درباره ما  |  ارتباط با ما  |  RSS  |  آرشیو  |  1399-08-05  |  2020-10-26  |  بروز شده در: 1399/08/01 - 14:58:5 FA | AR | EN
سعدالحریری اکثریت آرا را برای تصدی نخست‌وزیری کسب کرد            جزئیات بدترین فاجعه در روی زمین افشا شد            یک زندانی در زندان مرکزی هرات خودش را آتش زد            نقص اصلی آیفون 12 افشا شد            نخستین سخنرانی حضوری اوباما در حمایت از جو بایدن            آمریکا دوباره مدعی دخالت روسیه و ایران در انتخابات 2020 شد             حمله‌ٔ هوایی بر یک مدرسه‌ٔ دینی در تخار؛ ۱۲ غیرنظامی کشته شدند             طالبان: جنگ با توقف مذاکرات پایان نمی‌یابد            بازار داغ افشاگری در رقابت‌های انتخاباتی/وکیل ترامپ از تصاویر جنسی در لپ تاپ پسر بایدن خبر داد             پامپئو: هر کشوری با ایران تعامل کند را مجازات می‌کنیم            ایران اتهام دخالت در انتخابات آمریکا را رد کرد            لیگ قهرمانان اروپا؛ لیورپول و سیتی بردند، اینتر متوقف شد            غنی: طالبان به روایت کاذب فتح می‌جنگند            ترامپ در چین حساب بانکی دارد            حمله با چاقو به دو زن محجبه در پاریس            


تاریخ نشر: 1394/1/8 - 05:16:16
تعداد بازدید: 975
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

سیدحسن نصرالله: عربستان در تجاوز به یمن شکست می‌خورد/
سیدحسن نصرالله: عربستان در تجاوز به یمن شکست می‌خورد/

سید حسن نصرالله تاکید گفت: ارتش عربستان به طور قطع قویتر از ارتش آمریکا نیست و همه میدانند که آمریکا در عراق و افغانستان شکست خورد و علاوه بر این همه میدانند که جنگ هوایی نمی تواند به پیروزی ختم شود پس هدف جنگ برضد یمن نابودی زیرساختها و مردم این کشور است.

 

دبیرکل حزب الله در سخنرانی خود که شامگاه جمعه به طور زنده از شبکه لبنانی المنار پخش شد، تاکید کرد: در چند دهه گذشته برخی عرب‌ها برای آزادی فلسطین و فلسطین از اشغال اسراییل هیچ حرکتی نکرده اما اکنون برای حمله به یمن حرکت کرده اند.

 

وی گفت: مواضع عربستان سعودی علیه انقلاب مردم تونس مشخص است و ریاض تمام تلاش خود را بکار گرفته است تا زین العابدین بن علی دیکتاتور مخلوع تونس را به قدرت بازگرداند.

 

دبیرکل حزب الله با بیان اینکه شروع جنگ علیه یمن به بهانه درخواست رییس جمهوری مستعفی این کشور صورت گرفته است، ادعایی واهی و بیاساس است، تاکید کرد که هیچ دلیلی وجود ندارد تحولات و اوضاع جدید یمن تهدیدی برای کشورهای عرب حوزه خلیج فارس از جمله عربستان سعودی است.

 

وی خاطرنشان کرد: اگر حمله توفان قاطع که اکنون علیه یمن شروع شده، علیه اسراییل باشد ما نیز در آن شرکت میکنیم.

 

سید حسن نصرالله با تاکید به اینکه، عربستان سعودی ملت‌های منطقه را به رسمیت نمی شناسد و آنها را رعیت‌های خود میداند، گفت: موضع پادشاهی سعودی در قبال انقلاب مصر که به سرنگونی رژیم حسنی مبارک منجر شد، دشمنی بوده و اکنون باید پاسخ بدهند چرا ائتلافی بین المللی برای حمله به مصر تشکیل ندادند.

