درباره ما  |  ارتباط با ما  |  RSS  |  آرشیو  |  1399-09-08  |  2020-11-28  |  بروز شده در: 1399/09/08 - 14:04:2 FA | AR | EN
واکنش‌های جهانی به ترور دانشمند هسته‌ای ایران            فوزیه کوفی: بدون حفظ دست‌آوردهای حقوق زنان، صلح به‌ناکامی می‌انجامد            روحانی:دترور شهید فخری‌زاده ناشی از شکست‌های پی در پی دشمنان ملت ایران بوده است            حزب‌الله: ایران دست جنایتکاران را قطع می‌کند/ با قدرت کنار ایران هستیم             خروج نیروهای امریکایی از ۱۰ پایگاه نظامی در افغانستان             فرمانده سپاه پاسداران ایران: انتقام از عاملان ترور شهید فخری‌زاده در دستور کار قرار گرفت             مشاور رهبر ایران: قاتلان شهید فخری‌زاده را پشیمان خواهیم کرد             شهید محسن فخری زاده چه کسی بود؟            پامپئو: امنیت امریکا به حضور نیرو در افغانستان بستگی ندارد            تصاویر جدید از ترور محسن فخری‌زاده             دانشمتد هسته‌ای و دفاعی ایران بدست عوامل صهیونیستی ترور شد            احتمال آغاز واکسیناسیون در اروپا تا ماه آینده؛ آلمان محدودیت ها را کاهش نمی‌دهد            افغانستان در رده‌بندی کشورهای قربانی تروریسم جایگاه نخست را حفظ کرد            تقویت روابط و همکاری‌های فرهنگی؛ محور دیدار سخنگوی وزارت خارجه ایران با حامد کرزی             استرالیا 10 نظامی مرتبط با کشتار افغانستان را اخراج می‌کند            


تاریخ نشر: 1394/3/10 - 23:08:12
تعداد بازدید: 935
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

امام خمینی (رحمت اله علیه) و اندیشه‏‌های ناب
امام خمینی (رحمت اله علیه) و اندیشه‏‌های ناب

نویسنده: فاطمه وثوقى

(امروز و در آتیه نیز آنچه برای ملت ایران و سایر مسلمانان جهان باید مطرح باشد و اهمیت آنرا در نظر گیرند، خنثی کردن تبلیغات تفرقه افکن خانه بر انداز است. توصیه اینجانب به مسلمین... به ویژه در عصر حاضر آن است که در مقابل این توطئه‏ها عکس العمل نشان داده و به انسجام و وحدت خود به هر راه ممکن افزایش دهند و کفار و منافقان را مأیوس نمایند.)(از سخنان گهربار حضرت امام خمینی رحت اله علیه)

آنچه در نوشتار حاضر در پیش روی شما قرار دارد نگاه عالمانه به توصیه‏های حکیمانه و پدرانه حضرت امام خمینی است که در قالب وصیتنامه الهی توشه راه آینده امت اسلامی است. همانگونه که انبیاء الهی جهت پایداری و ثبات جامعه دین و هدایت نسل آینده امت خود دستورات لازم را از جانب خداوند حکیم در میان امت به یادگار می‏گذارند، امام راحل نیز با پیروی از مکتب انبیاء و ائمه طاهرین علیهم السلام با دوراندیشی ویژه خویش توصیه‏های خردمندانه و ارزشمندی را جهت استحکام پایه‏های انقلاب اسلامی و و رهنمود افراد آزاده، به یادگار گذاشته‏اند. سخن به حق گفته‏ایم اگر ادعا کنیم که آنچه سبب ماندگاری نام امام راحل شده است پیوند ایشان با انوار الهی بود و سخنانشان برگرفته از حقایق مسلم آسمانی بود. آنجا که قرآن کریم می‏فرماید: (یا ایّها الّذین آمنوا اتّقوا ا... و قولوا قولاً سدیداً، یصلح لکم اعمالکم و یغفرلکم ذنوبکم و من یطع ا... و رسوله فقد فاز فوزاً عظیماً)( سوره احزاب، آیه 71 70)‌هان‌ای کسانی که ایمان آوردید از خدا پروا گیرید و سخنی استوار بگویید تا کارهایتان را برایتان به اصلاح آرد و از گناهانتان درگذرد ما و هرکه از خدا و پیامبرش فرمان برد به یقین کامیاب گردد کامیابی بزرگ.

