درباره ما  |  ارتباط با ما  |  RSS  |  آرشیو  |  1399-03-12  |  2020-06-01  |  بروز شده در: 1399/03/12 - 13:03:2 FA | AR | EN
آمار مجموعی جمعیت افغانستان در سال ۱۳۹۹ حدود ۳۲٫۹ میلیون نفر برآورد شد            معترضان در حمایت از اعتراضات آمریکا در لندن، برلین و تورنتو به خیابان‌ها ریختند            ترامپ جنبش «آنتیفا» را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار می‌‌دهد            ۱۲۰۰ نیروی گارد ملی در واشنگتن برای مقابله با اعتراضات فراخوانده شدند            اعلام حالت فوق‌العاده در لس‌آنجلس            افزایش تنش‌ها میان هند و پاکستان با اتهام جاسوسی به دیپلمات‌ها            بازگشت ۲ نفتکش ایرانی به سمت بندرعباس پس از تحویل سوخت به ونزوئلا            فرار یک ساعته ترامپ به زیرزمین بتنی کاخ سفید            اعتراض روسیه به برخورد خشن پلیس آمریکا با خبرنگاران در جریان اعتراضات خیابانی اخیر             واشنگتن پست: تاکنون دست‌کم ۵ نفر در اعتراضات آمریکا کشته شده‌اند            طالبان 45 زندانی دیگر دولت افغانستان را آزاد کرد            ایران 11 تن تجهیزات پزشکی مبارزه با کرونا به افغانستان کمک کرد            اعلام زمان بازی‌های بارسلونا و رئال مادرید            نیویورک‌تایمز: آمریکا انبار باروت است/ فصل طولانی ناآرامی داخلی آغاز شده است             پنجمین شب ناآرامی‌ها| حکومت نظامی در ۲۵ شهر آمریکا/ یک کشته و ده‌ها بازداشتی در اعتراضات+ فیلم            


تاریخ نشر: 1393/3/17 - 07:26:31
تعداد بازدید: 1055
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

سید حسن نصرالله:
راه حل سیاسی در سوریه آغاز شده و به اسد ختم می‌شود
راه حل سیاسی در سوریه آغاز شده و به اسد ختم می‌شود

سید حسن نصرالله با بیان اینکه میلیون‌ها تن در انتخابات ریاست جمهوری سوریه مشارکت کردند و کسی نمی‌تواند این امر را منکر شود، اظهار کرد که مردم سوریه در این انتخابات وحدت سوریه را ثابت کردند.

به گزارش خبرگزاری انصار به نقل از سایت اینترنتی النشره، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان در مراسم بزرگداشت مصطفی قصیر اظهار کرد: غرب تهدید می‌کرد که اگر انتخابات در سوریه برگزار شود، اینچنین و آنچنین می‌کند و ما می‌دانیم که اعمال فشارهایی بر مسئولان سوری صورت گرفت تا این انتخابات را برگزار نکنند اما این سوری‌ها بودند که تصمیم نهایی را در مورد برگزاری این انتخابات گرفتند.

وی عنوان داشت: اعمال فشارهایی بر مردم سوریه از قبل صورت گرفت و برخی گفتند که این انتخابات مضحک بوده و ما آن را به رسمیت نخواهیم شناخت. این‌ها اعمال فشار است و تمام کسانی که با برگزاری انتخابات در سوریه مخالف بوده و پیش از برگزاری این انتخابات اعلام می‌کردند که این انتخابات مضحک و غیرقانونی است و بیانگر اراده مردمی در سوریه نیست، آنها اراده مردمی سوریه را مصادره کردند.

وی عنوان داشت: منفعت نظام سوریه این بود که انتخابات مردمی برگزار شود پس چگونه این نظام را به این امر متهم می‌کنند که خودروهای بمب گذاری شده می‌فرستد. انتخابات علیرغم تمام موانع و اعمال فشارها و فتواهای تکفیری برگزار شد و ما آنچه که در انتخابات رخ داد، دیدیم.

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: میلیون‌ها تن در انتخابات سوریه شرکت کردند و هیچ کس نمی‌تواند این امر را منکر شود. مردم سوریه در این انتخابات وحدت سوریه را ثابت کردند.

