درباره ما  |  ارتباط با ما  |  RSS  |  آرشیو  |  1400-06-30  |  2021-09-21  |  بروز شده در: 1400/06/27 - 17:21:5 FA | AR | PS | EN
استفاده از هلیکوپترهای روسی برای تخلیه شهروندان امریکایی در کابل            مقدماتی جام جهانی در اروپا؛ توقف هالند و فرانسه و برد پرتگال به لطف آقای گلی رونالدو در فوتبال ملی             طالبان رهبر احتمالی خود را اعلام کردند            تلاش مسلمانان آلمان برای مقابله با تبعیض علیه زنان محجبه            جبهه مقاومت: حالا که طالبان مسیر جنگ را انتخاب کرده‌اند، با تمام نیرو دفاع می‌کنیم             امریکا در مرز تاجیکستان و افغانستان تاسیسات جدید مرزی ایجاد می‌کند             خروج امریکا از افغانستان؛ رسوایی بزرگ            توقف پرواز بسیاری از کشورهای غربی از فرودگاه کابل             کشته‌های انفجار کابل به 170 نفر رسید            حمله هوایی ارتش امریکا به داعش در افغانستان             طالبان به شهروندان کابل برای تحویل وسائل دولتی یک‌هفته مهلت داد            طالبان برای اداره کشور شورای ۱۲ نفری تشکیل می‌دهند             احتمال درج نام افغانستان در فهرست سیاه دولت بریتانیا             اعتراف کاخ سفید؛ روند تخلیه را کند کردیم که قدرت افغانستان تضعیف نشود            پمپئو: خروج افتضاح از افغانستان، امریکا را از معادلات جهانی خارج کرد            


تاریخ نشر: 1396/05/24 - 14:34:4
تعداد بازدید: 3416
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

برهنگی، استقلال یا اضحملال؟
 برهنگی، استقلال یا اضحملال؟

آریانا سعید؛ خواننده زن افغانستانی، در دفاع از اجرای کانسرتش در روز جشن ملی استقلال افغانستان، از تلویزیون ملی به علمای کشور توهین کرد.

قرار بود آریانا سعید؛مجری کانسرت‌های نیمه برهنه در برخی تلویزیون‌ها در روز جشن استرداد استقلال افغانستان کانسرت اجرا کند؛ اما این برنامه با واکنش تند علما مواجه شد و به دنبال آن، گفته میشود اجرای آریانا سعید در روز جشن ملی لغو شده است.

اما آریانا سعید در مصاحبه با تلویزیون ملی گفته‌های علما را (عقب گرایی)خوانده و تاکید کرده استکه این بار اول نیست که (ملاهای مرتجع) با فرهنگ موسیقی مخالفت میکنند؛ بلکه در گذشته نیز چنین چالشهایی در برابر هنرمندان وجود داشته است.

اینمجری کانسرت‌های نیمه برهنه افغانستان بیان داشت: (ما به کار خود ادامه میدهیم و هیچکسی جلو فعالیت ما را گرفته نمی تواند.)

این تقصیر آریانا سعید نیست. او از هویت اش دفاع میکند؛ از همان چیزی که با آن شناخته میشود و تمام توان و زندگی و هستی و ایمان و اعتقاد و باور باطنی اش را برای فربه کردن این هویت گذاشته است.

اگر هرزگی و برهنگی و ترویج فساد و بیبند و باری و ولنگاری جنسی را از آریانا سعید بگیریم، او را دقیقا با چه چیزی باید بشناسیم؟

موضع او در برابر عالمان دینی هم غیر از آن چیزی نیست که از او انتظار میرود. او میداند که چه کسانی و به چه دلایلی در برابر او قرار دارند و اجازه نمی دهند که به فرهنگ و هنر و دین و اعتقادات و ایمان و ارزش‌های ملی و انسانی و اسلامی مردم افغانستان، چوب حراج بزند و به نمایندگی از فرهنگ منحط و مبتذل و وارداتی بیگانه، آخرین بقایای افتخارات و سرمایه‌های گرانسنگ معنوی این مرز و بوم را تاراج کند و به فنا دهد.

از نظر آریانا سعید، عالمان دینی، (ملاهای مرتجع) اند؛ زیرا وظیفه دارند تا از اصولی دفاع کنند که ریشه در ۱۴۰۰ سال تاریخ ایمان دینی این مردم دارد؛ اما آریانا سعید، پیامبر دین جدیدی است که به کمک نیروهای خارجی وارد کشور شده و هدف آن به زیر کشیدن و به زانو درآوردن دین۱۴۰۰ ساله‌ای است که از دید و او پیروانش دیگر کهنه و ارتجاعی محسوب میشود.

