درباره ما  |  ارتباط با ما  |  RSS  |  آرشیو  |  1400-01-23  |  2021-04-12  |  بروز شده در: 1399/11/22 - 11:03:1 FA | AR | PS | EN
آمر حوزه پنجم امنیتی کابل کشته شد             مقاومت اسلامی از دیدگاه امام خمینی رحمة الله علیه             هشدار مارشال دوستم در دیدار با محقق: وطن و حاکمیت در خطر است             تبیین الگوی مدیریت سیاسی امام خمینی رحمه الله            مشاور ریاست جمهوری: زندانیان طالبان به هیچ صورت آزاد نخواهند شد            بخشش‌های دقیقهٔ نودی ترامپ؛ استیو بنون، مشاور پیشین خطاکار هم عفو شد             بازنگری توافق امریکا با طالبان، برنامه وزیرخارجه پیشنهادی بایدن            بلینکن: ائتلاف‌ها احیا می‌شوند/ با جهان آن طور که هست تعامل می‌کنیم نه آنطور که بود            وعده مقام اطلاعاتی دولت بایدن برای انتشار گزارش قتل خاشقجی             ترامپ در سخنرانی خداحافظی: جنبشی که شروع کردیم تازه آغاز شده‌ است             روحانی : زندگی سیاسی ترامپ تمام شد، اما برجام زنده ماند/ امروز توپ در زمین آمریکاست             چهار سال ریاست‌جمهوری ویرانگر ترامپ تمام شد             آمریکا: به برجام باز می‌گردیم به شرطی که فعالیت های موشکی ایران را در بر بگیرد            قصد ترامپ برای ایجاد یک حزب سیاسی جدید            رئیس سی‌آی‌اِی آمریکا استعفا داد            


تاریخ نشر: 1399/10/09 - 13:46:2
تعداد بازدید: 237
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

سید مقاومت، مأموریت غیرممکن برای جوخه‌های ترور

در واقع اکنون تنها بحث تخاصم خاندان آل سعود با گفتمان مقاومت اسلامی در منطقه مطرح نیست بلکه ریاض در مقام یک طرف صاحب نفوذ در تحولات کشورهایی مانند لبنان و فلسطین و اردن و سوریه، با رژیمی که دشمن اصلی و اشغال کننده بخشی از خاک این کشورها است همکاری و زدوبند سیاسی دارد

به گزارش خبرگزاری انصار به نقل از الوقت، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان روز گذشته (یکشنبه) در بخشی از مصاحبه خود با شبکه المیادین به تلاش آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی برای ترور خود خبر داد.

دبیرکل حزب الله گفت براساس اطلاعات به دست آمده از منابع موثق ، محمد بن سلمان ، ولیعهد سعودی ، در اولین سفر خود به واشنگتن ، تلاش کرده است تا ترامپ را در مورد ترور فرماندهان حزب الله و مقامات ارشد آن متقاعد کند.

به گفته رهبر مقاومت لبنان سعودی‌ها حتی اعلام کرده‌اند که در صورت بروز جنگ پس از ترور وی، آمادگی پرداخت تمام هزینه‌های مالی این جنگ را دارند.

 

همکاری اطلاعاتی عربستان با صهیونیست‌ها

در طول سال‌های گذشته ویژگی بارز سخنان سید حسن نصرالله، چه در سخنرانی‌ها و چه در مصاحبه‌های تلویزیونی، تسلط شگرف او بر تحولات داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی و همچنین دیدگاه واقعبینانه و استراتژیک نسبت به موضوعات مطرح شده بوده است. از این رو افشای دست داشتن سعودی‌ها و شخص بن سلمان در پشت پرده تلاش‌ها و برنامه‌ریزی‌ها برای ترور سید حسن و دیگر رهبران مقاومت اسلامی در منطقه را می‌توان نشان از عمق سرسپردگی و نوکرمنشی خاندان سعودی به دشمنان جهان اسلام بویژه رژیم صهیونیستی دانست.

