درباره ما  |  ارتباط با ما  |  RSS  |  آرشیو  |  1400-05-13  |  2021-08-04  |  بروز شده در: 1400/05/11 - 10:48:1 FA | AR | PS | EN
امکان درگیری بین آمریکا و روسیه در دریا             محقق: امریکایی‌ها به شکست خود در افغانستان اعتراف کردند            سخنگوی نیروهای مسلح: ۱۳۲۳ عضو طالبان در ۲۲۱ عملیات کشته شدند             جنگ افغانستان| افزایش ۸۰ درصدی تلفات غیرنظامیان در ۶ ماه اول سال جاری             نتیجه یک پژوهش: افراد واکسینه شده می‌توانند به اندازه دیگران ناقل کرونا باشند            ایران نسبت به سفر اتباع خود به افغانستان هشدار داد            سقوط دو پاسگاه در میدان‌شهر             طالبان تاجیک درحال ایجاد ویرانی در شمال افغانستان است             حوزه‌های ۷ و ۹ امنیتی شهر لشکرگاه به دست طالبان افتاد             کماندوهای تازه نفس وارد لشکرگاه شدند             عبدالله: تیرباران اسیران جنگی جنایت جنگی است            دانشمندان توانستند قطرات آب را به فلز تبدیل کنند             وزیر حج به مولوی انصاری: معاش از من می‌خوری و تخم به طالب می‌دهی؟/تو رذیل، خبیث و ترسو رفتی به دامن طالب!            پنجمین قهرمانی پیاپی سرخ ها و سقوط قهرمان سابق ایران             ادامه جنگ در هرات/وزارت دفاع: ولسوالی گذره را از اشغال طالبان آزاد کردیم/۲۰۰ طالب کشته شدند            


تاریخ نشر: 1399/10/09 - 13:46:2
تعداد بازدید: 266
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

سید مقاومت، مأموریت غیرممکن برای جوخه‌های ترور

در واقع اکنون تنها بحث تخاصم خاندان آل سعود با گفتمان مقاومت اسلامی در منطقه مطرح نیست بلکه ریاض در مقام یک طرف صاحب نفوذ در تحولات کشورهایی مانند لبنان و فلسطین و اردن و سوریه، با رژیمی که دشمن اصلی و اشغال کننده بخشی از خاک این کشورها است همکاری و زدوبند سیاسی دارد

به گزارش خبرگزاری انصار به نقل از الوقت، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان روز گذشته (یکشنبه) در بخشی از مصاحبه خود با شبکه المیادین به تلاش آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی برای ترور خود خبر داد.

دبیرکل حزب الله گفت براساس اطلاعات به دست آمده از منابع موثق ، محمد بن سلمان ، ولیعهد سعودی ، در اولین سفر خود به واشنگتن ، تلاش کرده است تا ترامپ را در مورد ترور فرماندهان حزب الله و مقامات ارشد آن متقاعد کند.

به گفته رهبر مقاومت لبنان سعودی‌ها حتی اعلام کرده‌اند که در صورت بروز جنگ پس از ترور وی، آمادگی پرداخت تمام هزینه‌های مالی این جنگ را دارند.

 

همکاری اطلاعاتی عربستان با صهیونیست‌ها

در طول سال‌های گذشته ویژگی بارز سخنان سید حسن نصرالله، چه در سخنرانی‌ها و چه در مصاحبه‌های تلویزیونی، تسلط شگرف او بر تحولات داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی و همچنین دیدگاه واقعبینانه و استراتژیک نسبت به موضوعات مطرح شده بوده است. از این رو افشای دست داشتن سعودی‌ها و شخص بن سلمان در پشت پرده تلاش‌ها و برنامه‌ریزی‌ها برای ترور سید حسن و دیگر رهبران مقاومت اسلامی در منطقه را می‌توان نشان از عمق سرسپردگی و نوکرمنشی خاندان سعودی به دشمنان جهان اسلام بویژه رژیم صهیونیستی دانست.

