درباره ما  |  ارتباط با ما  |  RSS  |  آرشیو  |  1399-08-04  |  2020-10-25  |  بروز شده در: 1399/08/01 - 14:58:5 FA | AR | EN
سعدالحریری اکثریت آرا را برای تصدی نخست‌وزیری کسب کرد            جزئیات بدترین فاجعه در روی زمین افشا شد            یک زندانی در زندان مرکزی هرات خودش را آتش زد            نقص اصلی آیفون 12 افشا شد            نخستین سخنرانی حضوری اوباما در حمایت از جو بایدن            آمریکا دوباره مدعی دخالت روسیه و ایران در انتخابات 2020 شد             حمله‌ٔ هوایی بر یک مدرسه‌ٔ دینی در تخار؛ ۱۲ غیرنظامی کشته شدند             طالبان: جنگ با توقف مذاکرات پایان نمی‌یابد            بازار داغ افشاگری در رقابت‌های انتخاباتی/وکیل ترامپ از تصاویر جنسی در لپ تاپ پسر بایدن خبر داد             پامپئو: هر کشوری با ایران تعامل کند را مجازات می‌کنیم            ایران اتهام دخالت در انتخابات آمریکا را رد کرد            لیگ قهرمانان اروپا؛ لیورپول و سیتی بردند، اینتر متوقف شد            غنی: طالبان به روایت کاذب فتح می‌جنگند            ترامپ در چین حساب بانکی دارد            حمله با چاقو به دو زن محجبه در پاریس            


تاریخ نشر: 1393/11/9 - 23:52:50
تعداد بازدید: 1057
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ملک سلمان، یکی از حامیان سرسخت القاعده/ جانشین ولیعهد، قاچاقچی مواد مخدر!
ملک سلمان، یکی از حامیان سرسخت القاعده/ جانشین ولیعهد، قاچاقچی مواد مخدر!

پول‌شویی مواد مخدر در حمایت از تروریست‌های القاعده در افغانستان و پاکستان، بازگشت پلیس مذهبی (مطوعین) و سرکوب مخالفان مشروع داخلی در عربستان سعودی، میراث و شیوه حکومتی است که ملک سلمان برای عربستان سعودی به ارمغان می‌آورد.

پایگاه تحلیلی "استراتژیک کالچر فاندیشن" در مقاله‌ای به قلم "واینه مدسن" می‌نویسد: انتظار می‌رود که سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه جدید عربستان سعودی، برادر ناتنی ملک عبدالله، پادشاه سابق این کشور که در اوایل دهه 90 زندگی خود بر اثر عوارض ناشی از ذات الریه درگذشت، دوران حکومت خود را با گرایش‌های افراطی وهابی آغاز کند و تلاش خود را برای محدود کردن اصلاحات سیاسی محتاطانه‌ای که توسط ملک عبدالله آغاز شده بود، متمرکز کند. 

علاوه براین، پیش‌بینی‌می‌شود که پادشاه جدید، انرژی خود را وقف افزایش امنیت ملی عربستان سعودی کند. اما تلاش سلمان برای امنیت عربستان سعودی، در بهترین حالت، به علت حمایت وی از القاعده در گذشته، از جمله برخی از افرادی که در حملات 11 سپتامبر به آمریکا دست داشتند، اقدامی ریاکارانه است. این دخالت سلمان در تامین مالی حملات 11 سپتامبر و سایر ترویست‌ها بود که به احتمال زیاد، باعث خواهد شد دولت اوباما از انتشار 28 صفحه حذف شده از گزارش کمیته اطلاعاتی سنا در سال 2002 در خصوص شکست‌های اطلاعاتی مربوط به این حملات، خودداری کند. چرا که به احتمال زیاد، نام شاهزاده سلمان، فرماندار وقت ریاض، به عنوان مهم‌ترین فرد ذکر شده در 28 صفحه حذف شده از  گزارش سنا آمده است.

