درباره ما  |  ارتباط با ما  |  RSS  |  آرشیو  |  1399-09-16  |  2020-12-06  |  بروز شده در: 1399/09/15 - 23:03:2 FA | AR | EN
یونس قانونی: مساله‌ی صلح باید از حوزه‌ دو تیم انتخاباتی بیرون شود+ویدیو            نویسنده افغانستانی، برگزیده ششمین جایزه فرشته شد            سفارت ایران در کابل: اقدامات بدخواهان خللی در مناسبات تهران-کابل ایجاد نمی‌کند            لاوروف: حضور نظامی آمریکا مانع احیای وحدت سوریه است/ تروریسم نتیجه اقدامات مخرب غرب است            تحلیل رسانه صهیونیست از نفوذ حزب الله در الجلیل ؛ وقتی حزب الله ساختار اطلاعاتی اسرائیل را به چالش می‌کشد             مذاکرات بین‌الافغانی با فشار امریکا علیه افغانستان             عبدالله: صلح به‌معنای بازگشت به گذشته نیست            سی‌ان‌ان: زمستان تاریک و مرگبار آمریکا تازه آغاز شده است             کرزی: افغانستان امروز قربانی اهداف بیگانگان شده‌است             مخالفت‌های افغانستان تاثیری نداشت/ حصارکشی «خط دیورند» به‌زودی تکمیل می‌شود             نمایندگان مجلس افغانستان به احمدی، حمیدی و کریمی رأی اعتماد ندادند            یک دختر مهاجر افغانستانی در ایران، برنده جایزه پناهندگان سال ۲۰۲۰ شد             خوشگذرانی غیرانسانی سربازان استرالیایی در افغانستان            صهیونیست‌ها تا چه حد آماده یک جنگ تمام عیار هستند؟            آنسوی ماجرای ترور مغز متفکر صنعت دفاعی هسته‌ای ایران            


تاریخ نشر: 1399/07/30 - 13:40:1
تعداد بازدید: 171
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

غنی: طالبان به روایت کاذب فتح می‌جنگند
غنی: طالبان به روایت کاذب فتح می‌جنگند

رییس‌جمهور غنی امروز اعضای کابینه را به مجلس نمایندگان معرفی کرد.

هنگام سخنرانی رییس‌جمهوری، برخی نمایندگان مجلس دست به اعتراض زدند. آنان از «انکشاف نامتوازن و بی‌عدالتی» در نظام انتقاد کردند.

اشرف‌غنی در واکنش به اعتراضات نمایندگان خشمگین شد و گفت که شما از تاریخ درس نگرفته‌اید. می‌خواهید سقوط نظام شاه‌ امان‌الله تکرار شود؟ می‌خواهید کودتای سقوط رژیم داوود خان تکرار شود و زمینه به برگشت طالبان فراهم شود؟

غنی در بخشی از صحبت‎هایش گفت که ما در مقطعی از تاریخ قرار داریم که ضرورت عقلانیت در طرح و قاطعیت در عمل را از فرد فرد این ملت عظیم و از همه ما به صورت یک کتلۀ واحد، خواهان است.

او افزود که تصامیم امروز ما تعیین کننده فردای ماست، امروز نه تنها التیام دردهای پنج نسل زندۀ ما، در داخل و خارج کشور اولویت دارد، بلکه رفاه پنج نسل آیندۀ ما نیز مطرح است.

رییس جمهور غنی با بیان اینکه این نسل، آینده محور و نظام محور است، گفت که به شمول همۀ ما، بزرگترین آرزوی پنج نسل زندۀ افغانستان خاتمه دادن به خشونت‌های میراثی و تحمیلی است تا آرزوی وحدت ملی، مشارکت همۀ اقشار و انکشاف متوازن در همه سطوح کشور عملی گردد.

رییس جمهور از نقش ولسی جرگه در قطعنامۀ لویه جرگۀ مشورتی صلح تشکر کرد و تصریح نمود: باوجود اطمینانی که برای آتش بس و کاهش جدی خشونت در هنگام برگزاری لویه جرگه داده شده بود، بدبختانه، طالبان و حامیان شان به خشونت ادامه دادند. حملات اخیر طالبان به ولایات هلمند و غور و سایر نقاط کشور، نشان دهنده این است که آنها هنوز هم به روایت کاذب فتح باورمند هستند.