این امر مستلزم داشتن همکاری‌ میان دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی عربستان با رژیم صهیونیستی است آنهم در شرایطی که سابقه جنگ‌آفرینی و بحران‌سازی‌ رژیم صهیونیستی در کشورهای مسلمان همسایه یعنی لبنان و سوریه و همچنین دمیدن در آتش فرقه‌گرایی در جغرافیای منطقه و جهان اسلام کاملاً عیان است.

در واقع اکنون تنها بحث تخاصم خاندان آل سعود با گفتمان مقاومت اسلامی در منطقه مطرح نیست بلکه ریاض در مقام یک طرف صاحب نفوذ در تحولات کشورهایی مانند لبنان و فلسطین و اردن و سوریه، با رژیمی که دشمن اصلی و اشغال کننده بخشی از خاک این کشورها است همکاری و زدوبند سیاسی دارد. به عبارت دیگر آمریکا و رژیم صهیونیستی از طریق سعودی‌ها به پیشبرد مقاصد سوء و بی‌ثبات‌ساز خود در لبنان می‌پردازند در حالی که بخش اعظمی از هواداران گروه‌های سیاسی لبنانی نزدیک به عربستان در تلقی رژیم صهیونیستی به عنوان دشمن کشور خود با دیگر لبنانی‌ها هم عقیده و هم نظر هستند.

همچنین در طول دهه‌های گذشته ریاض همواره به گونه‌ای وانمود می‌کرد که گویی نقش حامی ملت فلسطین را در نزاع با اشغالگران صهیونیست ایفا می‌کند در حالی که اکنون ماهیت دستنشاندگی رژیم سعودی بیش از پیش چنین نقش‌آفرینی را رد می‌کند.

 

ریشه‌های مقاومت در عمق باور ملت‌ها

داستان طرح ترور برای رهبران مقاومت به هیچ نه موضوع جدیدی است و نه هیچگاه در مأموریت‌ها و عملکردهای رهبران گروه‌های مقاومت تأثیری بر جای گذاشته است چنانکه حاج قاسم در بسیاری از نبردهای ضد گروه‌های تکفیری در سوریه و عراق با علم به تشنه بودن دشمنان سفاک به خون او، اما در خطوط مقدم جنگ حضور می‌یافت.

نهضت‌های مقاومت به دلیل ریشه‌های ملی و اعتقادی عمیق در میان ملت‌ها برخلاف گروه‌های تکفیری دست پرورده غرب و شیخ نشین‌های مرتجع منطقه، قائم به شخص نیستند و این تصور که با ترور رهبران مقاومت می‌توان ریشه این شجره طیبه را خشکاند ناشی از عمق جهالت و نادانی رهبران آمریکا- رژیم صهیونیستی و سعودی است. حزب الله لبنان، گروه‌های فلسطینی، حشدالشعبی در عراق و انصارالله یمن در طول سالهای گذشته با وجود از دست دادن برخی از مهمترین رهبران دینی و سیاسی و نظامی خود در جنگ با تروریست‌ها و یا در ترورهای کور دشمن، نه تنها رو به اضمحلال نرفته‌اند بلکه به مراتب قوی‌تر و جسورتر در مقابل دشمنان به ایستاده‌گی پرداخته‌اند.

 

یک خطای استراتژیک تا پایان رژیم صهیونیستی

اما مسئله مهم دیگری که در تمنای ترور سید حسن نصرالله از سوی سران سعودی با اعلام آمادگی برای تأمین تمامی هزینه‌های جنگ احتمالی پس از ترور مطرح می‌شود آن است که چرا صهیونیست‌ها که بارها مدعی اطلاع دقیق از محل حضور سید حسن شده‌اند (با فرض صحت چنین ادعاهایی) از چنین اقدامی روی گردانی کرده‌اند؟