*** پادشاه جدید عربستان، در امور سیاست نفت و امنیت ملی این کشور، شیوه حکومتی چندان متفاوتی را نسبت به پادشاه قبلی پیش نخواهد گرفت
این طور که به نظر می‌رسد، ملک سلمان در امور سیاست نفت و امنیت ملی این کشور، شیوه حکومتی چندان متفاوتی را نسبت به پادشاه قبلی پیش نخواهد گرفت. در این راه، پسر وی، شاهزاده محمد بن سلمان، وزیر دفاع و رئیس‌ دادگاه سلطنتی عربستان سعودی، وی را در این راه یاری خواهد کرد. او در زمان فرمانداری پدرش در استان ریاض، سمت مشاور ارشد سلمان را بر عهده داشت؛ اما پس از مرگ ملک عبدالله، و رسیدن شاهزاده سلمان به پادشاهی، شاهزاده محمد، به تصدی سمت وزارت دفاع عربستان سعودی منصوب شد.

*** افشای شاهزاده سلمان، فرماندار وقت ریاض، در حال تامین کمک‌های مادی به نیروهای القاعده در افغانستان
دیگر مشاور ارشد سلمان، محمد بن نایف، وزیر کشور عربستان سعودی از سال 2012، به عنوان جانشین ولیعهد و معاون دوم نخست‌وزیر انتخاب شد. به این معنی که نایف، برادرزاده سلمان، اولین پادشاه از نسل دوم آل سعود بعد از عمویش مقرن بن عبدالعزیز خواهد بود.  مقرن، از سال 2005 تا 2012، رئیس دستگاه اطلاعاتی عربستان سعودی بود.
در سال 2006، رهبران سعودی اپوزوسیون دموکرات در انگلیس، سلمان، فرماندار وقت ریاض را در حال تامین کمک‌های مادی به نیروهای القاعده در افغانستان، یعنی قبل و بعد از حملات 11 سپتامبر، افشا کردند. آن‌ فاش ساختند که اعضای القاعده مرتبا از طریق ریاض، به پاکستان و سپس به مناطق تحت حاکمیت طالبان در افغانستان سفر می‌کنند. این افراد همچنین گزارش دادند که دفتر فرمانداری سلمان، پرداخت‌های نقدی، هتل‌ها و هزینه هواپیمای اعضای القاعده را ترتیب می‌دهد.

***سیا در جریان فعالیت‌های سلمان و ارتباط وی با القاعده، قرار داشت
تردیدی نیست که  آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در جریان فعالیت‌های سلمان و ارتباط وی با القاعده، قرار داشت. چرا که سیا از نخستین روزهای همکاری (لانگلی) با نیروهای جهادی برای سرنگونی دولت سوسیالیت و سکولار افغانستان، با تامین جنگجویان غیرنظامی عرب، از طریق کانال ارتباطی عربستان سعودی به نیروهای مجاهدین افغانستان موافقت کرده بود. مدت کوتاهی قبل از مرگ مشکوک (رابین کوک)،‌ وزیر سابق امور خارجه انگلیس در سال 2005 در اسکاتلند، وی در یادداشتی در روزنامه (گاردین) نوشت که (القاعده) برای سیا، به عنوان یک پایگاه داده‌ها در مورد مزدوران و سرمایه داران مورد استفاده توسط سیا برای مبارزه با شوروی در افغانستان به شمار می‌رفت. 
وی در این یادداشت نوشت: (در طول دهه 80، [اسامه بن لادن]، توسط سازمان سیا، مسلح و توسط سعودی‌ها تامین مالی شد تا نیروهای جهادی را علیه شوروی در افغانستان، اجیر کند. القاعده، یا به معنای واقعی کلمه، (پایگاه داده‌ها)، در اصل فایل کامپیوتری هزاران نفر از مجاهدین بود که با کمک سیا، برای شکست روس‌ها، به خدمت گرفته و آموزش داده شده بودند.

