درباره ما  |  ارتباط با ما  |  RSS  |  آرشیو  |  1399-11-03  |  2021-01-22  |  بروز شده در: 1399/11/01 - 12:16:0 FA | AR | PS | EN
بخشش‌های دقیقهٔ نودی ترامپ؛ استیو بنون، مشاور پیشین خطاکار هم عفو شد             بازنگری توافق امریکا با طالبان، برنامه وزیرخارجه پیشنهادی بایدن            بلینکن: ائتلاف‌ها احیا می‌شوند/ با جهان آن طور که هست تعامل می‌کنیم نه آنطور که بود            وعده مقام اطلاعاتی دولت بایدن برای انتشار گزارش قتل خاشقجی             ترامپ در سخنرانی خداحافظی: جنبشی که شروع کردیم تازه آغاز شده‌ است             روحانی : زندگی سیاسی ترامپ تمام شد، اما برجام زنده ماند/ امروز توپ در زمین آمریکاست             چهار سال ریاست‌جمهوری ویرانگر ترامپ تمام شد             آمریکا: به برجام باز می‌گردیم به شرطی که فعالیت های موشکی ایران را در بر بگیرد            قصد ترامپ برای ایجاد یک حزب سیاسی جدید            رئیس سی‌آی‌اِی آمریکا استعفا داد             ۳ سرباز ارتش افغانستان در هرات ترور شد             هشدار سازمان جهانی بهداشت: به زودی هر هفته شاهد ۱۰۰ هزار مرگ ناشی از کرونا خواهیم بود             نگرانی دیدبان حقوق بشر: افغانستان سال خطرناکی را در پیش رو دارد            امرالله صالح: در تابستان سال آینده، یکی از چهار انتخابات پیش رو برگزار خواهد شد            نیروهای دولتی گواتمالا کاروان بزرگ مهاجران هندوراسی را متفرق کردند            


تاریخ نشر: 1394/7/23 - 04:31:25
تعداد بازدید: 843
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

نصرالله:شاهد آغاز انتفاضه سوم هستیم/فاجعه منااوج بیتوجهی سعودی‌ها به خون مسلمانان است
نصرالله:شاهد آغاز انتفاضه سوم هستیم/فاجعه منااوج بیتوجهی سعودی‌ها به خون مسلمانان است

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: فاجعه منا بیانگر اوج بیتوجهی مقام‌های سعودی به شعائر دینی و خون مسلمانان است.

 سید حسن نصرالله چهارشنبه شب در سخنانی به مناسب آغاز ماه محرم افزود: فاجعه منا معلول نهایت ناتوانی در اداره حج است و این مصیبت در ماه حرام و در حق حجاج بیت الله الحرام، از اوج بیمبالاتی آل سعود به همه ارزشهای انسانی و مقدسات دینی حکایت میکند.

دبیر کل حزب الله لبنان گفت: فاجعه منا نشان دهنده اوج اهانت حکام سعودی به مقدسات و شعائر اسلامی و نیز بیانگر میزان استکبار و سلطه جویی و نادیده گرفتن تفکر و خون مسلمانان است.

سید حسن نصرالله با بیان اینکه فاجعه منا نباید فراموش شود، افزود: بدتر از آنچه که روی داده است، منع کردن دیگران از صحبت درباره این رویداد و ممانعت از مطالبه تحقیق درباره آن و حتی سیاسی قلمداد کردن مطالبه برای تحقیق درباره آن است.

"فاجعه منا ناشی از بیتدبیری و کوتاهی و سهل انگاری حکام سعودی است"

وی فاجعه منا را ناشی از بیتدبیری و کوتاهی و سهل انگاری حکام سعودی دانست و گفت: این فاجعه، تاثیر مهمی در پایان دادن به این ظلم تاریخی روا شده به ملت مسلمان و به حرمین شریفین خواهد داشت.

وی از اینکه تاکنون آمار رسمی قربانیان از جانب عربستان اعلام نشده است، ابراز تعجب کرد وافزود: عربستان فقط از 700 قربانی خبر داد در حالی که آمار و ارقام و تصاویر نشان میدهند که این حادثه بیش از هزار و 300 قربانی داشته است.همچنان برخی افراد در یک منطقه جغرافیایی مشخص مفقود هستند و روشن نیست که آیا آنها زندانی و یا سرگردان هستند از جمله آنها سید حیدر حسینی امام جماعت روستای مرکبا در لبنان است.