از این منظر،‌ بر آریانا سعید که مروج ابتذال و برهنگی و بیفرهنگی و ترویج و توسعه ضد ارزش‌ها و اشاعه دهنده انحطاط و ابتذال هنری و فرهنگی است، هیچ حرجی نیست. او همان کاری را انجام میدهد که به آن (مأمور) شده است. او به یک معنا سفیر فرهنگی استعمار غرب است.

اینکه او با زورگویی در برابر علمای دینی میایستد و هشدار میدهد که کسی نمی تواند جلودار برنامه‌های ضد فرهنگی اش شود و او در هر صورت، کارش را انجام خواهد داد نیز نشان دهنده آن است که آریانا سعید، تنها نیست. او از پشتوانه‌های قدرتمندی برخوردار است که او را تا دالان‌های تلویزیون (ملی) نفوذ داده و پیش برده است.

با این حساب، پرسش اینجاست که چه کسانی از آریانا سعید برای هتاکی و هرزگی اش، حمایت میکنند؟ چه دست‌های نیرومندی در پشت پرده کار میکنند تا آریانا سعید بتواند در یکی از مهم ترین مناسبت‌های ملی افغانستان، از طریق تلویزیون (ملی) که لزوما میبایست اشاعه دهنده فرهنگ و سنت‌ها و ارزش‌های مردم افغانستان و حافظ دین و ایمان دینی آنها باشد، برنامه اجرا کند؟

چه قدرتی از یک خواننده مبتذل و هرزه، پشتیبانی میکند که او میتواند در برابر علمای دینی، موضع بگیرد و با تهدید و زورگویی مدعی شود که به کارش ادامه خواهد داد؟

اینها پرسش‌هایی است که مخاطب آن، مستقیما سران دولت به ویژه مسؤولان و متولیان امر فرهنگ و هنر این سرزمین هستند؛ همان‌هایی که همه روزه ادعا میکنند که به قانون اساسی، وفادار اند، از اصول ایمان اسلامی مردم، صیانت میکنند و در برابر بدخواهان و متجاوزان و تعدی گران به کیان باورهای برین مردم، مبارزه و مقاومت خواهند کرد.

از سوی دیگر، برنامه ریزی برای اجرای کانسرتی که هیچ پیامی جز برهنگی و بیبند و باری و هرزگی و ابتذال و انحطاط و فساد اخلاقی ندارد، در روز جشن استقلال ملی افغانستان، توطئه هوشمندانه‌ای است که هدف از آن، مصادره آخرین افتخارات تاریخی مردم افغانستان و جایگزین کردن استقلال با اضمحلال است؛ زیرا استقلال، زمانی معنا پیدا میکند که یک ملت در تمامی عرصه‌ها از جمله عرصه فرهنگ و هنر، به سنت‌ها و افتخارات دیرینه خود وفادار باقی بماند و از ورود و نفوذ فرهنگ‌های منحط مهاجم و بیگانه و سیطره و غلبه آن بر فرهنگ ملی خود، جلوگیری کرده باشد. در این میان، آریانا سعید از کدام بخش از فرهنگ و سنت‌های ملی و افغانستانی ما نمایندگی میکند؟!

آریا سعید در روز استقلال افغانستان، کانسرت برهنگی و هرزگی بر پا میکند و در این راستا به علمای دینی افغانستان، گستاخانه هتاکی مینماید؛ این در حالی است که استقلال افغانستان با رشادت‌ها و شجاعت‌ها و شهادت‌های علمای سلحشور دینی به دست آمده است نه در نتیجه مبارزه و ایستادگی عناصری مانند آریانا سعید!

سیدعلی راحل


 

لینک مطلب: https://www.ansarpress.com/farsi/8025


تگ ها:


*
*

*نیز بخوانید

روز هشتم محرم| پسرم! بعد تو خاک بر سر این دنیا


افغانستان در سراشیبی سقوط


آغاز ماه محرم الحرام


غدیر و هویت شیعی; پاسخ به 4 پرسش درباره غدیر


ولایت، مردمی ترین نوع حکومت


ویژه نامه عید غدیر افضل اعیاد


تاثیرات خروج آمریکا از افغانستان بر تحولات آسیای میانه


افغانستان بر لبه تیغ


بازگشت مجدد وحشت طالبان/ قوانین سختگیرانه علیه زنان/ دستور شیوخ تندرو به مردان تخار: بدون ریش به خیابان نیایید!


