درباره ما  |  ارتباط با ما  |  RSS  |  آرشیو  |  1399-08-09  |  2020-10-30  |  بروز شده در: 1399/08/07 - 10:57:0 FA | AR | EN
بخش‌هایی از شهر لشکرگاه و ولسوالی‌های نادعلی و ناوه‌ هلمند از وجود طالبان پاک شد             در ۹ ماه اخیر حدود ۶ هزار غیرنظامی در افغانستان کشته یا زخمی شده‌اند            وزیر کشور فرانسه: ترکیه در امور داخلی ما دخالت می‌کند             خلیل‌زاد: بسیار با ناامیدی به منطقه برگشتم            نماینده پارلمان هند: دولت دهلی‌نو نقشه تازه‌ای برای اخراج مسلمانان از ایالت آسام اجرا می‌کند            سعدالحریری اکثریت آرا را برای تصدی نخست‌وزیری کسب کرد            جزئیات بدترین فاجعه در روی زمین افشا شد            یک زندانی در زندان مرکزی هرات خودش را آتش زد            نقص اصلی آیفون 12 افشا شد            نخستین سخنرانی حضوری اوباما در حمایت از جو بایدن            آمریکا دوباره مدعی دخالت روسیه و ایران در انتخابات 2020 شد             حمله‌ٔ هوایی بر یک مدرسه‌ٔ دینی در تخار؛ ۱۲ غیرنظامی کشته شدند             طالبان: جنگ با توقف مذاکرات پایان نمی‌یابد            بازار داغ افشاگری در رقابت‌های انتخاباتی/وکیل ترامپ از تصاویر جنسی در لپ تاپ پسر بایدن خبر داد             پامپئو: هر کشوری با ایران تعامل کند را مجازات می‌کنیم            


تاریخ نشر: 1394/5/23 - 13:06:13
تعداد بازدید: 945
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

سیدحسن نصرالله: آمریکا از داعش برای تجزیه منطقه استفاده می‌کند
سیدحسن نصرالله: آمریکا از داعش برای تجزیه منطقه استفاده می‌کند

دبیرکل حزب‌الله لبنان با بیان این که آمریکا در شرایط امروزی از گروه تروریستی داعش برای تجزیه منطقه استفاده می‌کند، نسبت به عواقب تجزیه‌طلبی هشدار داد و تأکید کرد: امروز وظیفه ما است که با تقسیم و تجزیه منطقه مخالفت کرده و با آن مقابله کنیم.


 سیدحسن نصرالله در مراسم نهمین سالگرد پیروزی حزب‌الله لبنان بر رژیم صهیونیستی در جنگ ژوئیه سال 2006 گفت: ما به همه مبارزان قهرمان مقاومت که در جنگ ژوئیه تا آخرین قطره خون خود جنگیدند، درود میفرستیم. با فداکاری مجاهدان پیروزی‌ها ادامه خواهد داشت و پیروزی شما دائم خواهد بود.

دبیرکل حزب‌الله لبنان خواستار اعلام روز چهاردهم اوت به عنوان روز پیروزی الهی در لبنان شد و تصریح کرد: ما در برابر پیروزی الهی در چهاردهم اوت قرار داریم که خداوند آن را به ما اعطا کرد. این پیروزی از جمله نعمت‌های بزرگ الهی برای ماست که در شکر آن ناتوان هستیم. آنچه در جنگ ژوئیه رخ داد، معجزه الهی بود.

سیدحسن نصرالله گفت: بازگشت خانواده‌ها در چهاردهم اوت سال 2006 به روستاهایشان قوی‌ترین پاسخ مردمی، سیاسی، میدانی و روانی به متجاوزان و اهداف آن بود.

وی افزود: ما وادی الحجیر را برای برگزاری مراسم امسال انتخاب کردیم چون این منطقه با توجه به نقش آن در جنگ ژوئیه اهمیت نمادین دارد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان تصریح کرد: از وادی الحجیر آموختیم هر نوع اشغالگری را با توسل به همه شیوه‌های در دسترس رد کنیم. مقاومت با پیروزی خود معادلات را تغییر داد. مقاومت ما ادامه دارد و همچنان پیروزی‌هایی را به دست می‌آورد و توطئه‌هایی را ناکام می‌گذارد.