دبیر کل حزب الله با تاکید بر ناکامی عربستان در مدیریت موسم حج، خواستارمشارکت دادن کشورهای اسلامی در تحقیقات شد و گفت: حاکمان عربستان قاطعانه با مشارکت طرفی در تحقیقات مخالفت میکنند با توجه به اینکه این از ساده ترین حقوق کشورهاست.

"به جز صدای رهبر انقلاب اسلامی ایران صدایی دراعتراض به فاجعه منا درجهان شنیده نشد"

سید حسن نصرالله از سکوت کشورهای اسلامی دربرابر فاجعه منا ابراز تاسف کرد و یادآور شد که دراین زمینه به جز صدای حضرت آیت الله سید علی خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی ایران که خواستار تحقیق دراین زمینه شد، صدایی شنیده نشد.

وی تاکید کرد که ما خواهان تحقیق در فاجعه منا پس از شکست عربستان درمدیریت حج هستیم.

نصرالله بیان کرد که این فاجعه در ماه حرام و در بلد الحرام در حق حجاج بیت الله حرام بیانگراوج بیتوجهی عربستان به مقدسات دینی و نیز بیانگر حجم توان آنها در خرید افراد و سبک شمردن عقل مسلمانان است. جانهایی که در منا ازدست رفتند، در نزدیکی پایان گرفتن این ظلم در حق امت اسلامی و حرمین شریفین موثر خواهند بود.

حمایت کامل از انتفاضه فلسطین

دبیر کل حزب الله لبنان در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید برحمایت کامل ازمقاومت ملت مظلوم فلسطین و انتفاضه و حقوق آنان، خاطرنشان کرد: ملت‌های منطقه باید به مسئولیت خود در این زمینه عمل کنند و منتظر کمک دیگران نباشند.

وی با اشاره به تحرک گسترده مردم فلسطین در قدس اشغالی، کرانه باختری و باریکه غزه، گفت: این وضعیت، شبیه به شروع آغاز انتفاضه سوم است و برخی از کشورهایی که مدعی توجه به فلسطین هستند، از این وضعیت نگران هستند.

سید حسن نصرالله حمایت از ملت فلسطین با همه وسایل وامکانات موجود و تعامل واقعی با اوضاع فعلی را خواستار شد تا فلسطینی‌ها بتوانند خود خواسته ‌هایشان را تعیین کنند.

وی افزود: آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها گمان میکنند که منطقی است فلسطینی ‌های ساکن در اراضی اشغالی در یاس و نومیدی زندگی کنند تا از هرگونه حرکت مثبتی جلوگیری شود، درنتیجه آنها از این اوضاع برای افزایش اقدام‌های تحریک آمیز به ویژه در زمینه تقسیم زمانی و مکانی مسجدالاقصی بهره برداری کردند، این درحالیست که ملت فلسطین ثابت کرده است که برای مقابله با این اقدام ‌های تحریک آمیز و حمایت از مسجدالاقصی تواناتر است.

وی بابیان اینکه ملت فلسطین راهی جزمقاومت و انتفاضه برای اعمال نظر خود بر اشغالگران ندارد، گفت: ما شاهد جنبش قوی مردمی در قدس اشغالی هستیم که به شروع انتفاضه سوم میماند.

"حکومت اشغالگر صهیونیست با سوء استفاده از اوضاع منطقه و حال نزار امت اسلامی، تحریکات خود را در قدس اشغالی آغاز کرده است."

سیدحسن نصرالله افزود: حکومت اشغالگر صهیونیست با سوء استفاده از اوضاع منطقه و حال نزار امت اسلامی، تحریکات خود را در قدس اشغالی آغاز کرده است.

دبیر کل حزب الله لبنان یادآورشد: آنچه در فلسطین در جریان است دشمن صهیونیست را دستپاچه و آمریکا را بهت زده کرده است.

حزب الله قاطعانه از انتفاضه حمایت میکند

وی تاکید کرد: ما در حزب الله اعلام میکنیم که به طور مطلق از مقاومت مردمی فلسطین، جهاد، انتفاضه، حقوق و مقابله آن با دشمن صهیونیست حمایت میکنیم.