 

دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه مسئله در یمن رییس جمهور و دولت نیست که این جنگ به بهانه آن شروع شده است، تصریح کرد: آیا دلیل قاطعی دارید که به مسلمانان و علما و مفتی‌هایتان ارائه کنید.

 

وی با بیان اینکه کجاست موفقیت‌ها و پیروزی‌های سیاست خارجی عربستان سعودی در 30 سال گذشته، افزود: شکست‌های سیاست خارجی عربستان سعودی، درهای منطقه را بر روی ایران گشوده حتی اگر ایران خواستار آن نبوده است. مشکل از شماست نه از ایران.

 

سیدحسن نصرالله تاکید کرد: مشکل اصلی در نظام تصمیم گیری عربستان سعودی عدم اعتراف به ملت‌های منطقه است.

 

دبیرکل حزب الله خاطرنشان کرد: از بزرگترین دروغ‌ها است که شایعه کرده و آن ادعای دخالت ایران در یمن و اشغال آن است، دلایل و شواهد شما برای این ادعا کجاست؟

 

وی اظهار کرد: امام خامنه‌ای را امام و ولی امر مسلمانان میدانیم اما ایران هیچگاه به ما هیچ دستوری نداده است یا ما را به کاری مجبور کرده باشد اما رفتار عربستان سعودی با همپیمانان لبنانی آن را میبینیم.

 

سیدحسن نصرالله گفت: نظام سعودی و دولت‌های عرب حوزه خلیج فارس ملت فلسطین را در مقابل تجاوزها و جنایات مستمر صهیونیست‌ها تنها گذاشتند اما ایران به رغم تحمیل تحریم‌ها بر آن در کنار ملت فلسطین ایستاد.

 

وی افزود: نظام عربستان سعودی به جورج بوش رییس جمهوری سابق آمریکا برای اشغال عراق کمک کرد و این در حالی بود که پیشتر رژیم صدام حسن را به جنگ علیه ایران تشوق و کمک میکرد.

 

دبیرکل حزب الله اظهارداشت: شما و همپیمانان شما گروه تروریستی تکفیری داعش را برای ساقط کردن نظام بشار الاسد در سوریه خلق کردید و بندر بن سلطان شاهزاده سعودی پشت سر آن قرار دارد، اکنون برای کمک به ملت عراق در مقابل این گروه تروریستی تکفیری چه کرده اید در حالی که ایران در کنار این ملت ایستاده است.

 

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: تمام تلاش‌های عربستان سعودی، قطر و ترکیه برای تبدیل سوریه به یک کشور تابع آنها شکست خورده است.

 

وی تصریح کرد: هنگامی که سعود الفیصل وزیر خارجه عربستان از یک هیات حماس در باره روابط با ایران سئوال کرد، خطاب به او گفتند که اگر آنچه را ایران به ما میدهد، شما بدهید روابط خود را با ایران قطع میکنیم.

 

دبیرکل حزب الله با بیان اینکه ( برای اینکه هیمنه و سیطره خود را بر یمن تثبیت کنید با سرنوشت ملت این کشور بازی نکنید)، اظهارداشت: تاکنون از شش جنگ علیه یمن حمایت کرده اید اما هر بار شکست خورده اید.

 

سید حسن نصرالله با بیان اینکه ( عربستان سعودی تاکنون میلیاردها دلار برای خریدن جنایتکاران و کمک به تکفیری‌ها در یمن هزینه کرده است)، خطاب به نظام سعودی گفت: اکنون شما همه یمنی‌ها را در آغوش ایران قرار میدهید.

 

وی تاکید کرد: علت اصلی جنگ علیه یمن، شکست عربستان سعودی در یمن و از دست دادن هیمه و سیطره آن در این کشور است.

 

دبیرکل حزب الله خاطرنشان کرد: سعودی‌ها اکنون از تروریست‌های تکفیری در یمن ناامید شده و احساس کرده اند که امروز مردم یمن بر سرنوشت خود حکومت میکنند و ریاض نمی تواند آن را تحمل کند.