وی اضافه کرد: در جنگ ژوئیه شاهد پایداری نظامی در میدان همزمان با پایداری مردمی و سیاسی با وجود بعضی اختلافات بودیم. نبرد وادی الحجیر در جنگ ژوئیه سرنوشت‌ساز بود.

سیدحسن نصرالله گفت: سران دشمن در جنگ ژوئیه احساس تحقیر و خواری میکردند. نبرد وادی الحجیر همه طرح‌های نظامی دشمن را ناکام گذاشت و برای آنها چاره‌ای جز عقب‌نشینی باقی نگذاشت. دشمن به پیروزی در جنگ ژوئیه نیاز داشت و می‌خواست با این پیروزی بتواند شرایط خود را به مقاومت تحمیل کند. بزرگترین عملیات هلی‌برن نیرو از سال 1973 در وادی الحجیر در جنگ ژوئیه سال 2006 انجام شد. در وادی الحجیر ده‌ها تانک مرکاوای ارتش دشمن منهدم و ده‌ها افسر و سرباز از نیروهای ویژه این رژیم کشته و زخمی شدند. اسرائیلی‌ها در اینجا جهنم را حس کردند. اسرائیل قصد داشت مناطق جنوب رود اللیطانی را اشغال کند.

وی با اشاره به اینکه مقاومت در لبنان از زمان برگزاری کنفرانس ملی در سال 1920 تا به امروز ادامه دارد، خاطرنشان کرد: درهمین وادی الحجیر کنفرانس ملی و تاریخی برگزار شد و امام سید عبدالحسین شرف الدین خطیب این منبر و اولین رهبر و امام متفکر، حکمت، حماسه و جهاد آن بود و عالمانی از همه بخش‌های لبنان و رهبرانی از مناطق مختلف این کشور در این محل گردهم آمدند تا در راهی که وی تعیین کرده بود، به جهاد بپردازند.

سیدحسن نصرالله خاطرنشان کرد: این همان مسیر و راهی است که هدایت و رهبری آن به امام موسی صدر سپرده شد و ایشان همان فردی بود که این راه را پابرجاتر، استوارتر و متحول‌تر کرد و جنبه‌های جدیدی به آن بخشید و درحال حاضر فرزندان این‌ها، ادامه دهنده آن تعهدات در طول این مسیر هستند و تا به امروز در این مسیر گام بر می‌دارند.

از سوی دیگر، دبیرکل حزب‌الله لبنان بر آمادگی هر روزه مقاومت برای مقابله با هرگونه تجاوزگری احتمالی رژیم صهیونیستی تاکید کرد و گفت: ما در برابر راهبرد یورش زمینی دشمن صهیونیست راهبردهای جدید و متقابل خودمان را داریم.

دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنرانی خود همچنین جنایت اخیر گروه تکفیری صهیونیستی داعش در شهرک صدر بغداد را محکوم کرد و گفت: نبرد با این تهدید بزرگ طولانی و دشوار خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنانش بار دیگر مقاومت را تنها راه دفاع از سرزمین و عزت مسلمانان دانست و التزام و تعهد خود به طرح مقاومت و حمایت از مقاومت فلسطین را ابراز داشت و خواستار مقابله با طرح‌های تجزیه‌طلبانه در منطقه شد.

دبیرکل حزب‌الله با بیان این که "امروز وظیفه ما است که با تقسیم و تجزیه منطقه مخالفت کرده و با آن مقابله کنیم"، تجزیه و تقسیم منطقه را خواسته آمریکا و اسرائیل دانست و گفت: برخی قدرت‌های منطقه‌ای خواسته یا ناخواسته در این جهت حرکت می‌کنند که در صدر آن‌ها، منظورم عربستان است.