*** دستگیری شاهزاده سعودی در حال قاچاق کوکائین
طبق دلایل موجهی که اپوزوسیون سعودی و (کوک) ارائه دادند، غیرممکن است که سلمان از فعالیت‌های کارکنان فرمانداری خود در ریاض، بی‌اطلاع بوده باشد.
وقتی که در سال 1999، یکی از شاهزاده‌های سعودی و یکی از بستگان مشاور ارشد ملک سلمان، شاهزاده محمد بن نایف که نایف نیز نامیده می‌ّشود، در حال قاچاق کوکائین توسط فرانسه دستگیر شد، وزارت کشور عربستان سعودی در سال 2000 به پاریس اعلام کرد که درصورتی که این کشور، علیه شاهزاده نایف اتهامات جنایی وارد کند، قرارداد سودآورد 7 میلیارد دلاری رادار دفاعی، پروژه (SBGDP) با شرکت فرانسوی (ثالس) لغو خواهد شد. جزئیات مربوط به این موضوع، در یک تلگراف دیپلماتیک فرانسوی بسیار محرمانه به تاریخ 21 فوریه 2000 پیدا شده است. 
موضوع این تلگراف، یک صحبت‌های بین مقامات فرانسوی و شاهزاده نایف، وزیر کشور عربستان سعودی در رابطه با یک هواپیمای سعودی مظنون به قاچاق داروهای مخدر بود. این تلگراف توسط (فرانسوا گویته)، مشاور فنی وزارت کشور فرانسه به وزارت دادگستری فرانسه و سفارت فرانسه در ریاض فرستاده شده بود. (گویته) در سال 2001 به عنوان سفیر فرانسه در امارات متحده عربی منصوب شد.

*** وزارت کشور عربستان سعودی، درآمد حاصل از قاچاق مواد مخدر را صرف کمک به القاعده می‌کرد
براساس یک سند محرمانه اداره مبارزه با مواد مخدر آمریکا، درآمد قاچاق کوکائین توسط نایف، برای کمک مالی به القاعده در افغانستان، مورد استفاده قرار گرفت. پولی که از طریق ریاض به مزدوران تروریست پرداخت شد، توسط وزارت کشور عربستان سعودی، از درآمد حاصل از قاچاق مواد مخدر به دست آمده بود و در حساب‌های بانکی محرمانه نگهداری می‌شد. نکته حائز اهمیت اینجاست که سازمان سیا کاملا در جریان این اتفاقات قرار داشت. 
در سال 1999، اداره مبارزه با مواد مخدر آمریکا از توطئه بزرگی که شامل قاچاق کوکائین از ونزوئلا توسط شاهزاده نایف بود، پرده برداشت. در ژوئن 1999، 808 کیلوگرم محموله کوکائین در پاریس کشف و ضبط شد. در همین زمان، اداره مبارزه با مواد مخدر آمریکا (دی‌ای ای)، مشغول انجام تحقیق و تفحس در مورد کارتل مواد مخدر (مدلین) بود که به عملیات هزاره (Operation Millennium) معروف شد.

*** شاهزاده‌ای که با هواپیمای شخصی خود، قاچاق مواد مخدر انجام می‌داد
دفتر (دی‌ای ای) در بوگوتا از طریق یک فکس رهگیری شده، از کشف و ضبط کوکائین در پاریس آگاه شد و عملیات قاچاق مواد مخدر را به سعودی‌ها ارتباط داد. تحقیقات (دی‌ای ای) حول شاهزاده نایف السعود، معروف به شاهزاده تمرکز داشت. نام کامل نایف، (نایف بن فواز الشعلان آل سعود) است. نایف برای انجام معاملات بین المللی مواد مخدر خود، با بوئینگ 727 شخصی خود سفر می‌کرد و با استفاده از موقیت دیپلماتیک خود، از بازرسی‌های مرسوم در امان بود. 
طبق گزارش (دی‌ای ای)، نایف در دانشگاه میامی فلوریدا تحصیل کرده و مالک یک بانک در سوئیس است؛ او به 8 زبان زنده دنیا صحبت می‌کند؛ علاوه براین، وی سرمایه‌گذاری سنگینی در صنعت نفت ونزوئلا انجام داده بود. او مرتبا به آمریکا سفر می‌کرد و میلیون‌ها دلار آمریکا را با خود حمل می‌کرد. نایف همچنین در صنعت نفت کلمبیا نیز سرمایه‌گذاری کرده بود.

