درباره ما  |  ارتباط با ما  |  RSS  |  آرشیو  |  1399-10-29  |  2021-01-18  |  بروز شده در: 1399/10/28 - 10:54:1 FA | AR | PS | EN
۲ قاضی در شهر کابل ترور شدند            توهین نژادپرستانه به ندیم امیری در بوندس لیگا            راکت ایران در فاصله 160 کیلومتری کشتی آمریکایی فرود آمد             تلاش به احیای خط آهن ترکیه-ایران- پاکستان            مجلس نمایندگان افغانستان پیش‌نویس دوم سند بودجه‌ سال مالی ۱۴۰۰ را رد کرد            پمپئو: کرونا محصول آزمایشگاه‌های چین است             تربیت فرزند در سیره حضرت فاطمه علیها السلام            افغانستان و تلاش برای رسیدن به جایگاه چهارراه ترانزیت منطقه             روایت زندگی و کارنامه سردار قاسم سلیمانی / از دوستی با احمدشاه مسعود تا عماد مغنیه            موتر حامل معاون فرماندهی پلیس کابل هدف یک انفجار قرار گرفت             ۱۲ سرباز خیزش مردمی در ولایت هرات کشته شدند             واتس‌اپ در پی نگرانی‌های کاربران بروز رسانی جدید خود را به تاخیر انداخت Access to the comments            وضعیت تولید واکسن‌های ایرانی کووید-۱۹/قرار گرفتن ایران در میان ۱۵ کشور واکسن‌ساز             طرح استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا تایید شد            نسخه مسوده توافق سیاسی در افغانستان به رسانه‌ها درز کرد            


تاریخ نشر: 1396/11/28 - 09:04:0
تعداد بازدید: 1376
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

عوامل پُشت پرده پوشش غیر اسلامی فوتبالیستان بانوان افغانستان باید مشخص شود
 عوامل پُشت پرده پوشش غیر اسلامی فوتبالیستان بانوان افغانستان باید مشخص شود

باید به موضوع نوع پوشش تیم ملی بانوان رسیدگی عاجل صورت بگیرد و دلایل پُشت پرده و مسؤولان این عمل ضد اسلامی مشخص شود...

بدون شک یکی از ضروریات دین اسلام، لزوم پوشش زن مسلمان است و با توجه به دلایل محکمی که وجود دارد جای تردیدی باقی نمی ماند که حجاب اسلامی هدیه ی الهی در پاسخ به ندای درونی و فطری زنان است و از افراط و تفریط هایی که در مکاتب قدیم و جدید بوده یا هست بر کنار می باشد این لطف الهی نه تنها باعث محدودیت و دورماندگی زن از جامعه نمی شود؛ بلکه شرطی برای حضور و مصونیت او در اجتماع است.

اخیراً بازیکنان تیم ملی فوتبال بانوان افغانستان در مسابقه با تیم ملی بانوان اردن لباس‌هایی نیمه برهنه ای را بر تن کردند که با واکنش های زیادی در فضای مجازی روبرو شده و به نقل از آوا، حتی باعث شد تا تاج‌ملک عالم؛ مشاور ورزشی رییس جمهور غنی، زنان ورزشکار را لعنت کند.

نوع لباس های تیم ملی فوتبال دختران افغانستان به تقلید از غربی ها بر خلاف اصول و ارزشهای اسلامی بوده و دهن کجی به اسلام و توهین به ملت مسلمان و شهید داده افغانستان محسوب می شود که حتی باعث شد تا فدراسیون فوتبال افغانستان نیز آن را "غیر شرعی و خلاف قوانین" این فدراسیون اعلام کند. این در حالی است که مسؤول مستقیم این عمل ضد اسلامی اعضای تیم فوتبال دختران، در نخست خود فدراسیون فوتبال و سپس سرپرست تیم ملی بانوان است.