با وجود گذشته ها، باز باشیم


خروج از افغانستان به روش ارتش سرخ ؟!


روح اسلام‌ستیزانه غرب در کالبد کانادا


بایدن به دیدن قاتل بزرگ می رود!


شتاب بن سلمان برای رسیدن به غافله شام


شیعیان افغانستان؛ قربانی نسل کشی پیش چشمان بسته دنیا


ویژه نامه شهادت امام جعفر صادق علیه السلام


ضرورت بازخوانی اندیشه‌های امام خمینی(رحمت‌الله‌علیه) در حمایت از مردم افغانستان


ویژه نامه غروب آفتاب جماران (به مناسبت سالگرد رحلت امام خمینی رضوان الله علیه)


امام خمینی(رحمت‌الله‌علیه) ومهاجرین افغانستانی


امام خمینی(رحمت‌الله‌علیه) و مجاهدین افغانستان


ارادت و علاقه مردم افغانستان به امام خمینی(رحمت‌الله‌علیه)


اهداف شوم رونمایی از نقشه «اسلام سیاسی» در اتریش


حمایت امام خمینی از ملت افغانستان


طلبه های افغانستانی، ملازمان امام خمینی‌(رحمت‌الله‌علیه) در نجف


خاطرات خواندنی خادم افغانستانی امام خمینی(رحمت‌الله‌علیه)

پربازدیدها
پربحث ها


اخبار تازه را در موبایل خود ببینید.

ansarpress.com/mنظرسنجی

به نظر شما با پذیرفتن خط دیورند و مرز فعلی بین افغانستان و پاکستان توسط افغانستان، صلح در افغانستان برقرار میشود؟

بله

خیر

معلومـ نیست

مشاهده نتایج


آخرین خبرها

جزئیات تازه از کشته شدن برادر امرالله صالح/ برادر معاون اشرف غنی برای ۵۰۰ هزار دالر کشته شده است

استفاده از هلیکوپترهای روسی برای تخلیه شهروندان امریکایی در کابل

مقدماتی جام جهانی در اروپا؛ توقف هالند و فرانسه و برد پرتگال به لطف آقای گلی رونالدو در فوتبال ملی

طالبان رهبر احتمالی خود را اعلام کردند

تلاش مسلمانان آلمان برای مقابله با تبعیض علیه زنان محجبه

جبهه مقاومت: حالا که طالبان مسیر جنگ را انتخاب کرده‌اند، با تمام نیرو دفاع می‌کنیم

امریکا در مرز تاجیکستان و افغانستان تاسیسات جدید مرزی ایجاد می‌کند

خروج امریکا از افغانستان؛ رسوایی بزرگ

توقف پرواز بسیاری از کشورهای غربی از فرودگاه کابل

کشته‌های انفجار کابل به 170 نفر رسید

حمله هوایی ارتش امریکا به داعش در افغانستان

طالبان به شهروندان کابل برای تحویل وسائل دولتی یک‌هفته مهلت داد

طالبان برای اداره کشور شورای ۱۲ نفری تشکیل می‌دهند

احتمال درج نام افغانستان در فهرست سیاه دولت بریتانیا

اعتراف کاخ سفید؛ روند تخلیه را کند کردیم که قدرت افغانستان تضعیف نشود

پمپئو: خروج افتضاح از افغانستان، امریکا را از معادلات جهانی خارج کرد

هشدار سفیر پیشین غیرنظامی ناتو درباره وقوع فاجعه انسانی در افغانستان

بریتانیا خواهان تمدید حضور نیروهای امریکایی می‌شود

بایدن: شاید زمان حضور نظامیان امریکایی در افغانستان تمدید شود

قیمت بیت‌کوین به بالاترین سطح در ۳ ماه گذشته صعود کرد

ادعای طالبان مبنی بر محاصره کامل پنجشیر

درگیری مسلحانه در فرودگاه کابل یک سرباز کشته و ۳ تن زخمی شدند

سیل در ایالت تنسی آمریکا، دست‌کم ۲۲ قربانی گرفت

یونیسف: 20 میلیون کودک افغان برای زنده ماندن به کمک نیاز دارند

اسلوونی: اکثر کشورهای اروپا مخالف پذیرش پناهجویان افغان هستند


خبرهای پزشکی


خبرگزاري انصار ©  |  درباره ما  |  ارتباط با ما  |  نسخه موبایل  |  پیوندها  |  طراحى و پشتيبانى توسط: شركت شبكه نگاه
استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع (لينك سايت) مجاز است.