دبیر کل حزب الله لبنان افزود: ملت فلسطین در هفته‌های گذشته سطح بالایی از شجاعت، مبارزه طلبی، عزم و اراده، قدرت تحمل و آمادگی برای فداکاری را نشان داد.

به گزارش شبکه خبری العالم وی بیان کرد: اقدام‌های تحریک آمیز در مسجد الاقصی با هدف تخریب یا تقسیم آن، به ضعف ملت فلسطین و سرگرم شدن جهان عرب به بحرانهای خود تکیه میکرد. تنها طرفی که میتواند به این اقدام‌های تحریک آمیز پاسخ دهد و از مسجد الاقصی حمایت کند، ملت فلسطین است. ملت فلسطین در مقاومت برای مبارزه با قویترین ارتشها، ابتکاراز خود نشان داد، و امروزعرصه فلسطین بارزترین تصویر از نزاع حق و باطل است.

"نوکران وخادمان اسراییل و امریکا از حمایت ملتها از فلسطینی‌ها ممانعت میکنند"

وی خاطرنشان کرد: در جهان عرب نوکران وخادمان اسراییل و امریکا هستند که از حمایت ملتها از فلسطینی‌ها ممانعت میکنند.

وی درباره بحران در کشورهای عربی گفت: جنگ همچنان علیه سوریه ادامه دارد. اقدام‌های سرکوبگرانه علیه ملت بحرین و بازداشتن آنها از ساده ترین حقوق انسانی خود و بستن راه به روی هر گونه راه حل سیاسی شایسته همچنان ادامه دارد.ادامه یافتن جنگ عراقی‌ها علیه داعش و تروریسم یک جنگ سرنوشت سازی برای ملت عراق است. نیز شاهد افزایش آشفتگی در عموم کشورهای منطقه تا ترکیه هستیم. منطقه ما سال جدید هجری را تحت عنوان جنگ کنترل آغاز میکند.

ثبات سیاسی لبنان قربانی دلایل شخصی و حزبی

نصرالله درباره بحران در لبنان نیز یاداورشد: تمام تلاشها برای احیای دولت به دلایل شخصی و حزبی به شکست کشیده میشود که به معنای انتقال به وضعیتی پیچیده‌تر است و کسانی که راه حلها را به شکست کشانیدند، متوجه خواهند شد که مرتکب اشتباه شدند.

وی گفت: لبنان از یک فلج در نهادها و تداوم ربودن نظامی‌ها و بحران معیشتی و بحران زباله‌ها رنج میکشد که به همراه ما به سال جدید منتقل گشت.

وی درهمین حال تاکید کرد: در سطح لبنان دو مساله مثبت داریم یکی ثبات امنیتی و دیگری گفتگوهاست.

انتهای مطلب

لینک مطلب: https://www.ansarpress.com/farsi/4318


*
*

*نیز بخوانید

کبوترباز چینی کبوتر بلژیکی را ۱.۶ میلیون یورو خرید


آقای مکرون! این جملات را با دقت بخوانید


نظر قرآن درباره بدقولی چیست؟/ محروم شدن از رحمت خدا در زندگی دنیا و آخرت، اثر دائمی بدقولی است


ویدیو/ ملکه زیبایی پزشک بیماران کرونایی شد


رنگ موهای ترامپ عوض شد!


تجارت پرسود گوشت سگ در ویتنام؛ دستگیری یک زوج برای مسموم کردن ده‌ها سگ و گربه


دختر شایسته هیتلری به ۳ سال زندان محکوم شد


نامه دو زندانی فراری در ایتالیا به نگهبانان: کار مهمی داریم، زود برگردیم


زوج پاکستانی دختربچه پیشخدمت را به خاطر رها کردن طوطی کشتند


زنده به گور کردن یک کودک نوزاد در هند


ایتالیایی خوش‌شانس با ۱۰۰ یورو برنده تابلوی یک میلیون یورویی پیکاسو شد


نخست‌وزیر نیوزیلند را بخاطر قوانین جدید، به داخل کافه راه ندادند


بازیکن ترکیه‌ای پسرش را به‌خاطر کرونا کُشت!