اما چرا لباس های نیمه برهنۀ نمایندگان فوتبال بانوان کشور با خشم مردم مسلمان و معتقد افغانستان روبرو شد؟

مهم ترین دلیل آن را باید فرمان خداوند در سوره ی مبارکه نور دانست؛ ترجمه: «و به زنان با ایمان بگو چشمهاى خود را (از نگاه هوس‏آلود) فروگیرند و دامان خویش را حفظ كنند و زینت خود را جز آن مقدار كه ظاهر است آشكار ننمایند و(اطراف) روسرى‏هاى خود را بر سینه ی خود افكنند(تا گردن و سینه با آن پوشانده شود) و زینت خود را آشكار نسازند مگر براى شوهرانشان، یا پدرانشان، یا پدر شوهرانشان، یا پسرانشان، یا پسران همسرانشان، یا برادرانشان، یا پسران برادرانشان، یا پسران خواهرانشان، یا زنان هم‏كیششان، یا بردگانشان‏( كنیزانشان‏)، یا افرادی که تمایل به زن ندارند یا كودكانى كه از امور جنسى مربوط به زنان آگاه نیستند؛ آنها هنگام راه رفتن پاهاى خود را به زمین نزنند تا زینت پنهانیشان دانسته شود(و صداى خلخال كه برپای دارند به گوش رسد) و همگى بسوى خدا بازگردید اى مؤمنان، تا رستگار شوید!»

با توجه به آیه فوق و دیگر آیات و احادیث، مشاهده می کنیم رفتار اعضای تیم ملی فوتبال بانوان افغانستان که خودشان را نماینده گان یک کشور اسلامی می دانند، کاملا برخلاف دستورات پروردگار بوده است. لذا بدون پرده باید بگوئیم که اگر ما ادعای اسلامی بودن قوانین کشورمان را داریم، هر چه سریعتر باید کسانی که پُشت قضیه ای لباس های ناهنجار و ضد اسلامی تیم ملی بانوان بوده اند برکنار و به محاکم قضایی کشور معرفی شوند تا مشخص گردد که این عمل ضد اسلامی از کجا سرچشمه گرفته است؟ آیا مسؤولان مربوطه به دستور اربابان خارجی شان دست به این کار زده اند و یا هم به دلیل ضعف و نفهمی دینی آنان بوده است! معلوم گردد که آیا این نوع پوشش با پیشنهاد مربی امریکایی تیم بوده است؟ آیا مدیر تیم چنین ابتکار ضد اسلامی را راه اندازی کرده است؟ جای تإسف، صحبت قابل پیگیری خالده پوپلزی، مدیر تیم فوتبال دختران است که در یکی از اظهار نظرات خودش با بی شرمی تمام و توهین به مردم گفته است که تیم ملی زنان قربانی احساسات مردم شده است! وی گفته: قبول نمیکنم که ما خلاف اسلام عمل کرده باشیم. این صحبت های مسؤول تیم زنان کشور قابل تحقیق است که از روی نفهمی دینی به زبان رانده شده است و یا هم وابستگی فکری؟

همه می دانیم که زیر پا گذاشتن قوانین الهی و باورهای اعتقادی مردم، و روی آوردن به پدیده برهنگی و بی بند باری برخی ها، یكی از مهمترین بیماری این روزهای جامعه اسلامی ماست. وضعیت كنونی تیم فوتبال بانوان افغانستان و هم چنین برخی رسانه های ما بشدت تاسف برانگیز است زیرا علی رغم وجوب حجاب و حفظ عفت و اخلاق اسلامی و تاكید فراوان پروردگار و پیامبر بر آن، فرهنگ نیمه برهنگی در ورزش بوجود آمده و همچنان برخی تلویزیون ها در ترویج آن نیز نقش اساسی را دارند. غم انگیزترین فاجعه معاصر آن است كه انحراف، آزادی معرفی می شود از حجاب گفتن ارتجاع، كوته فكری و سلب آزادی! قلمداد می گردد.

لذا لازم است که در این قسمت ابراز بداریم که ما مخالف آزادی زنان نیستیم، ما مخالف فعالیت های ورزشی زنان نیستیم، ما مخالف فعالیت های اجتماعی زنان نیستیم. بلکه ما بر اساس فرمان الهی، مخالف بی بندوباری، برهنگی و بداخلاقی و رواج فرهنگ ضد اسلامی در کشور هستیم. کشورهای اسلامی دیگر نیز تیم های فوتبال بانوان دارند که اکثراً با پوشش کامل در مسابقات داخلی و بین المللی حاضر می شوند. هر چند بعضی ها شاید به دلیل فکر انحرافی و فریب خوردۀ شان به این نظر باشند که حجاب برخي دشواری ها را به دنبال دارد و نمی شود با حجاب در ورزش به دست آوردهای بالایی دست یافت؛ اما تجربه و مدال های رنگین خیلی از بانوان ورزشکار کشورهای اسلامی دیگر، این توهم را باطل می کند.

