درباره ما  |  ارتباط با ما  |  RSS  |  آرشیو  |  1399-11-02  |  2021-01-21  |  بروز شده در: 1399/11/01 - 12:16:0 FA | AR | PS | EN
بخشش‌های دقیقهٔ نودی ترامپ؛ استیو بنون، مشاور پیشین خطاکار هم عفو شد             بازنگری توافق امریکا با طالبان، برنامه وزیرخارجه پیشنهادی بایدن            بلینکن: ائتلاف‌ها احیا می‌شوند/ با جهان آن طور که هست تعامل می‌کنیم نه آنطور که بود            وعده مقام اطلاعاتی دولت بایدن برای انتشار گزارش قتل خاشقجی             ترامپ در سخنرانی خداحافظی: جنبشی که شروع کردیم تازه آغاز شده‌ است             روحانی : زندگی سیاسی ترامپ تمام شد، اما برجام زنده ماند/ امروز توپ در زمین آمریکاست             چهار سال ریاست‌جمهوری ویرانگر ترامپ تمام شد             آمریکا: به برجام باز می‌گردیم به شرطی که فعالیت های موشکی ایران را در بر بگیرد            قصد ترامپ برای ایجاد یک حزب سیاسی جدید            رئیس سی‌آی‌اِی آمریکا استعفا داد             ۳ سرباز ارتش افغانستان در هرات ترور شد             هشدار سازمان جهانی بهداشت: به زودی هر هفته شاهد ۱۰۰ هزار مرگ ناشی از کرونا خواهیم بود             نگرانی دیدبان حقوق بشر: افغانستان سال خطرناکی را در پیش رو دارد            امرالله صالح: در تابستان سال آینده، یکی از چهار انتخابات پیش رو برگزار خواهد شد            نیروهای دولتی گواتمالا کاروان بزرگ مهاجران هندوراسی را متفرق کردند            


تاریخ نشر: 1399/09/01 - 20:45:0
تعداد بازدید: 576
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مردمی که تنها داغ نا امیدی نصیب شدند/ رأی اعتماد پارلمان به وزیران امنیتی در روز راکت باران کابل

جواد سروری

با گذشت هر روز، پرده از چهره واقعی بعضی نماینده گان باد آورده و خادمان تقلبی دور شده، مشت‌ها باز و چهره‌ها عریان میگردد. بی‌توجهی عده‌ای از وکلا به ملتی که دچار بسیاری از مشکلات امنیتی اجتماعی و اقتصادی رنج میبرند، افتضاح و شرمساری را برای پارلمان به بار آورده است.  که رنج آن از حملات وحشیانه‌ای گروه طالبان و کشتن مردم بیگناه و بی‌سرپرست شدن زنان و یتیم شدن کودکان کم نیست!  اگر گروه طالبان به عنوان دشمن مردم با سلاح گرم و انتحار و انفجارعلیه مردم ظلم روا میدارند، بعضی نماینده گان با چهرۀ نقابدارشان اینكار را با جنگ نرم، معامله گری و بی‌توجهی به منافع ملت و قربانی کردن منافع مردم به نفع شخصی و گروهی خود انجام داده و میدهند؛ اگر روزانه تعدای از هموطنان بیگناه ما بر اثر انتحار و انفجار با غم و افسردگی دست و پنجه نرم میکنند، اما با دیدن بی توجهی مجلس نمایندگان، میلونها افغان زخم بیكفایتی و داغ نا امیدی نصیب شدند

 

مجلس نماینده‌گان افغانستان روز شنبه (۱عقرب/آذر) به ده نامزدوزیر وزارت‌های داخله، مالیه، خارجه، دفاع، عدلیه، تحصیلات عالی، کار و امور اجتماعی، مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، ارشاد، حج و اوقاف و وزارت صنعت و تجارت رأی اعتماد داد. از میان ۲۴۸ نمایندۀ مجلس، ۲۴۶ تن آنان در مجلس حاضر بودند. هر نامزدوزیر برای احراز کرسی وزارت باید ۱۲۴ رأی تأیید کسب می‌کرد.

