درباره ما  |  ارتباط با ما  |  RSS  |  آرشیو  |  1398-12-09  |  2020-02-28  |  بروز شده در: 1398/12/07 - 16:11:5 FA | AR | EN
تحقیق از سربازان استرالیایی به ظن ارتکاب جنایات جنگی در افغانستان             واکنش «عبدالله» به اظهارات مقامات امریکایی: از آرای پاک مردم افغانستان دفاع می‌کنیم            صادرات افغانستان نسبت به سال قبل ۱.۳ درصد کاهش یافته/ ایران بزرگترین شریک بازرگانی افغانستان             ویروس کرونا: چگونه می‌توانیم از خود در برابر یک بیماری همه گیر جهانی محافظت کنیم؟            کرونا؛ تثبیت دو مورد تازه در آلمان و دومین واقعه مرگ در فرانسه            قتل پدر به دست پسر در کاپیسا             نگرانی عفو بین‌الملل از اقدامات اخیر امرالله صالح            سه کشته در تظاهرات ضد قانون شهروندي در دهلي همزمان با سفر ترامپ به هند             آزادي بيان را باد با خود برد؛ صالح هفت تن را به دادستاني معرفي کرد            سفر ترامپ به هند؛ از حضور در منزل گاندي تا گردهمايي 110 هزار نفري             نماينده مردم قم از فوت 50 نفر در پي ابتلا به کرونا در اين شهر خبر داد             وزارت صحت عامه: يک مورد مثبت به کرونا ويروس در افغانستان به ثبت رسيد            طرح امریکا: افغانستان در مسیر فدرالیسم             ثبت سه واقعۀ مشکوک ویروس کرونا در هرات             "کرونا" باعث دعوای لفظی روسیه و آمریکا شد            

تاریخ نشر: 1393/6/5 - 11:24:24
تعداد بازدید: 1076
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

بیانیه پیروزی حماس در جنگ 51 روزه
بیانیه پیروزی حماس در جنگ 51 روزه

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) با صدور بیانیه‌ای بستر مردمی مقاومت، پشتیبانی قاطع ملت فلسطین از آن، ابتکار رزمندگان فلسطینی در جنگ و وحدت ملی را از عوامل اصلی موفقیت در جنگ 51 روزه غزه دانست.

به گزارش خبرگزاری انصار به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، متن این بیانیه به شرح زیر است:

(وَیَوْمَئِذٍ یَفْرَحُ الْمُؤْمِنُونَ بِنَصْرِ اللَّهِ یَنصُرُ مَن یَشَاء وَهُوَ الْعَزِیزُ الرَّحِیمُ

بیانیه عزت و پیروزی

همبستگی ملی با مقاومت، ابتکار رزمندگان مقاومت، وحدت فلسطینیان و پایداری آنان در میدان نبرد باعث شکست حمله دشمن و بر هم ریختن محاسباتش گردید و ضمن تغییر معادلات، باعث پیروزی بر دشمن صهیونیستی شد.

در برابر دیدگان جامعه جهانی، این جنگ خصمانه و ظالمانه به ملت فلسطین در نوار غزه تحمیل شد. اشغالگران صهیونیست این جنگ را با بمباران هوایی، زمینی و دریایی آغاز کردند و در طول 51 روز حمله، از بمب‌ها و سلاح‌های غیر متعارف بین المللی استفاده نمودند و در طول جنگ منازل، مدارس، مساجد، اراضی زراعی و برج‌های مسکونی را هدف قرار دادند و کشتارهایی هولناکی را علیه شهروندان بیپناه انجام دادند و برخی خانواده‌ها را به طور کامل از بین بردند. بیش از 2100 تن در این جنگ به شهادت رسیدند و افزون بر 11000 نفر نیز زخمی شدند که بیشتر آنان را کودکان، زنان و سالخوردگان تشکیل میدهند.