این امر مستلزم داشتن همکاری‌ میان دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی عربستان با رژیم صهیونیستی است آنهم در شرایطی که سابقه جنگ‌آفرینی و بحران‌سازی‌ رژیم صهیونیستی در کشورهای مسلمان همسایه یعنی لبنان و سوریه و همچنین دمیدن در آتش فرقه‌گرایی در جغرافیای منطقه و جهان اسلام کاملاً عیان است.

در واقع اکنون تنها بحث تخاصم خاندان آل سعود با گفتمان مقاومت اسلامی در منطقه مطرح نیست بلکه ریاض در مقام یک طرف صاحب نفوذ در تحولات کشورهایی مانند لبنان و فلسطین و اردن و سوریه، با رژیمی که دشمن اصلی و اشغال کننده بخشی از خاک این کشورها است همکاری و زدوبند سیاسی دارد. به عبارت دیگر آمریکا و رژیم صهیونیستی از طریق سعودی‌ها به پیشبرد مقاصد سوء و بی‌ثبات‌ساز خود در لبنان می‌پردازند در حالی که بخش اعظمی از هواداران گروه‌های سیاسی لبنانی نزدیک به عربستان در تلقی رژیم صهیونیستی به عنوان دشمن کشور خود با دیگر لبنانی‌ها هم عقیده و هم نظر هستند.

همچنین در طول دهه‌های گذشته ریاض همواره به گونه‌ای وانمود می‌کرد که گویی نقش حامی ملت فلسطین را در نزاع با اشغالگران صهیونیست ایفا می‌کند در حالی که اکنون ماهیت دستنشاندگی رژیم سعودی بیش از پیش چنین نقش‌آفرینی را رد می‌کند.

 

ریشه‌های مقاومت در عمق باور ملت‌ها

داستان طرح ترور برای رهبران مقاومت به هیچ نه موضوع جدیدی است و نه هیچگاه در مأموریت‌ها و عملکردهای رهبران گروه‌های مقاومت تأثیری بر جای گذاشته است چنانکه حاج قاسم در بسیاری از نبردهای ضد گروه‌های تکفیری در سوریه و عراق با علم به تشنه بودن دشمنان سفاک به خون او، اما در خطوط مقدم جنگ حضور می‌یافت.

نهضت‌های مقاومت به دلیل ریشه‌های ملی و اعتقادی عمیق در میان ملت‌ها برخلاف گروه‌های تکفیری دست پرورده غرب و شیخ نشین‌های مرتجع منطقه، قائم به شخص نیستند و این تصور که با ترور رهبران مقاومت می‌توان ریشه این شجره طیبه را خشکاند ناشی از عمق جهالت و نادانی رهبران آمریکا- رژیم صهیونیستی و سعودی است. حزب الله لبنان، گروه‌های فلسطینی، حشدالشعبی در عراق و انصارالله یمن در طول سالهای گذشته با وجود از دست دادن برخی از مهمترین رهبران دینی و سیاسی و نظامی خود در جنگ با تروریست‌ها و یا در ترورهای کور دشمن، نه تنها رو به اضمحلال نرفته‌اند بلکه به مراتب قوی‌تر و جسورتر در مقابل دشمنان به ایستاده‌گی پرداخته‌اند.

 

یک خطای استراتژیک تا پایان رژیم صهیونیستی

اما مسئله مهم دیگری که در تمنای ترور سید حسن نصرالله از سوی سران سعودی با اعلام آمادگی برای تأمین تمامی هزینه‌های جنگ احتمالی پس از ترور مطرح می‌شود آن است که چرا صهیونیست‌ها که بارها مدعی اطلاع دقیق از محل حضور سید حسن شده‌اند (با فرض صحت چنین ادعاهایی) از چنین اقدامی روی گردانی کرده‌اند؟