اما نامزد وزیران داخله و دفاع بالاترین آراء را در روزی از پارلمان کشور بدست آوردند که کابل، پایتخت افغانستان شاهد پرتاب ۲۳ موشک به مناطق مسکونی شهر بوده که باعث شهید و زخمی شدن حدود ۵۰ تن از هموطنان مان گردید.

رأی اعتماد به وزاری دفاع و داخله در حالی صورت می گیرد که این روزها موجی از ناآرامی و حملات طالبان در مناطق مختلف کشور و شهرهای بزرگ را شاهد هستیم.

طالبان حملات گسترده‌ای را در هلمند، فاریاب، بدخشان و کندز و برخی دیگر از ولایات و قصبات کشور به راه انداخته اند و حتی متأسفانه در مقاطعی موفق به اشغال برخی مناطق مهم، هر چند به مدت اندک نیز شده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند. اما با این حال به راحتی کاندید وزیر دفاع از نماینده‌گان مجلس رأی اعتماد می‌گیرند!

هم چنین جالب‌تر اینکه با وجود ناامنی گسترده در شهرهای بزرگ و کوچک و به خصوص در کابل، کاندید وزیر داخله که حدود ۳سال می شود به حیث سرپرست آن وزارت کار می کند، رأی اعتماد نماینده‌گان پارلمان افغانستان را درست در روزی به دست آورد که بطور بی سابقه‌ای، ۲۳ موشک بر پایتخت کشور اصابت کرده و سبب شهید و زخمی شدن نزدیک به ۵۰تن از همشهریان عزیزمان گردید.

نماینده‌گان پارلمان افغانستان به قدری سرگرم بازی‌های سیاسی و پُشت پردهٔ شان بودند که حتا، راکت پراکنی های بی سابقه همزمان با جلسه‌ٔ شان و خون شهیدان این حادثه نیز نتوانست آنان را از عهدشان نسبت به آقای وزیر منصرف نماید!.

جورآمد به قدری سیاسی و سمبولیک بود که خیلی از نماینده‌گانی که در روزهای معمولی غیر حاضر بودند، حاضر شدند، طرفداران رئیس جمهور غنی به کاندید وزیران آقای عبدالله رأی داد و این سخاوتمندی در مقابل نیز تکرار شد. پس از چند دقیقه، همهٔ بزرگان سیاسی از اشرف غنی گرفته تا عبدالله عبدالله و حتی عطامحمد نور و محمد محقق به افتخار پارلمان، در شبکه های اجتماعی پُست زدند و تشکری کردند. همه خوشحال بودند جز مردمی که در پای پخش زنده شمارش آرای نماینده‌گان و پیام همین رهبران سیاسی، نارضایتی شان را اعلام می کردند. اما واقعیت این است که به قول خود نماینده‌گان مجلس افغانستان، پارلمانی که غرق در فساد باشد، چگونه می تواند بطور عادلانه و عالمانه و بدور از معاملات سیاسی و احتمالا پروژه‌ای تصمیم بگیرد؟!

با گذشت هر روز، پرده از چهره واقعی بعضی نماینده گان باد آورده و خادمان تقلبی دور شده، مشت‌ها باز و چهره‌ها عریان میگردد. بی‌توجهی عده‌ای از وکلا به ملتی که دچار بسیاری از مشکلات امنیتی اجتماعی و اقتصادی رنج میبرند، افتضاح و شرمساری را برای پارلمان به بار آورده است.  که رنج آن از حملات وحشیانه‌ای گروه طالبان و کشتن مردم بیگناه و بی‌سرپرست شدن زنان و یتیم شدن کودکان کم نیست!  اگر گروه طالبان به عنوان دشمن مردم با سلاح گرم و انتحار و انفجارعلیه مردم ظلم روا میدارند، بعضی نماینده گان با چهرۀ نقابدارشان اینكار را با جنگ نرم، معامله گری و بی‌توجهی به منافع ملت و قربانی کردن منافع مردم به نفع شخصی و گروهی خود انجام داده و میدهند؛ اگر روزانه تعدای از هموطنان بیگناه ما بر اثر انتحار و انفجار با غم و افسردگی دست و پنجه نرم میکنند، اما با دیدن بی توجهی مجلس نمایندگان، میلونها افغان زخم بیكفایتی و داغ نا امیدی نصیب شدند.