در این جنگ وحشیانه که در آن قدرت‌های بزرگ بین المللی با حمایت‌های سیاسی خود و توجیه جنایت‌های رژیم عبری با همکاری با این رژیم پرداختند و سازمان‌های بین المللی نیز در انجام مسئولیت‌های خود کوتاهی کرده و به همدستی با اشغالگران پرداختند و نظام‌های عربی نیز عاجزانه برخورد کردند، گروه‌های مقاومت و شاخه‌های نظامی شان که در راس آنها گردان‌های شهید عزالدین قسام و گروهان‌های قدس قرار دارند پیروز شدند و به فضل الهی و در سایه دلاورمردی‌های مقاومت توانستند از ملت خویش دفاع نمایند و در برابر تجاوزات دشمن ایستادگی کرده و دست دشمن را قطع نمایند. مقاومت ارتش عبری را زمین گیر کرد و برخی از نظامیانش را به هلاکت رسانده و شماری دیگر را زخمی و اسیر کرد. مقاومت با همکاری ملت فلسطین در نوار غزه حماسه پایداری، قهرمانی و فداکاری را خلق کرد و بار دیگر دروغین بودن ادعای ارتش شکست ناپذیر را از بین برد و طرح‌های دسیسه چینان و رویاهای کسانی که آرزوی نابودی ملت فلسطین و پروژه مقاومت را در سر داشتند، ویران کرد تا به این ترتیب، پیروزی در نبرد (العصف المأکول) را محقق سازد.

ملت فلسطین!

ما در جنبش حماس امروز در برابر خداوند قادر متعال که این پیروزی را به ما بخشید، سجده شکر میگذاریم. امروز روز تواضع در برابر باری تعالی است. از ملت فلسطین به خاطر پایداری، مقابله با دشمن و حمایت از مقاومت در داخل و خارج سپاسگزاری میکنیم.

ما در جنبش حماس ضمن اعلام پیروزی ملت و مقاومت قهرمان فلسطین، سلام و درود میفرستیم به ارواح پاک کودکان، زنان و مردان و خانواده‌هایی که در جوار پرورگار آرام گرفتند و خون پاک خود را تقدیم نمودند تا از حق خود در برخورداری از آزادی، زندگی عزتمندانه، رها کردن سرزمین از چنگال اشغالگران و بازگشت به آن بهره مند گردند.

نبرد (العصف المأکول) ثابت کرد که ملت ما در غزه، کرانه باختری، قدس، اراضی اشغالی 48، نقب، جلیل و خارج از کشور یک پیکر واحد هستند که قلب شان برای یک آرمان میتپد و این آرمان هم مقابله با اشغالگران، آزادسازی این سرزمین به همراه قدس و مقدسات موجود در آن و نیز بازگشت دوباره به میهن است.

ملت فلسطین!

ما در جنبش حماس و در روز پیروزی در نبرد (العصف المأکول) به نشانه احترام به فداکاری‌های عظیم و دلاورمردهای ملت فلسطین در همبستگی و حمایت از مقاومت تمام قد میایستیم و بر موارد ذیل تاکید مینماییم:

1 مقاومت در همان روزی که در برابر زرادخانه رژیم تروریست صهیونیستی ایستادگی کرد، در مسیر دفاع از ملت خود پایداری نمود، سنگین ترین خسارت‌ها را به دشمن وارد نمود و حملات دشمن و اطماع و اهدافش را به شکست کشاند، ضرباتی دردناک به دشمن وارد نمود و اشغالگران را با توان و ابتکارات خود، بروز کردن تسلیحات خویش، تونل‌های زیر زمینی، جرات مردان و نفوذهای قهرمانانه خود در پشت خطوط دشمن غافلگیر کرد پیروز نظامی جنگ شد و به فضل الهی توانست در این دور از نبردهای خود با اشغالگران صهیونیستی که با هدف آزادی میهن و مقدسات صورت میگیرد، پیروز شود.