 

دبیرکل حزب‌الله لبنان در ادامه سخنان خود عنوان داشت: برخی‌ها برای تقسیم و تجزیه سوریه طرح ریزی می‌کردند، اما این انتخابات برگزار شد تا ثابت شود که سوریه یکپارچه است. دوم اینکه مردم با این انتخابات ثابت کردند که نظام این کشور همچنان حکم فرماست و می‌تواند مدیریت انتخابات را بر عهده داشته باشد. نتیجه سومی که این انتخابات داشت این بود که مردم ثابت کردند همچنان پایدار هستند و به ناامیدی دچار نشده‌اند و از آینده خود دست نکشیده‌اند تا کشورهای جهان آینده آنها را بسازند.

وی تصریح کرد: این سوری‌ها هستند که کشور خود را می‌سازند و مجددا نظام سیاسی آن را اصلاح می‌کنند. نتیجه چهارم این انتخابات این بود که میلیون‌ها تن اعلام کردند که جنگ میان نظام و مردم نیست. اگر اینگونه بود ما می‌دیدیم که فقط چند هزار تن آرای خود را به صندوق‌های رای انداخته‌اند. تا زمانی که میلیونها تن در انتخابات شرکت می‌کنند این امر به این معناست که رهبران سوری از پایگاه مردمی بسیار گسترده‌ای برخوردار هستند.

سید حسن نصرالله با اشاره به تهدیدهای وزارت کشور لبنان مبنی بر جلوگیری از بازگشت آواره‌های سوری به لبنان در صورت رفتن آنها به سوریه جهت مشارکت در انتخابات گفت: آنها می‌توانند در لبنان صفت آواره را از هر سوری بگیرند اما نمی‌توانند صفت رای دهنده سوری را از وی بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: با انتخابات به صورت سیاسی و مردمی این امر اعلام شد که جنگ علیه سوریه شکست خورده است و هرکس که خواهان حل و فصل سیاسی در سوریه است نمی‌تواند انتخابات ریاست جمهوری را که مبتنی بر ژنو1 یا ژنو2 نیست،‌ نادیده بگیرد. این مسئله درست نیست که گفته شود راه حل بحران سوریه مبتنی بر استعفای بشار اسد، رئیس جمهور سوریه است و پس از اینکه مردم مجددا اسد را انتخاب کردند دیگر گفتن این سخنان مطرح نیست. انتخابات به تمام مخالفان و کشورهای منطقه و جهان می‌گوید که راه حل سیاسی در سوریه آغاز شده و به اسد ختم می‌شود.

سید حسن نصرالله تصریح کرد: راه حل سیاسی مبتنی بر دو اصل اساسی است؛ نخست آنکه باید نتایج این انتخابات مدنظر قرار بگیرد و دوم اینکه به حمایت از گروه‌های تکفیری پایان داده شود که این امر به پایان درگیری‌ها و جنگ کمک می‌کند. این کافی نیست که برخی از کشورهای عربی یا کشورها در منطقه این گروه‌ها را در فهرست گروه‌های تروریستی خود قرار دهند چرا که برخی از کشورها در منطقه هستند که این گروه‌ها را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داده یا قرار خواهند داد اما همچنان از این گروه‌ها حمایت و پشتیبانی می‌کنند.

دبیرکل حزب الله لبنان عنوان داشت: ما به تمام گروه‌هایی که در سوریه می‌جنگند می‌گوییم که جنگیدن شما چیزی جز ریختن خونهای بیشتر و تخریب کشور را به بار نمی‌آورد. جنگ نظامی در سوریه هیچ چشم اندازی ندارد. راه حل سوریه مبتنی بر این است که همگان برای تحقق آشتی، گفت‌وگو، پایان خونریزی‌ها و درگیری‌های ادامه دار که به هیچ وجه به نفع سوریه نیست، پیش بروند.