 

سید حسن نصرالله تصریح کرد: خواستار توقف فوری تجاوز علیه یمن و بازگشت به ابتکارهای عربی و اسلامی برای حل سیاسی مشکلات در یمن هستیم.

 

دبیرکل حزب الله در بخش دیگری از سخنان خود موضع محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطین در حمایت از تجاوز علیه ملت یمن را بدون منطقه و تعجب برانگیز خواند.

 

وی با تاکید به اینکه ( حق ملت یمن است تا از خود دفاع کند و جلوی این تجاوز تا دستیابی به پیروزی بایستد)، خاطرنشان کرد: نظام سعودی در نهایت شکست خواهد خورد و ملت یمن پیروز میشود.

 

سید حسن نصرالله با بیان اینکه، شکست‌های شما موجب شده است تا ملت‌های منطقه به سوی ایران گرایش پیدا کنند، تصریح کرد: زمانی که رژِیم صهیونیستی، لبنان را اشغال کرد، ایران از آن سوی دنیا به کمک ملت لبنان آمد و تجربه مقاومت را در اختیار ما گذاشت.

 

دبیرکل حزب الله با اشاره به حمایت‌های عربستان و همپیمانان منطقه‌ای و بین المللی آن از گروه‌های تروریستی تکفیری از جمله داعش در عراق و سوریه، گفت: ملت سوریه خواستار حل سیاسی بحران کشورشان هستند و معقتقد هستند که این جنگ تنها به ویرانی و خرابی بیشتر منجر میشود.

 

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: هیاتی از رهبران جنبش انصارالله در آستانه درگذشت عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه سابق عربستان در ریاض بود و این جنبش همچنان با عربستان، قطر و دیگر کشورهای عرب حوزه خلیج فارس ارتباط داشت اما ناگهان با تغییر در رهبران عربستان همه چیز تغییر کرد.

 

وی به نقش عربستان در بحران سوریه اشاره کرد و گفت که عربستان سعودی مانع حل سیاسی بحران است وبرای شعله ور ماندن آتش بحران تلاش میکند.

 

دبیرکل حزب الله خواستار توقف فوری تجاوز سعودی آمریکا به یمن و از سرگیری گفت وگوها بین طرف‌های یمنی شد و تاکید کرد: این حق ملت مظلوم یمن است که از مقاومت کرده و از خود دفاع کند و جلوی تجاوز به کشورش را بگیرد و پیروز شود.

 

سید حسن نصرالله خطاب به عربستان سعودی و همپیمانان آن اظهارداشت: ایران امروز یک امپراتوری نیست و محمدرضا شاه که قبلا دوست و به بیان دیگر آقای شما بود در این کشور حاکم نیست، مشکل شما با ایران این است که جمهوری اسلامی میباشد.

 

وی تاکید کرد که سرنوشت تجاوز ظالمانه به یمن، شکست متجاوزان و در راس آنها عربستان سعودی و پیروزی ملت مظلوم یمن است.

 

وی در ابتدای سخنان خود با بیان اینکه همه باید مواضع خود را در قبال تجاوز عربستان سعودی علیه ملت یمن اعلام کنند و این حقی طبیعی است، به اعلام حمایت سعد الحریری رییس حزب جریان المستقبل لبنان از این تجاوز اشاره و تاکید کرد: ما هم حق داریم با ادبیات خود اعلام مواضع کنیم.

 

دبیرکل حزب الله تصریح کرد: حق همه عرب‌ها و طرف‌های لبنانی را در بیان مواضع خود محترم میشماریم و احدی نیز حق ندارد این حق را از ما بگیرد و ما هم مطابق باورها و بر مبنای ادبیات مناسب خود اعلام موضع میکنیم.

 

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: گزینه گفت وگو با حزب جریان المستقبل را برای جلوگیری از فروپاشی لبنان و گسترش تنش‌های طایفه‌ای و مذهبی انتخاب کرده ایم و آن را ادامه میدهیم.