2 مقاومت در عرصه سیاسی نیز پایداری کرد و از اصول و آرمان‌های ملت خویش دفاع نمود و موفق به تحقق خواسته‌های خویش گردید، خواسته‌هایی که در راس آنها پایان بخشیدن به محاصره نوار غزه قرار داشت. مقاومت در عرصه رسانه‌ای نیز پیروزی را از آن خود کرد و توانست پرده از جنایت‌های دشمن بردارد و دستاوردهای رزمندگان مقاومت را با صدا و تصویر منتقل نماید. مقاومت از نظر اخلاقی نیز پیروز این میدان بود ؛ زیرا نبرد خود را در رویارویی با سربازان و افسران ارتش متمرکز کرده بود نه اینکه مانند ارتش بزدل صهیونیستی، غیر نظامیان بیپناه را هدف بگیرد.

3 نبرد (العصف المأکول) که گروه‌های مقاومت و شاخه‌های نظامی وابسته شان به صورت متحد و یک صدا وارد آن شدند، ثابت کرد که مقاومت گزینه مورد انتخاب ملت فلسطین در داخل و خارج فلسطین میباشد و این مقاومت است که میتواند موازنه قدرت و بازدارندگی را تغییر داده و قواعد بازی سیاسی و نظامی را دگرگون نماید. در عین حال، این مقاومت است که میتواند ملت فلسطین و تمام امت اسلامی را حول محور خویش جمع کند و باعث وحدت کلمه شان شده و آنها را در زیر یک پرچم قرار دهد و باعث تحقق آرمان شان در آزادسازی میهن و بازگشت به آن گردد. مسئولیت ما امروز آن است که برای حفظ گزینه مقاومت تلاش کنیم و یک راهبرد مبارزاتی ملی یکپارچه را ایجاد نماییم که اساس آن بر مقاومت باشد.

4 تمامی تلاش‌های رسانه‌ای که در جهت تحریک و نیز مخدوش ساختن چهره مقاومت و ملت فلسطین صورت گرفت، با شکستی مذبوحانه همراه شد و طراحان، مجریان و حامیان مالی این گونه برنامه‌ها به شدت ناامید و دچار سردرگمی شدند و همراه با اشغالگران جام تلخ شکست را نوشیدند و بعد از موفقیت ملت و مقاومت قهرمان فلسطین در مقابله با اشغالگران و به شکست کشاندن اهداف شان، در کارشان ناکام ماندند.

5 سرزمین پاک غزه مانند تمام سرزمین فلسطین با خون شهدا آبیاری شده و مردان، زنان، کودکان و سالمندان فلسطینی به خاطر آن فداکاری کردند و مقاومت ضمن دفاع از این منطقه و مرزهایش، کید دشمنان را از آن بازدگرداند. همان طور که با هم در نبرد (العصف المأکول) پیروز شدیم با تلاش و پایداری خود، غزه را دوباره میسازیم و آنچه دشمن ویران کرده، بار دیگر برپا مینماییم. به یاری خدا، در نبرد بازسازی و آمادگی برای مقابله با دشمن تا آزادسازی کامل میهن پیروز خواهیم شد.

6 ما در جنبش حماس موضع کشورهای عرب، مسلمان و دوستی را که در کنار ملت و مقاومت قهرمان فلسطین ایستادند و از خواسته‌های فلسطینیان حمایت نمودند و اشغالگران را برای توقف حملات خود تحت فشار گذاردند و به حمایت از حقوق ملت فلسطین پرداختند، تقدیر مینهیم.

7 از سازمان‌های حقوق و انسانی میخواهیم تا سریعا علیه رهبران رژیم صهیونیستی که کشتارهای هولناک علیه ملت فلسطین مرتکب شدند، در دادگاه‌های جنایی بین المللی اقامه دعوا کنند. برخی از این کشتارها که در حق کودکان، زنان و سالخوردگان صورت گرفته است، در حد جنایت جنگی میباشد و باعث نابودی کامل برخی خانواده‌ها شده است.