وی با هشدار نسبت به این که تجزیه و تقسیمات جدید، منطقه را وارد جنگ‌های داخلی و قومی طولانی خواهد کرد، گفت: نتیجه این کار چیزی جز ویرانی و نابودی و آوارگی بیشتر نخواهد بود لذا همه وظیفه دارند تا در برابر این وضعیت موضع سرنوشت‌سازی بگیرند.

وی تاکید کرد: آمریکا امروز از گروه تروریستی داعش برای تجزیه منطقه استفاده می‌کند و ما حدود یک سال پیش گفتیم که آمریکا میخواهد از قضیه داعش به منظور تجزیه منطقه بهره‌برداری کند و نقشه‌های جدیدی برای منطقه ما ترسیم نماید.

سیدحسن نصرالله گفت: ترکیه چند روز پیش اعلام کرد که آمریکا از آنکارا خواسته است تا عملیات خود علیه گروه تروریستی داعش را متوقف نماید زیرا میخواهد از پیشروی‌های این گروه در سوریه بهره برداری کند و همگان خوب می‌دانیم که گروه موسوم به مخالفان میانه‌رو قادر نیست با گروه داعش بجنگد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان با اشاره به فریبکاری و دورویی آمریکا در قبال کشورهای مختلف منطقه تصریح کرد: آمریکایی‌‌ها به عراقی‌ها گفته بودند که اگر دولت خودتان را تغییر دهید ما به شما در نبرد با گروه تروریستی داعش کمک خواهیم کرد تا این گروه را شکست دهید اما آیا پس از تغییر دولت در عراق، این دولت از حمایت آمریکا برخوردار شد یا این که این گروه داعش بود که پیشروی‌های بیشتری انجام داد و فقط در برخی از جبهه‌ها که نبردی واقعی انجام شد، گروه تروریستی داعش عقب رانده شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه العالم، سیدحسن نصرالله همچنین از توطئه مشترک آمریکا و عربستان برای کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی سخن گفت و افزود که حکومت سعودی به همراه آمریکا توطئه کردند تا قیمت نفت کاهش یابد و این امر بر وضعیت عراق تاثیر منفی خود را گذاشت.

وی همچنین به فریبکاری آمریکایی‌ها و همدست شدن آن‌ها با عناصر گروه تروریستی داعش و القاعده اشاره کرد و گفت: باید مراقب فریبکاری آمریکایی‌ها باشیم. آنها مدعی هستند که در یمن با تروریسم می‌جنگند اما با شبکه القاعده و داعش همدست و هم‌پیمان می‌شوند و واشنگتن و هم‌پیمانانش در منطقه از تروریسم به عنوان یک ابزار و حربه برای اجرا کردن طرح‌ها و نقشه‌های خود بهره می‌برند. طرح واقعی آمریکا همان تجزیه منطقه از عراق گرفته تا سوریه و حتی عربستان است زیرا این امر در راستای منافع آمریکا و رژیم اسرائیل است.

دبیرکل حزب الله لبنان مبارزه ارتش سوریه و مقاومت ملت این کشور را در راستای تداوم بقای سوریه و وحدت و تمامیت ارضی آن و مقابله با اجرای پروژه تجزیه منطقه قلمداد کرد و وظیفه همگان در قبال رویدادهای یمن را محکومیت مکرر جنایات وحشیانه و ضد بشری متجاوزان به این کشور دانست. وی تاکید کرد که با عزم و ارده و پایداری ملت یمن، دشمنان آنها به اهداف خود نخواهند رسید. سیدحسن نصرالله با اشاره به تحولات یمن، همچنین افزود: قتل، ویرانی و کشتاری که امروز در یمن رخ می‌دهد، باعث شکست ملت‌ها نمی‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اوضاع داخلی لبنان پرداخت و خواهان تلاش عملی در راستای تحقق همزیستی در این کشور و روی کار آمدن دولتی عادل با مشارکت واقعی همگان شد که برای همه اقشار جامعه لبنان اطمینان‌بخش باشد.