(سهل بن سعد ساعدی) می‏گوید: هرگز نشد که رسول خدا (صلی اله علیه و آله و سلّم) یکبار بر این منبر بنشیند و آیه (یا ایّها الذین آمنوا اتقوا ا....... را تلاوت نفرماید.) همان گونه که ذکر شد از آنجا که سخنان حکیمانه امام امت برگرفته از قرآن و عترت بود موجب ماندگاری و اثر بخش گردید خود آن بزرگوار در ابتداء وصیتنامه تاریخی خود ابتدا سخن از ودیعه الهی سخن به میان آورده و امت را به پیوند محکم و دائمی و تمسّک به قرآن و عترت توصیه کرده‏اند و آنرا از افتخارات مسلمانان شمردند: (ما مفتخریم و ملت عزیز سرتا پا متعهد به اسلام و قرآن مفتخر است که پیرو مذهبی است که می‏خواهد حقایق قرآنی که سراسر آن از وحدت بین مسلمین بلکه بشریت دم می‏زند.از مقبره‏ها و گورستانها نجات داده و به عنوان بزرگترین نسخه نجات دهنده بشر از جمیع قیود که بر پای و دست و قلب او پیچیده است و او را به سوی فنا ونیستی و بردگی و بندگی طاغوتیان می‏کشاند، نجات دهد. ما مفتخریم که پیرو دینی هستیم که رسولخدا(ص) مؤسس آن به امر خداوند تعالی بوده و امیرالمؤمنین علی بن ابی طالب این بنده رها شده از تمام قیود، مأمور رها کردن بشر از تمام اغلال و بردگی‏هاست.) امام راحل همان گونه که قرآن کریم را مایه نجات مسلمانان می‏دانند خودشان با تمسّک به قرآن کریم حرکت پیامبر گونه خود را از سال 1342 آغاز کرده و به یاری خداوند در سال 1357 به سرانجام رساندند و در این حرکت مهم منتظر همراهی و یا تشویق دیگران نماندند که این حرکت نیز برگرفته از قرآن کریم بود آنجا که می‏فرماید: (قل انّما اعظم بواحدةٍ ان تقوموا...مثنی و فرادی ثم تتفکّروا ما بصاحبکم من جنّةٍ ان هو الّا نذیر لکم بین یدی عذابٍ شدیدٍ)( سبا، آیه 46)‌ای رسول ما، بگو به امت که من به یک سخن شما را پند می‏دهم (که اگر بشنوید البته هدایت یابید) و آن سخن این است که شما خالص برای خدا دو نفر دو نفر باهم یا هر یک تنها در امر دینتان قیام کنید و درباره من عقل و فکرت به کار بندید تا به خوبی دریابید که صاحب شما امت رسول خدا را جنون نیست (و صاحب عقل کامل است و این نسبت از جهل و غرض است) او رسول خداست و از عذاب سخت روز قیامت که شما را در پیش است می‏ترساند.) هر آنچه امام امت در طول عمر با برکتشان انجام دادند همه طبق دستورات قرآنی و برای خدا بود. و همین سبب ماندگار نام، یاد و اندیشه‏های ناب ایشان گردید و اگر ایشان قدرتهای استعماری غرب و شرق را خوار و حقیر کردند، آن نیز از قدرت کلام الهی بود. که می‏فرماید: (ولاتهنوا ولاتحزنوا و انتم الاعلون ان کنتم مؤمنین)( آل عمران، آیه 138) شما مسلمانان نه هرگز در کار دین سستی کنید و نه از فوت غنیمت و متاع دنیا اندوهناک باشید زیرا شما فاتح فیروزمندترین مردم و بلند مرتبه‏ترین ملل دنیا هستید اگر در ایمان ثابت و استوار باشید.) امام خمینی(ره) ثابت کردند که اگر طبق دستور قرآن عمل شود پیروزی قطعی است.