در اواسط مردادماه امسال بود که عاموس یادلین رئیس اسبق شعبه اطلاعات نظامی ارتش صهیونیستی (امان) در گفتگویی با شبکه 12 تلویزیون این رژیم آغاز این ادعاها را کلید زد ، بعد از او نیز گادی آیزنکوت رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی هم همین ادعاها را تکرار کرد. گفته می‌شود بعد از شکست در جنگ 33 روزه یک گروه عملیاتی ـ اطلاعاتی متشکل از عناصر موساد (سرویس اطلاعات خارجی رژیم صهیونیستی ) ، شاباک (سرویس امنیت داخلی رژیم صهیونیستی ) و امان (شعبه اطلاعات نظامی ارتش صهیونیستی) مکلف به پیگیری شبانه روزی تحرکات سید حسن نصر الله و جمع آوری 24 ساعته هر نوع اطلاعاتی در مورد او شده‌اند.

جواب این سوال را می‌توان در بخشی دیگر از سخنان سید حسن نصرالله به خوبی پیدا کرد. رهبر حزب الله در همین مصاحبه گفت که تعداد موشک‌های نقطه زن مقاومت در لبنان اکنون نسبت به سال گذشته 2 برابر شده است و حزب‌الله قادر است هر لحظه هر نقطه از خاک فلسطین اشغالی را هدف‌گیری کند. صهیونیست ها هیچگاه تهدیدات سید حسن را نادیده نگرفته‌اند چنانکه با گذشت چندین هفته از وعده حزب‌الله به گرفتن انتقام رزمنده خود که به دست صهیونیست‌ها شهید شد نظامیان این رژیم در مرزهای لبنان همچنان در وضعیت فوق العاده به سر می‌برند و به سوی درخت و اشباح شلیک می‌کند.

صهیونیستها پس از 14 سال هنوز در کابوس شکست جنگ 33 روزه هستند، در حالی که توان نظامی اکنون حزب‌الله به هیچ وجه قابل مقایسه با گذشته نیست. از این رو نادیده گرفتن پیشنهاد دلارهای نفتی ریاض نشان می‌دهد که صهیونیست‌ها که پیشتر با طنابی پوسیده بن سلمان را به قطر چاه جنگ یمن فرستادند قصد ندارند با ترور سید حسن خود نیز به پرتگاه نابودی کامل سقوط کنند.

 

 

لینک مطلب: https://www.ansarpress.com/farsi/21533


تگ ها:


*
*

*نیز بخوانید

غدیر و هویت شیعی; پاسخ به 4 پرسش درباره غدیر


ولایت، مردمی ترین نوع حکومت


ویژه نامه عید غدیر افضل اعیاد


تاثیرات خروج آمریکا از افغانستان بر تحولات آسیای میانه


افغانستان بر لبه تیغ


بازگشت مجدد وحشت طالبان/ قوانین سختگیرانه علیه زنان/ دستور شیوخ تندرو به مردان تخار: بدون ریش به خیابان نیایید!


با وجود گذشته ها، باز باشیم


خروج از افغانستان به روش ارتش سرخ ؟!


روح اسلام‌ستیزانه غرب در کالبد کانادا


بایدن به دیدن قاتل بزرگ می رود!


شتاب بن سلمان برای رسیدن به غافله شام


شیعیان افغانستان؛ قربانی نسل کشی پیش چشمان بسته دنیا


ویژه نامه شهادت امام جعفر صادق علیه السلام


ضرورت بازخوانی اندیشه‌های امام خمینی(رحمت‌الله‌علیه) در حمایت از مردم افغانستان


ویژه نامه غروب آفتاب جماران (به مناسبت سالگرد رحلت امام خمینی رضوان الله علیه)


امام خمینی(رحمت‌الله‌علیه) ومهاجرین افغانستانی


امام خمینی(رحمت‌الله‌علیه) و مجاهدین افغانستان


ارادت و علاقه مردم افغانستان به امام خمینی(رحمت‌الله‌علیه)