وی به مردم سوریه به دلیل این دستاورد و به بشار اسد به دلیل این اعتماد مجدد برای رهبری وی تبریک گفته و خطاب به لبنانی‌ها گفت: اگر سوریه پیروز شود شما نگران نباشید بلکه اگر شکست بخورد باید شما نگران باشید. پیروزی سوریه به نفع شما و منطقه خواهد بود.

سیدحسن نصرالله تصریح کرد: می‌گفتند کسانی که در سفارت خانه سوریه در لبنان به پای صندوق‌های رای آمده‌اند اعضای حزب الله هستند و این سخن سخیفانه‌ای است. وزارت کشور در اختیار شماست و بیایید و عکس‌ها را ببینید.

دبیرکل حزب‌الله لبنان خاطرنشان کرد: مقاومت در کشور دوست و برادر سوریه حاضر شده است تا طرحی را که در سطح منطقه مقدسات و پایه‌های آن را هدف قرار داده است ناکام بگذارد. این مقاومت تنها از طریق حمایت مردمی و عقیدتی قدرتمند‌تر می‌شود چرا که مقاومت متکی بر پایگاه مردمی گسترده و نه یک واکنش موقت است و وابسته به ریشه‌های مستحکمی در این سرزمین و تاریخ و عقیده آن است.

دبیرکل حزب‌الله لبنان درخصوص اوضاع داخلی کشورش تصریح کرد: ما به لحظه بسیار حساسی رسیده‌ایم و اشتباه است که کاری کنیم که کارمندان بخش دولتی و اساتید با دانشجویان و مردم رو در رو شوند. تمام فراکسیون‌ها در پارلمان این وظیفه اخلاقی، انسانی و ملی را دارند تا مسئله انتخاب رئیس جمهور را در یک جلسه یا جلسات بیشتری حل و فصل کنند و دانشجویان و امتحانات رسمی را نجات دهند و کسی که در انجام این کار تعلل ورزد مسئولیت این شرایط را بر عهده دارد. باید این مسئله حل و فصل شود و این امر شدنی و ممکن است.

وی عنوان داشت: کار به جایی رسیده است که برخی می‌گویند ما مانع از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری می‌شویم چرا که خواهان دستیابی به ائتلاف سه جانبه هستیم اما این اتهام‌ها هیچ پایه و اساسی ندارد. شما که ادعا می‌کنید چه شواهد و دلیلی در اختیار دارد؟ کسی را بیاورید که ثابت کند ما خواهان ائتلاف سه جانبه در لبنان هستیم. اولین کسانی که طرح ائتلاف سه جانبه را مطرح ساختند فرانسوی‌ها بودند که هیئتی از آنها به ایران آمد و این مسئله را طرح کرد که توافق نامه طائف دیگر مطلوب نیست و نظر ایرانی‌ها را در مورد توافق جدیدی بر اساس ائتلاف سه جانبه پرسید. طبیعتا ایرانی‌ها با این مسئله مخالفت کردند و این امر را به اطلاع ما رساندند و ما نیز تاکید کردیم که با این مسئله مخالف هستیم.

 

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه سخنان خود عنوان داشت: ما خارج از ائتلاف سه جانبه هستیم و هیچ‌گاه به این مساله فکر نکرده‌ایم و خواهان آن نبوده و برای آن تلاش نکرده‌ایم. اگر شما می‌گویید که ما از آنجا که خواهان ائتلاف سه جانبه هستیم و با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری مخالفت می‌کنیم بنابراین شما برگزاری انتخابات با شخصیتی قدرتمندتر را بپذیرید اما مشخص است که چه کسی مانع از این می‌شود که طرف قدرتمندتر به ریاست جمهوری برسد.

وی اظهار کرد: ما خواهان تلاش‌های متعددی برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در لبنان شدیم باید تلاش‌های داخلی به این منظور صورت بگیرد، طرف‌های خارجی می‌گویند که خواهان مداخله در انتخابات لبنان نیستند پس چرا برخی طرف‌ها منتظر طرف‌های خارجی هستند؟

سید حسن نصرالله عنوان داشت: نباید منتظر روابط ایران ‌ عربستان و مذاکرات میان این دو کشور بود چرا که در وهله نخست موعدی برای این مساله تعیین نشده است، دوم اینکه مشخص نیست که زمان مذاکرات میان این دو طرف نزدیک باشد، سوم اینکه اگر زمانی برای مذاکرات تعیین شود مشخص نیست که در مورد چه چیزی مذاکره خواهند کرد.