سیدحسن نصرالله بار دیگر از میشل عون، رئیس جریان ملی آزاد لبنان که هم‌پیمان حزب الله لبنان است، حمایت کرد و گفت: ما نمی‌پذیریم که هر یک از همپیمانان ما در لبنان شکست بخورد یا منزوی شود؛ خصوصا کسانی که در جنگ 2006 میلادی در کنار ما ایستاده و سرنوشت خودشان را به سرنوشت ما گره زدند.‬‎ شما هرگز نمی‌توانید ژنرال میشل عون را در انزوا قرار دهید.

وی تاکید کرد: ژنرال عون گذرگاه اصلی و ضروری برای برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری لبنان است و اگر فردی تصور می‌کند که می‌تواند لبنان را بدون درنظر گرفتن ساختار و ترکیب اساسی آن اداره کند، در توهم به سر می‌برد.‬‎

دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به این که بخش بزرگی از مسیحیان در لبنان حس میکنند که کنار گذاشته شده‌اند، افزود: متاسفانه امروز از حذف کردن ژنرال عون سخن گفته می‌شود لذا هواداران جریان ملی آزاد لبنان به خیابان‌ها آمدند.

وی در حمایت از هواداران جریان ملی آزاد لبنان گفت: آیا افرادی که تصور میکنند میتوانند جریان ملی آزاد لبنان را شکست بدهند مطمئن هستند که هواداران این جریان به تنهایی در خیابان‌ها خواهند بود. اگر ضرورت اقتضا کند، گزینه‌های ما باز است.

وی با اشاره به این که حزب الله حضور جریان ملی آزاد لبنان را به صلاح میداند، افزود: افرادی که فکر می‌کنند میتوانند جریان ملی آزاد لبنان را شکست دهند، فکر می‌کنند می‌توانند بخشی اصلی و اساسی از یک جامعه را نادیده بگیرند؟

دبیرکل حزب‌الله لبنان به رهبران مسیحی در لبنان پیشنهاد کرد که در مواضع خود درباره بازگشایی پارلمان این کشور تجدیدنظر کنند تا از این طریق به مسائل مردم لبنان رسیدگی شده و درهای گفت‌وگو به منظور حل بحران‌های دیگر گشوده شود.

از سوی دیگر، دبیرکل حزب‌الله تاکید کرد: افرادی که فکر می‌کنند ایران بر هم‌پیمانان خود در خصوص پرونده ریاست جمهوری در لبنان اعمال فشار میکند، در توهم و خیال به سرمی‌برند.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه المنار، مراسم نهمین سالگرد پیروزی مقاومت لبنان در منطقه وادی الحجیر در جنوب این کشور برگزار شد.

انتهای پیام

 

 

لینک مطلب: https://www.ansarpress.com/farsi/4023


*
*

*نیز بخوانید

نظر قرآن درباره بدقولی چیست؟/ محروم شدن از رحمت خدا در زندگی دنیا و آخرت، اثر دائمی بدقولی است


ویدیو/ ملکه زیبایی پزشک بیماران کرونایی شد


رنگ موهای ترامپ عوض شد!


تجارت پرسود گوشت سگ در ویتنام؛ دستگیری یک زوج برای مسموم کردن ده‌ها سگ و گربه


دختر شایسته هیتلری به ۳ سال زندان محکوم شد


نامه دو زندانی فراری در ایتالیا به نگهبانان: کار مهمی داریم، زود برگردیم


زوج پاکستانی دختربچه پیشخدمت را به خاطر رها کردن طوطی کشتند


زنده به گور کردن یک کودک نوزاد در هند


ایتالیایی خوش‌شانس با ۱۰۰ یورو برنده تابلوی یک میلیون یورویی پیکاسو شد


نخست‌وزیر نیوزیلند را بخاطر قوانین جدید، به داخل کافه راه ندادند


بازیکن ترکیه‌ای پسرش را به‌خاطر کرونا کُشت!