در اواسط مردادماه امسال بود که عاموس یادلین رئیس اسبق شعبه اطلاعات نظامی ارتش صهیونیستی (امان) در گفتگویی با شبکه 12 تلویزیون این رژیم آغاز این ادعاها را کلید زد ، بعد از او نیز گادی آیزنکوت رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی هم همین ادعاها را تکرار کرد. گفته می‌شود بعد از شکست در جنگ 33 روزه یک گروه عملیاتی ـ اطلاعاتی متشکل از عناصر موساد (سرویس اطلاعات خارجی رژیم صهیونیستی ) ، شاباک (سرویس امنیت داخلی رژیم صهیونیستی ) و امان (شعبه اطلاعات نظامی ارتش صهیونیستی) مکلف به پیگیری شبانه روزی تحرکات سید حسن نصر الله و جمع آوری 24 ساعته هر نوع اطلاعاتی در مورد او شده‌اند.

جواب این سوال را می‌توان در بخشی دیگر از سخنان سید حسن نصرالله به خوبی پیدا کرد. رهبر حزب الله در همین مصاحبه گفت که تعداد موشک‌های نقطه زن مقاومت در لبنان اکنون نسبت به سال گذشته 2 برابر شده است و حزب‌الله قادر است هر لحظه هر نقطه از خاک فلسطین اشغالی را هدف‌گیری کند. صهیونیست ها هیچگاه تهدیدات سید حسن را نادیده نگرفته‌اند چنانکه با گذشت چندین هفته از وعده حزب‌الله به گرفتن انتقام رزمنده خود که به دست صهیونیست‌ها شهید شد نظامیان این رژیم در مرزهای لبنان همچنان در وضعیت فوق العاده به سر می‌برند و به سوی درخت و اشباح شلیک می‌کند.

صهیونیستها پس از 14 سال هنوز در کابوس شکست جنگ 33 روزه هستند، در حالی که توان نظامی اکنون حزب‌الله به هیچ وجه قابل مقایسه با گذشته نیست. از این رو نادیده گرفتن پیشنهاد دلارهای نفتی ریاض نشان می‌دهد که صهیونیست‌ها که پیشتر با طنابی پوسیده بن سلمان را به قطر چاه جنگ یمن فرستادند قصد ندارند با ترور سید حسن خود نیز به پرتگاه نابودی کامل سقوط کنند.

 

 

لینک مطلب: https://www.ansarpress.com/farsi/21533


تگ ها:


*
*

*نیز بخوانید

ویژه نامه 22 بهمن روز پیروزی انقلاب اسلامی ایران


مقاومت اسلامی از دیدگاه امام خمینی رحمة الله علیه


تبیین الگوی مدیریت سیاسی امام خمینی رحمه الله


چهار سال ریاست‌جمهوری ویرانگر ترامپ تمام شد


تربیت فرزند در سیره حضرت فاطمه علیها السلام


افغانستان و تلاش برای رسیدن به جایگاه چهارراه ترانزیت منطقه


روایت زندگی و کارنامه سردار قاسم سلیمانی / از دوستی با احمدشاه مسعود تا عماد مغنیه


سردار دلها اسطوره‌ ای نستوه


ویژه نامه سوگنامه یاس کبود (به مناسبت سال روز شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها)


چرخش غنی به‌سوی دوستم و محقق چه پیامی دارد؟


جنگ‌های بی پایان آمریکا، آتشی که ترامپ درصدد شعله ورترکردن آن است


هزاره‌های پاکستان؛ قربانی تکفیر خارجی و تبعیض داخلی


شهید سلیمانی، افغانستان و مردم سالاری


نقش شهید سلیمانی در مبارزه با تروریسم در افغانستان


۲۰۲۱ فرا رسید؛ با تهدیدها و فرصت‌هایش


چرا مجلس «سکۀ ناچل» است؟


سال 2020 بر افغانستان چگونه گذشت؟


فرمانده کاریزمای ربانی


ناگفته‌هایی از نقش سردار سلیمانی در بقای افغانستان و سقوط داعش و خدمت به جهان اسلام