 دردمندانه و سوگمندانه، بارهاست كه مردم هم از طرف دشمنان و مخالفان مسلح زخم میخورند و هم از درون نه از عقب بلكه از روبرو، ترور شخصیت میشوند و با احساسات، اعتماد و امانت شان توسط بعضی نماینده گان بازی صورت میگیرد. متأسفانه عده‌ای به محض اینکه در خانه ملت مستقر شدند، به جای رسیدگی به امور وظیفوی خود و غمخوار بودن برای ملت، خواستند تا راه معامله را در پیش گیرند و به هر طریقی جیب خود را پرنموده و غمخوار اطرافیان خود باشند.  این را نه ما بلکه بارها خود وکلای مجلس گفته اند. نحوهٔ انتخاب رئیس مجلس نمایده‌گان هرگز از یادها نخواهد رفت.

اما این عده از نماینده گان وارداتی و انتصابی حلقاتی خاص باید بدانند كه دست محاسبه و محاكمه مردم، سر انجام گلوی پر شده از نان بیت المال و شكم سیر شده از رشوت و فساد آنها را خواهند گرفت، زیرا این عده هستند که با گرفتن معاش و ترجیح منافع شخصی برمنافع مردم، بذر بد بینی، مصیبت، درد و فقر را به مردم میقبولانند و آنرا علیه یكدیگر تیوریزه و كانالیزه میكنند. برخی نمایندگانی که آغشته به فساداند، چگونه میتوانند بر علیه فساد اداری در کشور قانون وضع نمایند در حالی که خود غرق در فساداند؟! اما اصلاً آیا این گونه اجرای وظیفه، از نگاه شریعت اسلامی جواز دارد؟

به هرصورت در این میان آن عده‌ای اندک از وکلای که دلسوز به ملت هستند باید راهشان را از دیگران جدا نموده و در معرفی چهرۀ آنانی که تنها هدفشان پر نمودن جیبشان است پیشگام گردند. تا ملت چهره‌ها را از هم تفکیک نموده و نمایندۀ شایسته و خدمتگذار مردم را از نمایندۀ باندی، بی‌مسؤولیت و بیکفایت تشخیص دهند.

 

لینک مطلب: https://www.ansarpress.com/farsi/21138


تگ ها:


*
*

*نیز بخوانید

چهار سال ریاست‌جمهوری ویرانگر ترامپ تمام شد


تربیت فرزند در سیره حضرت فاطمه علیها السلام


افغانستان و تلاش برای رسیدن به جایگاه چهارراه ترانزیت منطقه


روایت زندگی و کارنامه سردار قاسم سلیمانی / از دوستی با احمدشاه مسعود تا عماد مغنیه


سردار دلها اسطوره‌ ای نستوه


ویژه نامه سوگنامه یاس کبود (به مناسبت سال روز شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها)


چرخش غنی به‌سوی دوستم و محقق چه پیامی دارد؟


جنگ‌های بی پایان آمریکا، آتشی که ترامپ درصدد شعله ورترکردن آن است


هزاره‌های پاکستان؛ قربانی تکفیر خارجی و تبعیض داخلی


شهید سلیمانی، افغانستان و مردم سالاری


نقش شهید سلیمانی در مبارزه با تروریسم در افغانستان


۲۰۲۱ فرا رسید؛ با تهدیدها و فرصت‌هایش


چرا مجلس «سکۀ ناچل» است؟


سال 2020 بر افغانستان چگونه گذشت؟


فرمانده کاریزمای ربانی


ناگفته‌هایی از نقش سردار سلیمانی در بقای افغانستان و سقوط داعش و خدمت به جهان اسلام