*** هواپیمای شخصی و پوشش دیپلماتیک برای قاچاق مواد مخدر
طبق گزارش‌ها، نایف همچنین با اعضای کارتل مواد مخدر در ماربلای اسپانیا ملاقات کرده بود. گزارش‌ها حاکی از آن است که وقتی گروهی از اعضای کارتل به ریاض سفر کردند تا با نایف ملاقات کنند، (آن‌ها با یک اتومبیل رولزرویس متعلق به شخص نایف، به هتل‌هالیدی ریاض منتقل شدند. روز بعد، آن‌ها با نایف و برادرش ملاقات کردند و روز دوم، دسته جمعی به بیابان سفر کردند. 
در طول این سفر بیابانی، آن‌ها در مورد قاچاق داروهای مخدر مذاکره کردند. به گفته این پایگاه خبری، شخصی به نام (یو.ان) [منبع خبری (دی‌ای ای)] و نایف بر سر انتقال محموله 2000 کیلوگرمی کوکائین که قرار بود توسط افراد (یو.ان) به کاراکاس ونزوئلا برده شود، به توافق رسیدند. در کاراکاس، نایف حمل و نقل کوکائین به پاریس در فرانسه را تسهیل می‌کرد. نایف به او گفته بود که برای انتقال کوکائین، از هواپیمای 727 خود و تحت پوشش دیپلماتیک استفاده خواهد کرد.

*** نایف ادعا می‌کرد که از طرف خداوند اجازه دارد که مواد مخدر قاچاق کند
نایف به (یو.ان) گفته بود که وی‌ می‌تواند تا 20هزار کیلوکرم کوکائین را در هواپیمای شخصی خود جا به جا کند و حتی به وی پیشنهاد داده بود که در آینده، برای قاچاق 10تا 20 هزار کیلوگرم مواد مخدر، با یکدیگر همکاری داشته باشند. (یو.ان) تعجب کرده بود که چرا نایف در قاچاق مواد مخدر دست دارد. در طول ملاقات آن‌ها در ریاض، نایف در پاسخ به سوال (یو.ان) گفت که وی طرفدار سرسخت قرآن است.
 (یو ان) گفت (نایف مشروبات الکلی نمی‌نوشد، سیگار نمی‌کشد و هیچ یک از آموزه‌های قرآن را زیر پا نمی‌گذارد. ( یو.ان) از نایف پرسیده بود که چرا وی دست به قاچاق کوکائین می‌زند، و نایف در پاسخ به این سوال گفته بود که دنیا محکوم به فنا است و وی از طرف خدا اجازه دارد که مواد مخدر قاچاق کند!
 
*** میراثی و شیوه حکومتی که ملک سلمان برای عربستان سعودی به ارمغان خواهد آورد
نایف گفته بود که (یو.ان) بعدها به مقاصد واقعی وی برای قاچاق داروهای مخدر پی‌ خواهد برد. با این‌ حال هیچ توضیح اضافه‌ای در این باره نداده بود.عملیات قاچاق مواد مخدر توسط این شاهزاده سعودی، در اکتبر 1999، توسط (دی‌ای ای) و پلیس فرانسه، ناکام ماند.
این پایگاه تحلیلی در پایان می‌نویسد، پول‌شویی مواد مخدر در حمایت از تروریست‌های القاعده در افغانستان و پاکستان، بازگشت پلیس مذهبی (مطوعین) و سرکوب مخالفان مشروع داخلی در عربستان سعودی، میراث و شیوه حکومتی است که ملک سلمان برای عربستان سعودی به ارمغان می‌آورد.


 

لینک مطلب: https://www.ansarpress.com/farsi/3282


*
*

*نیز بخوانید

آمریکا در آستانه یک جنگ داخلی خونین: چرا انتقال قدرت مسالمت‌آمیز نخواهد بود؟


آقای مکرون! بحران در سکولاریزم غرب است نه اسلام!


تاجیکستان / اعلام پنجمین دوره ریاست جمهوری رحمان با انبوهی از مشکلات اقتصادی


ویژه نامه اربعین حسینی


ابتلای ترامپ به کرونا چه تأثیر بر مبارزات انتخاباتی آمریکا خواهد داشت؟


همه چیز درباره جنگ قره باغ؛ جمهوری آذربایجان و ارمنستان چه می‌خواهند؟


جای زنجیر شکنان استبداد خالی است


طالبان و پیچیدگی های تشکیل امارت


هند چگونه غذای ۱.۳ میلیارد نفر را تامین می‌کند؟


آوردن نفرت و تعصب از میدان جنگ بر میز مذاکره


جمهوری آذربایجان و ارمنستان روی خط آتش


نیویورکر: جنگ اصلی در آمریکا پس از انتخابات است


حکمتیار و مأموریت ناتمام فتنه و فرقه‌گرایی


اجلاس دوحه و صلحی که برقرار نخواهد شد!