مروری کوتاه بر فعالیت‌های نیروی قدس سپاه و سردار سلیمانی؛ در افغانستان


سلیمانی و مسعود، دو فرمانده‌ای که دو ابرقدرت را زمین‌گیر کردند


دوستی سردار شهید سلیمانی با قهرمان ملی افغانستان


افغانستانی های وحدت بخش/ اگر فاطمیون نبودند؟


شهید سلیمانی، شخصیت ماندگارتاریخ درخشان اسلام


کشتار سریالی خبرنگاران؛ افغانستان فقط برای جنایتکاران امن است

پربازدیدها
پربحث ها


اخبار تازه را در موبایل خود ببینید.

ansarpress.com/mنظرسنجی

به نظر شما با پذیرفتن خط دیورند و مرز فعلی بین افغانستان و پاکستان توسط افغانستان، صلح در افغانستان برقرار میشود؟

بله

خیر

معلومـ نیست

مشاهده نتایج


آخرین خبرها

ویژه نامه 22 بهمن روز پیروزی انقلاب اسلامی ایران

آمر حوزه پنجم امنیتی کابل کشته شد

مقاومت اسلامی از دیدگاه امام خمینی رحمة الله علیه

هشدار مارشال دوستم در دیدار با محقق: وطن و حاکمیت در خطر است

تبیین الگوی مدیریت سیاسی امام خمینی رحمه الله

مشاور ریاست جمهوری: زندانیان طالبان به هیچ صورت آزاد نخواهند شد

بخشش‌های دقیقهٔ نودی ترامپ؛ استیو بنون، مشاور پیشین خطاکار هم عفو شد

بازنگری توافق امریکا با طالبان، برنامه وزیرخارجه پیشنهادی بایدن

بلینکن: ائتلاف‌ها احیا می‌شوند/ با جهان آن طور که هست تعامل می‌کنیم نه آنطور که بود

وعده مقام اطلاعاتی دولت بایدن برای انتشار گزارش قتل خاشقجی

ترامپ در سخنرانی خداحافظی: جنبشی که شروع کردیم تازه آغاز شده‌ است

روحانی : زندگی سیاسی ترامپ تمام شد، اما برجام زنده ماند/ امروز توپ در زمین آمریکاست

چهار سال ریاست‌جمهوری ویرانگر ترامپ تمام شد

آمریکا: به برجام باز می‌گردیم به شرطی که فعالیت های موشکی ایران را در بر بگیرد

قصد ترامپ برای ایجاد یک حزب سیاسی جدید

رئیس سی‌آی‌اِی آمریکا استعفا داد

۳ سرباز ارتش افغانستان در هرات ترور شد

هشدار سازمان جهانی بهداشت: به زودی هر هفته شاهد ۱۰۰ هزار مرگ ناشی از کرونا خواهیم بود

نگرانی دیدبان حقوق بشر: افغانستان سال خطرناکی را در پیش رو دارد

امرالله صالح: در تابستان سال آینده، یکی از چهار انتخابات پیش رو برگزار خواهد شد

نیروهای دولتی گواتمالا کاروان بزرگ مهاجران هندوراسی را متفرق کردند

۱۰ نیروی ارتش افغانستان در حملۀ طالبان کشته شدند

تأثیر ویتامین D در مقابل ویروس

زلاتان پیر شدنی نیست/ رکوردشکنی در 39 سالگی/ میلان قهرمان نیم فصل ایتالیا شد

ارگ: رئیس جمهور هیچ عضو کابینه را تهدید نکرده


خبرهای پزشکی


خبرگزاری انصار ©  |  درباره ما  |  ارتباط با ما  |  نسخه موبایل  |  پیوندها  |  طراحى و پشتيبانى توسط: شركت شبكه نگاه
استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع (لينك سايت) مجاز است.