کودک ۵ ساله‌ای که می‌خواست با ۳ دالر لامبورگینی بخرد در بزرگراه متوقف شد


جزیره‌ای که از «کرونا» در امان ماند


مرگ یک زوج آمریکایی با فاصله 6 دقیقه پس از ابتلا به کرونا


نوشیدن ادرار گاو برای مبارزه با ویروس کرونا در هند


کلاه‌برداران اسرائيلی-فرانسوی با جعل چهره لودریان ۵۰ میلیون یورو به جیب زدند


افشای دلیل فرار همسر حاکم دبی


دروازه جهنم دانشمند امریکایی را به لرزه آورد+ فیلم


کودک دو ساله مادراش را از مرگ نجات داد


عشق به فوتبال؛ مردی نامش به «تاتنهام» عوض کرد


جزیره جادویی در دریای چین به‌دنبال غلبه بر ویروس کرونا


جوان ایرانی که حاضر به ترک «ووهان» نشد مصروف چه کاری است؟+ تصاویر


اسکار۲۰۲۰؛ کارگردان سوری با شعری عربی منقش روی لباسش توجه‌ها را جلب کرد

پربازدیدها
پربحث ها


اخبار تازه را در موبایل خود ببینید.

ansarpress.com/mنظرسنجی

به نظر شما با پذیرفتن خط دیورند و مرز فعلی بین افغانستان و پاکستان توسط افغانستان، صلح در افغانستان برقرار میشود؟

بله

خیر

معلومـ نیست

مشاهده نتایج


آخرین خبرها

مشاور ریاست جمهوری: زندانیان طالبان به هیچ صورت آزاد نخواهند شد

بخشش‌های دقیقهٔ نودی ترامپ؛ استیو بنون، مشاور پیشین خطاکار هم عفو شد

بازنگری توافق امریکا با طالبان، برنامه وزیرخارجه پیشنهادی بایدن

بلینکن: ائتلاف‌ها احیا می‌شوند/ با جهان آن طور که هست تعامل می‌کنیم نه آنطور که بود

وعده مقام اطلاعاتی دولت بایدن برای انتشار گزارش قتل خاشقجی

ترامپ در سخنرانی خداحافظی: جنبشی که شروع کردیم تازه آغاز شده‌ است

روحانی : زندگی سیاسی ترامپ تمام شد، اما برجام زنده ماند/ امروز توپ در زمین آمریکاست

چهار سال ریاست‌جمهوری ویرانگر ترامپ تمام شد

آمریکا: به برجام باز می‌گردیم به شرطی که فعالیت های موشکی ایران را در بر بگیرد

قصد ترامپ برای ایجاد یک حزب سیاسی جدید

رئیس سی‌آی‌اِی آمریکا استعفا داد

۳ سرباز ارتش افغانستان در هرات ترور شد

هشدار سازمان جهانی بهداشت: به زودی هر هفته شاهد ۱۰۰ هزار مرگ ناشی از کرونا خواهیم بود

نگرانی دیدبان حقوق بشر: افغانستان سال خطرناکی را در پیش رو دارد

امرالله صالح: در تابستان سال آینده، یکی از چهار انتخابات پیش رو برگزار خواهد شد

نیروهای دولتی گواتمالا کاروان بزرگ مهاجران هندوراسی را متفرق کردند

۱۰ نیروی ارتش افغانستان در حملۀ طالبان کشته شدند

تأثیر ویتامین D در مقابل ویروس

زلاتان پیر شدنی نیست/ رکوردشکنی در 39 سالگی/ میلان قهرمان نیم فصل ایتالیا شد

ارگ: رئیس جمهور هیچ عضو کابینه را تهدید نکرده

دو دختر که از افراد مشهور در شهر کابل باج‌گیری می‌کردند، بازداشت شدند

۲ قاضی در شهر کابل ترور شدند

توهین نژادپرستانه به ندیم امیری در بوندس لیگا

راکت ایران در فاصله 160 کیلومتری کشتی آمریکایی فرود آمد

تلاش به احیای خط آهن ترکیه-ایران- پاکستان


خبرهای پزشکی


خبرگزاری انصار ©  |  درباره ما  |  ارتباط با ما  |  نسخه موبایل  |  پیوندها  |  طراحى و پشتيبانى توسط: شركت شبكه نگاه
استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع (لينك سايت) مجاز است.