سید مقاومت، مأموریت غیرممکن برای جوخه‌های ترور


مروری کوتاه بر فعالیت‌های نیروی قدس سپاه و سردار سلیمانی؛ در افغانستان


سلیمانی و مسعود، دو فرمانده‌ای که دو ابرقدرت را زمین‌گیر کردند


دوستی سردار شهید سلیمانی با قهرمان ملی افغانستان


افغانستانی های وحدت بخش/ اگر فاطمیون نبودند؟


شهید سلیمانی، شخصیت ماندگارتاریخ درخشان اسلام


کشتار سریالی خبرنگاران؛ افغانستان فقط برای جنایتکاران امن است


مذاکرات بین‌الافغانی با فشار امریکا علیه افغانستان


صهیونیست‌ها تا چه حد آماده یک جنگ تمام عیار هستند؟

پربازدیدها
پربحث ها


اخبار تازه را در موبایل خود ببینید.

ansarpress.com/mنظرسنجی

به نظر شما با پذیرفتن خط دیورند و مرز فعلی بین افغانستان و پاکستان توسط افغانستان، صلح در افغانستان برقرار میشود؟

بله

خیر

معلومـ نیست

مشاهده نتایج


آخرین خبرها

مشاور ریاست جمهوری: زندانیان طالبان به هیچ صورت آزاد نخواهند شد

بخشش‌های دقیقهٔ نودی ترامپ؛ استیو بنون، مشاور پیشین خطاکار هم عفو شد

بازنگری توافق امریکا با طالبان، برنامه وزیرخارجه پیشنهادی بایدن

بلینکن: ائتلاف‌ها احیا می‌شوند/ با جهان آن طور که هست تعامل می‌کنیم نه آنطور که بود

وعده مقام اطلاعاتی دولت بایدن برای انتشار گزارش قتل خاشقجی

ترامپ در سخنرانی خداحافظی: جنبشی که شروع کردیم تازه آغاز شده‌ است

روحانی : زندگی سیاسی ترامپ تمام شد، اما برجام زنده ماند/ امروز توپ در زمین آمریکاست

چهار سال ریاست‌جمهوری ویرانگر ترامپ تمام شد

آمریکا: به برجام باز می‌گردیم به شرطی که فعالیت های موشکی ایران را در بر بگیرد

قصد ترامپ برای ایجاد یک حزب سیاسی جدید

رئیس سی‌آی‌اِی آمریکا استعفا داد

۳ سرباز ارتش افغانستان در هرات ترور شد

هشدار سازمان جهانی بهداشت: به زودی هر هفته شاهد ۱۰۰ هزار مرگ ناشی از کرونا خواهیم بود

نگرانی دیدبان حقوق بشر: افغانستان سال خطرناکی را در پیش رو دارد

امرالله صالح: در تابستان سال آینده، یکی از چهار انتخابات پیش رو برگزار خواهد شد

نیروهای دولتی گواتمالا کاروان بزرگ مهاجران هندوراسی را متفرق کردند

۱۰ نیروی ارتش افغانستان در حملۀ طالبان کشته شدند

تأثیر ویتامین D در مقابل ویروس

زلاتان پیر شدنی نیست/ رکوردشکنی در 39 سالگی/ میلان قهرمان نیم فصل ایتالیا شد

ارگ: رئیس جمهور هیچ عضو کابینه را تهدید نکرده

دو دختر که از افراد مشهور در شهر کابل باج‌گیری می‌کردند، بازداشت شدند

۲ قاضی در شهر کابل ترور شدند

توهین نژادپرستانه به ندیم امیری در بوندس لیگا

راکت ایران در فاصله 160 کیلومتری کشتی آمریکایی فرود آمد

تلاش به احیای خط آهن ترکیه-ایران- پاکستان


خبرهای پزشکی


خبرگزاری انصار ©  |  درباره ما  |  ارتباط با ما  |  نسخه موبایل  |  پیوندها  |  طراحى و پشتيبانى توسط: شركت شبكه نگاه
استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع (لينك سايت) مجاز است.