلیس در غرب کابل حمله کردند

آمر حوزه ششم امنیتی غزنی کشته شد

بلژیک 1-0 پرتغال: پایان قهرمان

لیاقت این هلند حذف از تورنمنت بود!

هشدار امرالله صالح به پاکستان: هزینۀ همسویی با طالبان بسیار سنگین خواهد بود


خبرهای پزشکی


خبرگزاري انصار ©  |  درباره ما  |  ارتباط با ما  |  نسخه موبایل  |  پیوندها  |  طراحى و پشتيبانى توسط: شركت شبكه نگاه
استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع (لينك سايت) مجاز است.