8 تمامی فعالیت‌های سیاسی و رسانه‌ای که در جهان عرب و اسلام و دیگر کشورها برای اعلام همبستگی با ملت فلسطین صورت گرفته است، را تقدیر میکنیم و تحرکات گسترده ملی را که در حمایت از ملت فلسطین و محکوم کردن حملات دشمن صهیونیستی به نوار غزه برگزار شده است، ارج مینهیم و خواستار همبستگی بیشتر با آرمان عدالت خواهانه خویش و رسوا کردن جنایت‌هایی هستیم که علیه ملت، سرزمین، اماکن مقدسه و اسرای ما صورت میگیرد.

رحمت و مغفرت برای شهدا، شفای عاجل برای زخمی‌ها و آزادی برای اسرا را از درگاه خداوند متعال مسالت داریم. همچنین درود بیکران خود را نثار شاخه‌های نظامی گروه‌های مقاومت و در راس آنها گردان‌های شهید عزالدین قسام میکنیم.

متعهد میشویم که این راه دشوار را ادامه داده و پیروزی‌های مکرر را به دست آوریم و به یاری خدا، این مسیر را تا آزادی میهن، بازگشت آوارگان و دست یابی به پیروزی الهی ادامه دهیم.

سرانجام این جهاد، پیروزی یا شهادت است.

قُلْ بِفَضْلِ اللَّهِ وَبِرَحْمَتِهِ فَبِذَلِکَ فَلْیَفْرَحُوا هُوَ خَیْرٌ مِمَّا یَجْمَعُونَ)

لینک مطلب: https://www.ansarpress.com/farsi/2358

بیانیه پیروزی حماس در جنگ 51 روزه
بیانیه پیروزی حماس در جنگ 51 روزه
بیانیه پیروزی حماس در جنگ 51 روزه

*
*

*نیز بخوانید

۲۰ کشته و ۱۹۰ مجروح در اعتراضات هندی‌ها به سفر ترامپ و لایحه جنجالی


کرونا؛ تثبیت دو مورد تازه در آلمان و دومین واقعه مرگ در فرانسه


سه کشته در تظاهرات ضد قانون شهروندي در دهلي همزمان با سفر ترامپ به هند


سفر ترامپ به هند؛ از حضور در منزل گاندي تا گردهمايي 110 هزار نفري


نماينده مردم قم از فوت 50 نفر در پي ابتلا به کرونا در اين شهر خبر داد


"کرونا" باعث دعوای لفظی روسیه و آمریکا شد


سندرز: آمریکا از رئیس جمهوری که همیشه دروغ می‌گوید خسته شده است


۲۴۶۲ نفر قربانی کووید-۱۹ در جهان


شیوع ویروس کرونا؛ توزیع ماسک رایگان در ایران و کاهش شمار مبتلایان در چین


نتایج رسمی برخی حوزه‌های انتخابیه انتخابات مجلس ایران اعلام شد


دیدار پامپئو با سلطان هیثم بن طارق؛ دعوت ترامپ از پادشاه عمان برای سفر به آمریکا


ذوق زدگی اسرائیل از دیدار ملک سلمان با خاخام یهودی در کاخش برای اولین بار


افزایش تعداد «ضربه مغزی‌های» آمریکا در حمله موشکی ایران به عین‌الاسد


اردوغان به آلمان و فرانسه: اقدامات مشخص برای جلوگیری از فاجعه در ادلب انجام دهید


تماس تلیفونی اردوغان با پوتین


قرار گرفتن ایران در لیست سیاه کارگروه ویژه اقدام مالی (FATF)