هر چند كه اگر اصل حجاب و حفظ عفت دختران اطاعت از پروردگار و برای سلامت و رشد جامعه انسانی مفيد انگاشته شود بايد آن را متحمل شد، حتی اگر باعث محدودیت های دنیویی نیز شود؛ چرا که آدمی در همه عرصه ها محدودیت های دارد.

به هر حال همانگونه که عرض شد باید به موضوع نوع پوشش تیم ملی بانوان رسیدگی عاجل صورت بگیرد و دلایل پُشت پرده و مسؤولان این عمل ضد اسلامی مشخص شود. همه میدانیم که جهان غرب برای تحقّق خواسته های خود، به تحقیر فرهنگی کشورهای اسلامی و تحمیل فرهنگ مبتذل خود پرداخته و ترویج بی حجابی و فساد زنان را به عنوان یکی از کارآمدترین راه ها تجربه کرده است، تا جایی که خود به این واقعیت اعتراف دارد.

مسترهمفر یکی از سیاستمداران انگلسی می نویسد: "در مساله بی حجابی زنان باید کوشش فوق العاده به عمل آوریم تا زنان مسلمان به بی حجابی و رها کردن چادر مشتاق شوند؛ باید با استفاده از شواهد و دلایل تاریخی ثابت کنیم که پوشیدگی زن از دوران بنی العباس متداول شده ومطلقاً سنّت اسلام نیست و پس از آن که حجاب زن مسلمان با تبلیغات وسیعی از میان رفت، وظیفه ماموران ما آن است که جوانان را به عشق بازی و روابط جنسی نامشروع با زنان غیرمسلمان کاملاً بدون حجاب ترغیب کنند تا زنان مسلمان از آن تقلید کنند."

دشمنان اسلام با توجه به نقش ممتاز زن در تعالی جامعه از یک سو و جایگاه زن در انحطاط یک اجتماع از سوی دیگر، روی زنان سرمایه گذاری ویژه ای نموده اند تا ضمن سوء استفاده از آنان در راستای اهداف خویش، از رشد و تعالی و تاثیر آن ها در جامعه بکاهند. لذا به همین دلیل است که باید مشخص شود، دلیل پوشش ضد دینی تیم ملی فوتبال بانوان افغانستان چه بوده است؟

نویسنده: جواد سروری / jawadsarwary2006@gmail.com

لینک مطلب: https://www.ansarpress.com/farsi/9384


تگ ها:


*
*

*نیز بخوانید

تربیت فرزند در سیره حضرت فاطمه علیها السلام


افغانستان و تلاش برای رسیدن به جایگاه چهارراه ترانزیت منطقه


روایت زندگی و کارنامه سردار قاسم سلیمانی / از دوستی با احمدشاه مسعود تا عماد مغنیه


سردار دلها اسطوره‌ ای نستوه


ویژه نامه سوگنامه یاس کبود (به مناسبت سال روز شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها)


چرخش غنی به‌سوی دوستم و محقق چه پیامی دارد؟


جنگ‌های بی پایان آمریکا، آتشی که ترامپ درصدد شعله ورترکردن آن است


هزاره‌های پاکستان؛ قربانی تکفیر خارجی و تبعیض داخلی


شهید سلیمانی، افغانستان و مردم سالاری


نقش شهید سلیمانی در مبارزه با تروریسم در افغانستان


۲۰۲۱ فرا رسید؛ با تهدیدها و فرصت‌هایش


چرا مجلس «سکۀ ناچل» است؟


سال 2020 بر افغانستان چگونه گذشت؟


فرمانده کاریزمای ربانی


ناگفته‌هایی از نقش سردار سلیمانی در بقای افغانستان و سقوط داعش و خدمت به جهان اسلام