وی در ادامه گفت: پرونده لبنان در چارچوب مذاکرات ایران و عربستان جای خواهد داشت، همچنین ایران چیزی را بر هم‌پیمانان و دوستان خود تحمیل نخواهد کرد.

سید حسن نصرالله با اشاره‌ به اینکه با صداقت و اخلاص هر چه تمام‌تر خواهان تلاش‌های داخلی برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری لبنان است، گفت: حتی عربستانی‌ها می‌گویند که در انتخابات لبنان دخالت نمی‌کنند در نتیجه تمام کشورهایی در گذشته کمک می‌کردند امروز دارای مشغله‌های خود هستند و من خواهان تلاش‌های داخلی در لبنان برای برگزاری این انتخابات هستم.

دبیرکل حزب‌الله لبنان با اشاره به اینکه به درخواست‌های پی در پی مسئولان لبنانی برای برقراری امنیت گفت: این امر نیازمند همکاری لبنانی‌ها است. ما خواهان حفظ ثبات و امنیت وصلح هستیم و این مسئولیت همه ما است برای تحکیم این صلح و ثبات فعالیت کنند.

امنیت و ثبات به راه حل سیاسی ریشه‌ای نیاز ندارد بلکه نیازمند اراده‌ای برای حفظ صلح، امنیت و ثبات است و زمانی که تحریک‌ها به ویژه تحریک‌های طائفه‌ای و مذهبی متوقف شود، این امر تاثیر بسیار گسترده‌ای بر تحقق امنیت و ثبات بر لبنان می‌گذارد.

 

لینک مطلب: https://www.ansarpress.com/farsi/2134


*
*

*نیز بخوانید

ششمین شب اعتراض‌ها در آمریکا؛ استقرار گارد ملی در ۱۵ ایالت و منع تردد در ۴۰ شهر


معترضان در حمایت از اعتراضات آمریکا در لندن، برلین و تورنتو به خیابان‌ها ریختند


ترامپ جنبش «آنتیفا» را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار می‌‌دهد


۱۲۰۰ نیروی گارد ملی در واشنگتن برای مقابله با اعتراضات فراخوانده شدند


اعلام حالت فوق‌العاده در لس‌آنجلس


افزایش تنش‌ها میان هند و پاکستان با اتهام جاسوسی به دیپلمات‌ها


بازگشت ۲ نفتکش ایرانی به سمت بندرعباس پس از تحویل سوخت به ونزوئلا


فرار یک ساعته ترامپ به زیرزمین بتنی کاخ سفید


اعتراض روسیه به برخورد خشن پلیس آمریکا با خبرنگاران در جریان اعتراضات خیابانی اخیر


واشنگتن پست: تاکنون دست‌کم ۵ نفر در اعتراضات آمریکا کشته شده‌اند


نیویورک‌تایمز: آمریکا انبار باروت است/ فصل طولانی ناآرامی داخلی آغاز شده است


پنجمین شب ناآرامی‌ها| حکومت نظامی در ۲۵ شهر آمریکا/ یک کشته و ده‌ها بازداشتی در اعتراضات+ فیلم