 

وی به مواضع برخی گروه‌های سیاسی در داخل و خارج از گروه 14 مارس به ویژه سخنان فواد سنیوره رییس فراکسیون المستقبل در مجلس لبنان در دادگاه بین المللی رسیدگی کننده به پرونده ترور رفیق الحریری نخست وزیر اسبق لبنان اشاره و تاکید کرد که ما این ادعاها را به هیچ وجه قبول نداریم.

 

دبیرکل حزب الله افزود: گفت وگو با حزب جریان المستقبل را که منافع ملی لبنان را تامین میکند ادامه میدهیم و برخی ادعاها و سخنان تحریک آمیز را تحمل میکنیم تا آنها به اهداف خودشان نرسند.

 

سید حسن نصرالله گفت: موضع ما در باره ترکیب، اصل و اهداف دادگاه بین المللی ویژه رسیدگی به پرونده ترور رفیق الحریری آشکار است و نیازی به توضیح مجدد آن وجود ندارد.

 

وی خاطرنشان کرد: در باره این دادگاه و آنچه در آن جریان دارد اظهار نظری نمی کنیم زیرا همه مواضع قاطع و روشن ما را در این باره میدانند.

 

دبیرکل حزب الله در واکنش به برخی اتهام زنی‌ها در خصوص تعطیل کردن روند انتخاب رییس جمهوری لبنان توسط ایران و حزب الله گفت: ما این انتخاب را بسیار مهم میدانیم و تاکید میکنیم که ایران هرگز در امور داخلی لبنان دخالت نکرده است و نمی کند.

 

سید حسن نصرالله افزود: فرانسه تلاش کرد تا ایران را متقاعد کند در روند انتخاب رییس جمهوری لبنان دخالت کند اما ایران بارها اعلام کرده است هر طرفی را لبنانی‌ها به عنوان رییس جمهوری انتخاب کنند، تایید میکند.

 

وی خاطرنشان کرد: بر کسی پوشیده نیست که عربستان به ویژه سعود الفیصل وزیر خارجه این کشور نامزد قوی برای انتخاب رییس جمهوری لبنان را وتو کرده است و اجازه نمی دهد رییس جمهوری لبنان انتخاب شود.

لینک مطلب: https://www.ansarpress.com/farsi/3426


*
*

*نیز بخوانید

نماینده پارلمان هند: دولت دهلی‌نو نقشه تازه‌ای برای اخراج مسلمانان از ایالت آسام اجرا می‌کند


سعدالحریری اکثریت آرا را برای تصدی نخست‌وزیری کسب کرد


نخستین سخنرانی حضوری اوباما در حمایت از جو بایدن


آمریکا دوباره مدعی دخالت روسیه و ایران در انتخابات 2020 شد


بازار داغ افشاگری در رقابت‌های انتخاباتی/وکیل ترامپ از تصاویر جنسی در لپ تاپ پسر بایدن خبر داد


ترامپ در چین حساب بانکی دارد


حمله با چاقو به دو زن محجبه در پاریس


کشته شدن ۳ نفر در تیراندازی هیوستون


آذربایجان از انهدام یک کندک ارمنستان خبر داد


اف‌بی‌آی: ماجرای ایمیل‌های هانتر بایدن به روسیه مرتبط نیست


طرح دعوی علیه بن سلمان در آمریکا از سوی نامزد خاشقجی و یک گروه حقوق بشری


دفاع در فضا: ناتو می خواهد در رمشتاین یک مرکز فضایی بسازد


اعزام گروه های جدید جنگجویان از سوریه به قره باغ


ماکرون حادثه قتل روز جمعه در پاریس را "تروریستی" خواند


ترامپ: اگر به جو بایدن ببازم شاید کشور را ترک کنم


کوهن: ترامپ وزارت دادگستری را علیه کسانی که تهدید علیه خودش می‌داند مسلح کرده است