سید مقاومت، مأموریت غیرممکن برای جوخه‌های ترور


مروری کوتاه بر فعالیت‌های نیروی قدس سپاه و سردار سلیمانی؛ در افغانستان


سلیمانی و مسعود، دو فرمانده‌ای که دو ابرقدرت را زمین‌گیر کردند


دوستی سردار شهید سلیمانی با قهرمان ملی افغانستان


افغانستانی های وحدت بخش/ اگر فاطمیون نبودند؟


شهید سلیمانی، شخصیت ماندگارتاریخ درخشان اسلام


کشتار سریالی خبرنگاران؛ افغانستان فقط برای جنایتکاران امن است


مذاکرات بین‌الافغانی با فشار امریکا علیه افغانستان


صهیونیست‌ها تا چه حد آماده یک جنگ تمام عیار هستند؟


آنسوی ماجرای ترور مغز متفکر صنعت دفاعی هسته‌ای ایران

پربازدیدها
پربحث ها


اخبار تازه را در موبایل خود ببینید.

ansarpress.com/mنظرسنجی

به نظر شما با پذیرفتن خط دیورند و مرز فعلی بین افغانستان و پاکستان توسط افغانستان، صلح در افغانستان برقرار میشود؟

بله

خیر

معلومـ نیست

مشاهده نتایج


آخرین خبرها

دو دختر که از افراد مشهور در شهر کابل باج‌گیری می‌کردند، بازداشت شدند

۲ قاضی در شهر کابل ترور شدند

توهین نژادپرستانه به ندیم امیری در بوندس لیگا

راکت ایران در فاصله 160 کیلومتری کشتی آمریکایی فرود آمد

تلاش به احیای خط آهن ترکیه-ایران- پاکستان

مجلس نمایندگان افغانستان پیش‌نویس دوم سند بودجه‌ سال مالی ۱۴۰۰ را رد کرد

پمپئو: کرونا محصول آزمایشگاه‌های چین است

تربیت فرزند در سیره حضرت فاطمه علیها السلام

افغانستان و تلاش برای رسیدن به جایگاه چهارراه ترانزیت منطقه

روایت زندگی و کارنامه سردار قاسم سلیمانی / از دوستی با احمدشاه مسعود تا عماد مغنیه

موتر حامل معاون فرماندهی پلیس کابل هدف یک انفجار قرار گرفت

۱۲ سرباز خیزش مردمی در ولایت هرات کشته شدند

واتس‌اپ در پی نگرانی‌های کاربران بروز رسانی جدید خود را به تاخیر انداخت Access to the comments

وضعیت تولید واکسن‌های ایرانی کووید-۱۹/قرار گرفتن ایران در میان ۱۵ کشور واکسن‌ساز

طرح استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا تایید شد

نسخه مسوده توافق سیاسی در افغانستان به رسانه‌ها درز کرد

اقامت دائم ایران به متخصصان بین المللی و افغانستانی اعطا می‌شود

واتس‌آپ به دست و پای کاربرانش افتاد: بروزرسانی موجب کاهش امنیت پیام‌های خصوصی نمی‌‌شود

دادگاه ایتالیا محاکمه بزرگ اعضای یک گروه خشن مافیایی را آغاز کرد

تحریم جدید امریکا علیه ایران

اسماعیل خان بر تشکیل حکومت موقت تاکید کرد

جزئیات جدید از حملات دیشب صهیوینست ها به سوریه/ هیچ ایرانی، سوری و یا عضوی از فاطمیون به شهادت نرسیده اند

هواپیمای حامل گروه دیگری از پناهجویان اخراج شده از آلمان به افغانستان رسید

مجلس نمایندگان: یکسان‌سازی معاشات کارمندان دولت خط سرخ ما است

مراسم بزرگداشت شهید سپهبد سلیمانی در هرات برگزار شد


خبرهای پزشکی


خبرگزاری انصار ©  |  درباره ما  |  ارتباط با ما  |  نسخه موبایل  |  پیوندها  |  طراحى و پشتيبانى توسط: شركت شبكه نگاه
استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع (لينك سايت) مجاز است.