لبنان از مشاهده یک فرد مبتلا به ویروس کرونا در هواپیمایی از مبدا ایران خبر داد


پامپئو: آمریکا در کنار عربستان و مقابل ایران است


نگرانی سازمان ملل از به راه افتادن "حمام خون" در ادلب سوریه


گفت‌وگوی تلفنی پوتین با ماکرون و مرکل درباره سوریه


اردوغان: حملات ادلب، روسیه و ترکیه را در آستانه درگیری قرار داده است


گروه لیما: زمان برای متوقف کردن بحران بشری در ونزوئلا رو به اتمام است


وزارت خارجه روسیه: حمایت ترکیه از شبه نظامیان در ادلب به افزایش درگیری‌ها منجر می‌شود


کرملین: درگیری ترکیه و روسیه در ادلب بدترین سناریو است


نیویارک تایمز: در انتخابات مجلس نمایندگان ایران، ضد امریکایی‌ها برنده می‌شوند

پربازدیدها
پربحث ها


اخبار تازه را در موبایل خود ببینید.

ansarpress.com/mنظرسنجی

به نظر شما با پذیرفتن خط دیورند و مرز فعلی بین افغانستان و پاکستان توسط افغانستان، صلح در افغانستان برقرار میشود؟

بله

خیر

معلومـ نیست

مشاهده نتایج


آخرین خبرها

۲۰ کشته و ۱۹۰ مجروح در اعتراضات هندی‌ها به سفر ترامپ و لایحه جنجالی

تحقیق از سربازان استرالیایی به ظن ارتکاب جنایات جنگی در افغانستان

واکنش «عبدالله» به اظهارات مقامات امریکایی: از آرای پاک مردم افغانستان دفاع می‌کنیم

صادرات افغانستان نسبت به سال قبل ۱.۳ درصد کاهش یافته/ ایران بزرگترین شریک بازرگانی افغانستان

ویروس کرونا: چگونه می‌توانیم از خود در برابر یک بیماری همه گیر جهانی محافظت کنیم؟

کرونا؛ تثبیت دو مورد تازه در آلمان و دومین واقعه مرگ در فرانسه

قتل پدر به دست پسر در کاپیسا

نگرانی عفو بین‌الملل از اقدامات اخیر امرالله صالح

سه کشته در تظاهرات ضد قانون شهروندي در دهلي همزمان با سفر ترامپ به هند

آزادي بيان را باد با خود برد؛ صالح هفت تن را به دادستاني معرفي کرد

سفر ترامپ به هند؛ از حضور در منزل گاندي تا گردهمايي 110 هزار نفري

نماينده مردم قم از فوت 50 نفر در پي ابتلا به کرونا در اين شهر خبر داد

وزارت صحت عامه: يک مورد مثبت به کرونا ويروس در افغانستان به ثبت رسيد

طرح امریکا: افغانستان در مسیر فدرالیسم

ثبت سه واقعۀ مشکوک ویروس کرونا در هرات

"کرونا" باعث دعوای لفظی روسیه و آمریکا شد

سندرز: آمریکا از رئیس جمهوری که همیشه دروغ می‌گوید خسته شده است

۲۴۶۲ نفر قربانی کووید-۱۹ در جهان

شیوع ویروس کرونا؛ توزیع ماسک رایگان در ایران و کاهش شمار مبتلایان در چین

حامد کرزی با سیاف دیدار کرد

والی جدید ولایت جوزجان از سوی دکتر عبدالله معرفی شد

اعزام نیروهای گارد ملی «کلرادو» به افغانستان

جنرال دوستم خطاب به خلیلزاد: در مورد انتخابات و موضع ما با دکتر عبدالله حرف بزنید

نیروهای امنیتی افغانستان به علی احمد عثمانی اجازه سفر به هرات نمی‌دهند

لغو تمامی رقابت های ورزشی ایران به دلیل کرونا


خبرهای پزشکی


خبرگزاری انصار ©  |  درباره ما  |  ارتباط با ما  |  نسخه موبایل  |  پیوندها  |  طراحى و پشتيبانى توسط: شركت شبكه نگاه
استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع (لينك سايت) مجاز است.