امام راحل و دغدغه امنیت اجتماعی

از دیگر آرزوها و دغدغه‏های امام راحل آسایش و امنیت اجتماعی ملت مسلمان می‏باشد. و این آرزو در سایه اجرای فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر برآورده شدنی است. ایشان به دستور قرآن کریم به تنهایی امر به معروف را آغاز کرده و از سال 1342 در پی تحقق آن رنجها و مصائب را بر خود هموار کردند. در این راستا از تنهایی خود و قدرت طاغوت نهراسیدند و به یاری خداوند بزرگ با حمایت ملت مسلمان سرانجام ثمره شیرین تلاش خود را چشیدند بنابراین برای زمان بعد از حیات خودشان نیز به مردم مسلمان توصیه کردند که برای احقاق حق و عدالت بکوشند: (و اما حکومت حق برای نفع مستضعفان و جلوگیری از ظلم و جور و اقامه عدالت اجتماعی همان است که سلیمان بن داود و پیامبر عظیم الشأن و اوصیاء بزرگوارش برای آن کوشش می‏کردند. از بزرگترین واجبات و اقامه آن از والاترین عبادات است.)

از آنجا که تاریخ قدرت‌های بیگانه نشان داده است تا کنون هیچ‏گاه دول زور مدار خواهان سعادت و آرامش ملتها نبوده‏اند و گامی در جهت گشودن گره از مشکلات ملتها برنیامده و به آنها رحم نکرده‏اند و حتی با دوستان خود باخته خود نیز صادق نبوده‏اند و هرگاه برای عدّه‏ای از مخالفان رژیم‏ها کاری انجام داده‏اند به یقین در جهت منافع امپریالیستی خود بوده است به همین جهت امام امت همواره مردم به ویژه جوانان را از خوش خدمتی‏های اجانب برحذر می‏داشتند و این هشدار را در قالب وصیتنامه برای مردم به یادگار گذاشته‏اند: (از جوانان، دختران و پسران می‏خواهم که استقلال و آزادی و ارزشهای انسانی را ولو با تحمّل زحمت و رنج، فدای تجملات و عشرتها و بیبند و باریها و حضور در مراکز فحشاء که از طرف غرب و عمال بیوطن به شما عرضه می‏شود، نکنند. که آنان آنچه تجربه نشان داده جز تباهی شما و اغفالتان از سرنوشت کشورتان و چاپیدن ذخایر شما و به بند استعمار و ننگ وابستگی کشیدنتان و مصرفی نمودن ملت و کشورتان به چیز دیگر فکر نمی‏کنند و می‏خواهند با این وسایل (اسباب و ابزارهای تجملی و سرگرم کننده) و امثال آنها شما را عقب مانده و به اصطلاح آنان نیمه وحشی نگهدارند. از توطئه‏های بزرگ آنان چنانچه اشاره شد و کراراً تذکر داده‏ام بدست گرفتن مراکز تعلیم و تربیت خصوصاً دانشگاه‌هاست که مقدرات کشورها در دست محصولات آنهاست.)

 

لینک مطلب: https://www.ansarpress.com/farsi/3714


*
*

*نیز بخوانید

اتحاد با شیطان؛ پیدا و پنهان روابط عربستان و القاعده در یمن


مردمی که تنها داغ نا امیدی نصیب شدند/ رأی اعتماد پارلمان به وزیران امنیتی در روز راکت باران کابل


پشت پرده طرح ترامپ برای خروج نظامی از افغانستان در دقیقه ۹۰


بررسی سخنان اشرف غنی در نشست شانگهای


سفر عمران خان به افغانستان به چه منظور صورت می گیرد؟


ساختار طالبان چگونه به تضعیف انسجام آن می انجامد؟


بحران اجتماعی افغانستان و ۲ راه حل اساسی / عدالت را رعایت و گراف بیکاری را پائین بیاورید


آمریکا در آستانه یک جنگ داخلی خونین: چرا انتقال قدرت مسالمت‌آمیز نخواهد بود؟


آقای مکرون! بحران در سکولاریزم غرب است نه اسلام!


تاجیکستان / اعلام پنجمین دوره ریاست جمهوری رحمان با انبوهی از مشکلات اقتصادی


ویژه نامه اربعین حسینی


ابتلای ترامپ به کرونا چه تأثیر بر مبارزات انتخاباتی آمریکا خواهد داشت؟


همه چیز درباره جنگ قره باغ؛ جمهوری آذربایجان و ارمنستان چه می‌خواهند؟


جای زنجیر شکنان استبداد خالی است


طالبان و پیچیدگی های تشکیل امارت


هند چگونه غذای ۱.۳ میلیارد نفر را تامین می‌کند؟


آوردن نفرت و تعصب از میدان جنگ بر میز مذاکره


جمهوری آذربایجان و ارمنستان روی خط آتش


نیویورکر: جنگ اصلی در آمریکا پس از انتخابات است


حکمتیار و مأموریت ناتمام فتنه و فرقه‌گرایی


اجلاس دوحه و صلحی که برقرار نخواهد شد!