شمسیه با کوشش سد سهمیه‌بندی دانش را شکست


ارگ، پارلمان و لویه جرگه محاصره شود؛ آیا حکمتیار به موضع تهاجمی برگشته؟


آیا همزمانی طرح آمریکا برای ترور اسد و طرح اسرائیل برای ترور نصرالله تصادفی است؟


چنگ زدن به طناب پوسیده عادی‌سازی؛ آل خلیفه تا خرخره در باتلاق اعتراضات


آمریکا چگونه از تروریسم برای هژمونی خود بهره گرفت؟


تأملاتی بر مراسم امضای قرارداد به اصطلاح صلح بین امارات و بحرین با اسرائیل


خیز آرام یوان برای به زیر کشیدن سلطه دلار


سی بی اس نیوز: پلیس آمریکا هر هفته یک شهروند سیاه پوست را به قتل می‌رساند


کاریکاتور توهین‌آمیز علیه پیامبر؛ آزادی بیان یا تروریسم فرهنگی؟


لغو تحریم تسلیحاتی قبرس؛ مهار ترکیه به قیمت میلیتاریزه شدن مدیترانه


آیا ویروس کرونا توطئه «دولت پنهان» برای نابودی جهان است؟

پربازدیدها
پربحث ها


اخبار تازه را در موبایل خود ببینید.

ansarpress.com/mنظرسنجی

به نظر شما با پذیرفتن خط دیورند و مرز فعلی بین افغانستان و پاکستان توسط افغانستان، صلح در افغانستان برقرار میشود؟

بله

خیر

معلومـ نیست

مشاهده نتایج


آخرین خبرها

نماینده پارلمان هند: دولت دهلی‌نو نقشه تازه‌ای برای اخراج مسلمانان از ایالت آسام اجرا می‌کند

سعدالحریری اکثریت آرا را برای تصدی نخست‌وزیری کسب کرد

جزئیات بدترین فاجعه در روی زمین افشا شد

یک زندانی در زندان مرکزی هرات خودش را آتش زد

نقص اصلی آیفون 12 افشا شد

نخستین سخنرانی حضوری اوباما در حمایت از جو بایدن

آمریکا دوباره مدعی دخالت روسیه و ایران در انتخابات 2020 شد

حمله‌ٔ هوایی بر یک مدرسه‌ٔ دینی در تخار؛ ۱۲ غیرنظامی کشته شدند

طالبان: جنگ با توقف مذاکرات پایان نمی‌یابد

بازار داغ افشاگری در رقابت‌های انتخاباتی/وکیل ترامپ از تصاویر جنسی در لپ تاپ پسر بایدن خبر داد

پامپئو: هر کشوری با ایران تعامل کند را مجازات می‌کنیم

ایران اتهام دخالت در انتخابات آمریکا را رد کرد

لیگ قهرمانان اروپا؛ لیورپول و سیتی بردند، اینتر متوقف شد

غنی: طالبان به روایت کاذب فتح می‌جنگند

ترامپ در چین حساب بانکی دارد

حمله با چاقو به دو زن محجبه در پاریس

کشته شدن ۳ نفر در تیراندازی هیوستون

آذربایجان از انهدام یک کندک ارمنستان خبر داد

ده‌ها نیروی امنیتی افغانستان در حمله طالبان در تخار کشته شدند

آمریکا در آستانه یک جنگ داخلی خونین: چرا انتقال قدرت مسالمت‌آمیز نخواهد بود؟

اف‌بی‌آی: ماجرای ایمیل‌های هانتر بایدن به روسیه مرتبط نیست

طرح دعوی علیه بن سلمان در آمریکا از سوی نامزد خاشقجی و یک گروه حقوق بشری

خوراکی‌هایی که نباید با معده خالی بخوریم

یک رکورد تاریخی برای مسی

اینفوگرافیک / آمار ویروس کرونا در جهان تا ۳۰ میزان/ مهر


خبرهای پزشکی


خبرگزاری انصار ©  |  درباره ما  |  ارتباط با ما  |  نسخه موبایل  |  پیوندها  |  طراحى و پشتيبانى توسط: شركت شبكه نگاه
استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع (لينك سايت) مجاز است.