کودک ۵ ساله‌ای که می‌خواست با ۳ دالر لامبورگینی بخرد در بزرگراه متوقف شد


جزیره‌ای که از «کرونا» در امان ماند


مرگ یک زوج آمریکایی با فاصله 6 دقیقه پس از ابتلا به کرونا


نوشیدن ادرار گاو برای مبارزه با ویروس کرونا در هند


کلاه‌برداران اسرائيلی-فرانسوی با جعل چهره لودریان ۵۰ میلیون یورو به جیب زدند


افشای دلیل فرار همسر حاکم دبی


دروازه جهنم دانشمند امریکایی را به لرزه آورد+ فیلم


کودک دو ساله مادراش را از مرگ نجات داد


عشق به فوتبال؛ مردی نامش به «تاتنهام» عوض کرد


جزیره جادویی در دریای چین به‌دنبال غلبه بر ویروس کرونا


جوان ایرانی که حاضر به ترک «ووهان» نشد مصروف چه کاری است؟+ تصاویر


اسکار۲۰۲۰؛ کارگردان سوری با شعری عربی منقش روی لباسش توجه‌ها را جلب کرد


ویروس کرونا یک زن چینی را از تجاوز جنسی نجات داد


دانشمندان از امن‌ترین مکان‌ ها در شهرهای بزرگ نام بردند

پربازدیدها
پربحث ها


اخبار تازه را در موبایل خود ببینید.

ansarpress.com/mنظرسنجی

به نظر شما با پذیرفتن خط دیورند و مرز فعلی بین افغانستان و پاکستان توسط افغانستان، صلح در افغانستان برقرار میشود؟

بله

خیر

معلومـ نیست

مشاهده نتایج


آخرین خبرها

صالح: وسیله دفع حملات تک‌ تیراندازان طالبان در اختیار نیروهای امنیتی قرار می‌گیرد

بخش‌هایی از شهر لشکرگاه و ولسوالی‌های نادعلی و ناوه‌ هلمند از وجود طالبان پاک شد

در ۹ ماه اخیر حدود ۶ هزار غیرنظامی در افغانستان کشته یا زخمی شده‌اند

وزیر کشور فرانسه: ترکیه در امور داخلی ما دخالت می‌کند

خلیل‌زاد: بسیار با ناامیدی به منطقه برگشتم

نماینده پارلمان هند: دولت دهلی‌نو نقشه تازه‌ای برای اخراج مسلمانان از ایالت آسام اجرا می‌کند

سعدالحریری اکثریت آرا را برای تصدی نخست‌وزیری کسب کرد

جزئیات بدترین فاجعه در روی زمین افشا شد

یک زندانی در زندان مرکزی هرات خودش را آتش زد

نقص اصلی آیفون 12 افشا شد

نخستین سخنرانی حضوری اوباما در حمایت از جو بایدن

آمریکا دوباره مدعی دخالت روسیه و ایران در انتخابات 2020 شد

حمله‌ٔ هوایی بر یک مدرسه‌ٔ دینی در تخار؛ ۱۲ غیرنظامی کشته شدند

طالبان: جنگ با توقف مذاکرات پایان نمی‌یابد

بازار داغ افشاگری در رقابت‌های انتخاباتی/وکیل ترامپ از تصاویر جنسی در لپ تاپ پسر بایدن خبر داد

پامپئو: هر کشوری با ایران تعامل کند را مجازات می‌کنیم

ایران اتهام دخالت در انتخابات آمریکا را رد کرد

لیگ قهرمانان اروپا؛ لیورپول و سیتی بردند، اینتر متوقف شد

غنی: طالبان به روایت کاذب فتح می‌جنگند

ترامپ در چین حساب بانکی دارد

حمله با چاقو به دو زن محجبه در پاریس

کشته شدن ۳ نفر در تیراندازی هیوستون

آذربایجان از انهدام یک کندک ارمنستان خبر داد

ده‌ها نیروی امنیتی افغانستان در حمله طالبان در تخار کشته شدند

آمریکا در آستانه یک جنگ داخلی خونین: چرا انتقال قدرت مسالمت‌آمیز نخواهد بود؟


خبرهای پزشکی


خبرگزاری انصار ©  |  درباره ما  |  ارتباط با ما  |  نسخه موبایل  |  پیوندها  |  طراحى و پشتيبانى توسط: شركت شبكه نگاه
استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع (لينك سايت) مجاز است.