انتشار ویدیویی از ورود گارد ملی امریکا برای سرکوب معترضان مینیاپولیس


استفاده از گاز اشک آور علیه خبرنگاران در مینیاپولیس+ فیلم


واکنش آلمان به تصمیم ترامپ برای خروج از سازمان بهداشت جهانی


ادامه ناآرامی‌ها در شهرهای آمریکا/ یک معترض کشته شد+ فیلم


ابراز تاسف اروپا از عدم تمدید معافیت همکاری هسته‌ای ایران از تحریم‌های آمریکا


درگیری مسلحانه یکصد نفر در حومۀ پایتخت اوکراین+ ویدیو


پاسخ مرکل به ترامپ برای شرکت در نشست گروه ۷: شاید وقتی دیگر


تظاهرات‌های ضدنژادپرستی در مینیاپولیس به سایر شهرهای آمریکا سرایت کرد


توئیتر درباره پیام خشونت‌آمیز ترامپ علیه معترضان هشدار صادر کرد


ادامه اعتراضات؛ پرچم امریکا به آتش کشیده شد+ویدیو


تاریخدان برجسته آمریکایی: نظم در آمریکا بر پایه نژادپرستی بنا شده است


اردوغان جنایت نژادپرستانه پلیس آمریکا را محکوم کرد


اعزام گارد ملی آمریکا به مینیاپلیس برای مقابله با تظاهرات/ ترامپ دستور تیراندازی داد

پربازدیدها
پربحث ها


اخبار تازه را در موبایل خود ببینید.

ansarpress.com/mنظرسنجی

به نظر شما با پذیرفتن خط دیورند و مرز فعلی بین افغانستان و پاکستان توسط افغانستان، صلح در افغانستان برقرار میشود؟

بله

خیر

معلومـ نیست

مشاهده نتایج


آخرین خبرها

ششمین شب اعتراض‌ها در آمریکا؛ استقرار گارد ملی در ۱۵ ایالت و منع تردد در ۴۰ شهر

آمار مجموعی جمعیت افغانستان در سال ۱۳۹۹ حدود ۳۲٫۹ میلیون نفر برآورد شد

معترضان در حمایت از اعتراضات آمریکا در لندن، برلین و تورنتو به خیابان‌ها ریختند

ترامپ جنبش «آنتیفا» را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار می‌‌دهد

۱۲۰۰ نیروی گارد ملی در واشنگتن برای مقابله با اعتراضات فراخوانده شدند

اعلام حالت فوق‌العاده در لس‌آنجلس

افزایش تنش‌ها میان هند و پاکستان با اتهام جاسوسی به دیپلمات‌ها

بازگشت ۲ نفتکش ایرانی به سمت بندرعباس پس از تحویل سوخت به ونزوئلا

فرار یک ساعته ترامپ به زیرزمین بتنی کاخ سفید

اعتراض روسیه به برخورد خشن پلیس آمریکا با خبرنگاران در جریان اعتراضات خیابانی اخیر

واشنگتن پست: تاکنون دست‌کم ۵ نفر در اعتراضات آمریکا کشته شده‌اند

طالبان 45 زندانی دیگر دولت افغانستان را آزاد کرد

ایران 11 تن تجهیزات پزشکی مبارزه با کرونا به افغانستان کمک کرد

اعلام زمان بازی‌های بارسلونا و رئال مادرید

نیویورک‌تایمز: آمریکا انبار باروت است/ فصل طولانی ناآرامی داخلی آغاز شده است

پنجمین شب ناآرامی‌ها| حکومت نظامی در ۲۵ شهر آمریکا/ یک کشته و ده‌ها بازداشتی در اعتراضات+ فیلم

اعتراض شماری از باشندگان کابل بخاطر بسته‌شدن کلینیک سبحان

دزدی 555 هزار پوندی از خانه ستاره مسلمان منچسترسیتی

سرباز اسیرشده نزد طالبان از گرسنه‌گی مُرد

طالبان: رهبران ما به کرونا مبتلا نشده‌اند

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان از مرز ۱۵هزار تن گذشت

نخستین سفر فضایی با سفینه خصوصی؛ فضاپیمای«دراگن» با دو سرنشین به فضا پرتاب شد

انتشار ویدیویی از ورود گارد ملی امریکا برای سرکوب معترضان مینیاپولیس

استفاده از گاز اشک آور علیه خبرنگاران در مینیاپولیس+ فیلم

مبتلا شدن اعضای ارشد طالبان به کرونا، رهبری این گروه را دچار آشفته‌گی کرده است


خبرهای پزشکی


خبرگزاری انصار ©  |  درباره ما  |  ارتباط با ما  |  نسخه موبایل  |  پیوندها  |  طراحى و پشتيبانى توسط: شركت شبكه نگاه
استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع (لينك سايت) مجاز است.