اعلام وضعیت اضطراری در تایلند؛ تلاش دولت برای سرکوب طرفداران دموکراسی


تحریم‌های جدید اروپایی علیه روسیه اعلام شد


رئیس‌جمهور قرقیزستان استعفا می‌دهد


وضعیت قرمز ترامپ در ایالتهای جمهوری‌خواه/ پیشتازی قاطع بایدن در میان کسانی که رای داده‌اند


صدور حکم بازداشت ۱۶۷ نفر دیگر در ترکیه به ظن ارتباط با گولن؛ ده‌ها تن دستگیر شدند


وزیر کشور سابق پاکستان: آمریکا و FATF چشم روی مخفی‌گاه‌های داعش در هند بسته‌اند


حملات گسترده ارتش سایبری ترکیه علیه امارات و رژیم صهیونیستی


توییتر روی پست ترامپ برچسب "مضر" زد


بایدن: جمهوری خواهان می توانند با تقلب پیروز شوند

پربازدیدها
پربحث ها


اخبار تازه را در موبایل خود ببینید.

ansarpress.com/mنظرسنجی

به نظر شما با پذیرفتن خط دیورند و مرز فعلی بین افغانستان و پاکستان توسط افغانستان، صلح در افغانستان برقرار میشود؟

بله

خیر

معلومـ نیست

مشاهده نتایج


آخرین خبرها

نماینده پارلمان هند: دولت دهلی‌نو نقشه تازه‌ای برای اخراج مسلمانان از ایالت آسام اجرا می‌کند

سعدالحریری اکثریت آرا را برای تصدی نخست‌وزیری کسب کرد

جزئیات بدترین فاجعه در روی زمین افشا شد

یک زندانی در زندان مرکزی هرات خودش را آتش زد

نقص اصلی آیفون 12 افشا شد

نخستین سخنرانی حضوری اوباما در حمایت از جو بایدن

آمریکا دوباره مدعی دخالت روسیه و ایران در انتخابات 2020 شد

حمله‌ٔ هوایی بر یک مدرسه‌ٔ دینی در تخار؛ ۱۲ غیرنظامی کشته شدند

طالبان: جنگ با توقف مذاکرات پایان نمی‌یابد

بازار داغ افشاگری در رقابت‌های انتخاباتی/وکیل ترامپ از تصاویر جنسی در لپ تاپ پسر بایدن خبر داد

پامپئو: هر کشوری با ایران تعامل کند را مجازات می‌کنیم

ایران اتهام دخالت در انتخابات آمریکا را رد کرد

لیگ قهرمانان اروپا؛ لیورپول و سیتی بردند، اینتر متوقف شد

غنی: طالبان به روایت کاذب فتح می‌جنگند

ترامپ در چین حساب بانکی دارد

حمله با چاقو به دو زن محجبه در پاریس

کشته شدن ۳ نفر در تیراندازی هیوستون

آذربایجان از انهدام یک کندک ارمنستان خبر داد

ده‌ها نیروی امنیتی افغانستان در حمله طالبان در تخار کشته شدند

آمریکا در آستانه یک جنگ داخلی خونین: چرا انتقال قدرت مسالمت‌آمیز نخواهد بود؟

اف‌بی‌آی: ماجرای ایمیل‌های هانتر بایدن به روسیه مرتبط نیست

طرح دعوی علیه بن سلمان در آمریکا از سوی نامزد خاشقجی و یک گروه حقوق بشری

خوراکی‌هایی که نباید با معده خالی بخوریم

یک رکورد تاریخی برای مسی

اینفوگرافیک / آمار ویروس کرونا در جهان تا ۳۰ میزان/ مهر


خبرهای پزشکی


خبرگزاری انصار ©  |  درباره ما  |  ارتباط با ما  |  نسخه موبایل  |  پیوندها  |  طراحى و پشتيبانى توسط: شركت شبكه نگاه
استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع (لينك سايت) مجاز است.