شمسیه با کوشش سد سهمیه‌بندی دانش را شکست


ارگ، پارلمان و لویه جرگه محاصره شود؛ آیا حکمتیار به موضع تهاجمی برگشته؟


آیا همزمانی طرح آمریکا برای ترور اسد و طرح اسرائیل برای ترور نصرالله تصادفی است؟


چنگ زدن به طناب پوسیده عادی‌سازی؛ آل خلیفه تا خرخره در باتلاق اعتراضات

پربازدیدها
پربحث ها


اخبار تازه را در موبایل خود ببینید.

ansarpress.com/mنظرسنجی

به نظر شما با پذیرفتن خط دیورند و مرز فعلی بین افغانستان و پاکستان توسط افغانستان، صلح در افغانستان برقرار میشود؟

بله

خیر

معلومـ نیست

مشاهده نتایج


آخرین خبرها

پیام رهبر ایران در پی شهادت فخری‌زاده: پیگیری مجازات قطعی عاملان و آمران این جنایت در دستورکار قرار گیرد

واکنش‌های جهانی به ترور دانشمند هسته‌ای ایران

فوزیه کوفی: بدون حفظ دست‌آوردهای حقوق زنان، صلح به‌ناکامی می‌انجامد

روحانی:دترور شهید فخری‌زاده ناشی از شکست‌های پی در پی دشمنان ملت ایران بوده است

حزب‌الله: ایران دست جنایتکاران را قطع می‌کند/ با قدرت کنار ایران هستیم

خروج نیروهای امریکایی از ۱۰ پایگاه نظامی در افغانستان

فرمانده سپاه پاسداران ایران: انتقام از عاملان ترور شهید فخری‌زاده در دستور کار قرار گرفت

مشاور رهبر ایران: قاتلان شهید فخری‌زاده را پشیمان خواهیم کرد

شهید محسن فخری زاده چه کسی بود؟

پامپئو: امنیت امریکا به حضور نیرو در افغانستان بستگی ندارد

تصاویر جدید از ترور محسن فخری‌زاده

دانشمتد هسته‌ای و دفاعی ایران بدست عوامل صهیونیستی ترور شد

احتمال آغاز واکسیناسیون در اروپا تا ماه آینده؛ آلمان محدودیت ها را کاهش نمی‌دهد

افغانستان در رده‌بندی کشورهای قربانی تروریسم جایگاه نخست را حفظ کرد

تقویت روابط و همکاری‌های فرهنگی؛ محور دیدار سخنگوی وزارت خارجه ایران با حامد کرزی

استرالیا 10 نظامی مرتبط با کشتار افغانستان را اخراج می‌کند

شهروندان ۲۳ کشور به شمول افغانستان برای کسب ویزای امریکا باید ضمانت مالی بدهند

واکنش باشگاه‌ها و چهره‌های فوتبال جهان به درگذشت مارادونا/ پله: امیدوارم یک روز در آسمان با هم فوتبال بازی کنیم

بشار الجعفری: آمریکایی‌ها در سوریه مشغول کشف طلا هستند

جاسوس صهیونیستی با سه تاجر ایرانی تبادل شد

آخرین آمار جهانی کرونا/ ابتلای ۱۸۱۰۰۰ آمریکایی در ۲۴ ساعت گذشته +جدول تغییرات

لیگ قهرمانان اروپا| منچسترسیتی به یک‌هشتم نهایی رسید/ مونشن‌گلادباخ با پیروزی قاطعانه به صعود نزدیک‌تر شد

وداع بامدادی مردم آرژانتین با پیکر مارادونا

اتحاد با شیطان؛ پیدا و پنهان روابط عربستان و القاعده در یمن

افزایش تلفات انفجارها در مرکز بامیان


خبرهای پزشکی


خبرگزاری انصار ©  |  درباره ما  |  ارتباط با ما  |  نسخه موبایل  |  پیوندها  |  طراحى و پشتيبانى توسط: شركت شبكه نگاه
استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع (لينك سايت) مجاز است.