اهداف شوم رونمایی از نقشه «اسلام سیاسی» در اتریش


حمایت امام خمینی از ملت افغانستان


طلبه های افغانستانی، ملازمان امام خمینی‌(رحمت‌الله‌علیه) در نجف


خاطرات خواندنی خادم افغانستانی امام خمینی(رحمت‌الله‌علیه)


ماجرای ملاقات تاریخی علامه بلخی با امام خمینی(رحمت‌الله‌علیه) درنجف


زن از دیدگاه امام خمینی (رحمت‌الله‌علیه)


امام خمینی و جنبش های اسلامی جهان اسلام

پربازدیدها
پربحث ها


اخبار تازه را در موبایل خود ببینید.

ansarpress.com/mنظرسنجی

به نظر شما با پذیرفتن خط دیورند و مرز فعلی بین افغانستان و پاکستان توسط افغانستان، صلح در افغانستان برقرار میشود؟

بله

خیر

معلومـ نیست

مشاهده نتایج


آخرین خبرها

دیوید پترائوس: امریکا از تصمیم خروج از افغانستان پشیمان خواهد شد

امکان درگیری بین آمریکا و روسیه در دریا

محقق: امریکایی‌ها به شکست خود در افغانستان اعتراف کردند

سخنگوی نیروهای مسلح: ۱۳۲۳ عضو طالبان در ۲۲۱ عملیات کشته شدند

جنگ افغانستان| افزایش ۸۰ درصدی تلفات غیرنظامیان در ۶ ماه اول سال جاری

نتیجه یک پژوهش: افراد واکسینه شده می‌توانند به اندازه دیگران ناقل کرونا باشند

ایران نسبت به سفر اتباع خود به افغانستان هشدار داد

سقوط دو پاسگاه در میدان‌شهر

طالبان تاجیک درحال ایجاد ویرانی در شمال افغانستان است

حوزه‌های ۷ و ۹ امنیتی شهر لشکرگاه به دست طالبان افتاد

کماندوهای تازه نفس وارد لشکرگاه شدند

عبدالله: تیرباران اسیران جنگی جنایت جنگی است

دانشمندان توانستند قطرات آب را به فلز تبدیل کنند

وزیر حج به مولوی انصاری: معاش از من می‌خوری و تخم به طالب می‌دهی؟/تو رذیل، خبیث و ترسو رفتی به دامن طالب!

پنجمین قهرمانی پیاپی سرخ ها و سقوط قهرمان سابق ایران

ادامه جنگ در هرات/وزارت دفاع: ولسوالی گذره را از اشغال طالبان آزاد کردیم/۲۰۰ طالب کشته شدند

دو حادثه ترافیکی در شاهراه کابل- جلال‌آباد ۳۸ کشته و زخمی برجای گذاشت

جزییات تازه تلفات سیل در نورستان؛ ۱۹۸ تن کشته و ناپدید شدند

سفیر سابق ایران در کابل: طالبان نمی‌تواند افغانستان را به تصرف دربیاورد

رایزن فرهنگی ایران در کابل درگذشت شاعر برجسته افغانستان را تسلیت گفت

محمد سرور رجایی شاعر و نویسنده افغانستانی درگذشت

چگونه دختر خوردسال افغانستانی «شمیلا شیرزاد» ستاره فیلم کارگردان مطرح ایرانی «مجید مجیدی» شد؟/ویدیو

وزیرخارجه استرالیا: ادامه کشتار غیرنظامیان از سوی طالبان نگران کننده است

محقق طالبان را به ارتکاب جنایت جنگی در هزاره‌جات متهم کرد

ستاره محبوب سریال فرار از زندان، از ابتلای خود به اوتیسم خبر داد


خبرهای پزشکی


خبرگزاري انصار ©  |  درباره ما  |  ارتباط با ما  |  نسخه موبایل  |  پیوندها  |  طراحى و پشتيبانى توسط: شركت شبكه نگاه
استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع (لينك سايت) مجاز است.