وی با تاکید براینکه طالب هیچ وقت به روایت پیروزی خود پیروز نخواهد شد، گفت که در جلسه اخیر شورای امنیت به مسئولین هدایت داده‌ام تا زمینۀ رسیدگی به خانواده های شهدای پرافتخار قوای امنیتی و دفاعی ما سریع، ساده و موثر گردد و به اطفال و خانواده های آنان رسیدگی جدی صورت خواهد گرفت.

رییس جمهور با اشاره به بحث‌های چند روز گذشته‌اش با مقامات عالی رتبۀ ایالات متحدۀ امریکا، گفت که آنان اطمینان دادند که به تعهدات شان در رابطه به افغانستان پابند هستند.

وی باتوجه به آمادگی‌ها برای کنفرانس قریب الوقوع جینوا، گفت که ایالات متحدۀ امریکا در زمینۀ آمادگی بهتر کنفرانس جینوا با ما کمک می کند و تعهدات کمک امریکا با افغانستان در زمینه های صحت و معارف، درازمدت است. همچنان در دولت، جامعه و اقتصاد ما ظرفیت ها موجود است که با آن می توانیم، آیندۀ خود را تامین کنیم.

او گفت که به پای خود ایستاده شدن و انکشاف دادن منابع خود ما، شعار واهی نیست. هر روز تجربه می کنیم و شاهد هستیم زمانی که ارادۀ ملی موجود باشد، از ظرفیت ها استفاده بهتر صورت گرفته می تواند.

رییس جمهور غنی گفت که برخلاف تمام تحلیل ها، تمام اعضای تیم مذاکراتی ما با اتحاد، اتفاق و انگیزۀ قوی از ارزش های ملی و دولت جمهوری اسلامی دفاع می کنند و این نمونه مهم ظرفیت سیاسی ماست.

رییس جمهور غنی گفت که تیم مذاکراتی دولت به طالبان پیشنهاد کرده اند که موضوعات اختلافی در روشنایی قرآن کریم، سنت نبوی و شریعت حل شود، اما آنها نپذیرفتند و می گویند که موافقت آنان با امریکا باید اساس باشد، اکنون ببینید که از اسلام چه کسی نمایندگی می کند.

او گفت که ملت از وکیلان و قشر سیاسی می خواهد که از اردوی ملی، امنیت ملی و به خصوص اصلاحات عمیق در پولیس ملی حمایت کنند، کار به اهل کار سپرده شود و از ظرفیت سکتور خصوصی نیز استفاده صورت گیرد.

اشرف غنی گفت که جمهوریت آغوش بزرگ است، بروید از هیبت الله بپرسید که در کجا پنهان است و چرا افغان‌ها را می کشند. این را که می گویید بالای امریکایی ها حمله نمی کنید درست است، اما چرا بالای ما حمله می کنید، آیا این ها فرزندان شما نیستند، ما هر روز می سازیم و شما آن را ویران می کنید.

رییس جمهور غنی گفت که از ظرفیت افغان های مقیم خارج بخاطر آبادانی و عمران کشور استفاده می کنیم و از کمک و همکاری شان به افغانستان، تشکر کرد و افزود که افغانستان قلب آسیا است و نزدیکترین راه به آسیای جنوبی، مرکزی و غربی است و ما از آن استفادۀ عظیم می توانیم.

وی با اشاره به ظرفیت های فراوان معادن در افغانستان، گفت که امتداد خط آهن، پایپ لاین ها، لین های برق موقعیت افغانستان را به طلا مبدل می سازد.

رییس جمهور غنی در مورد مدیریت آب ها و با یادآوری از سخنان مرحوم عبدالمجید خان زابلی در مورد آب ها، گفت که بعد از۷۰۰ سال بند کمال خان آب خواهد گرفت، نیمروز سرسبز خواهد شد و در چهار سال آینده، شاهد سرسبزی و شادابی افغانستان خواهید بود.

او با اشاره به ریشه های تمدنی و تاریخی افغانستان، گفت: عمده ترین فرصت ما این است که ریشۀ تمدن اسلامی خود را درک کنیم و یکبار دیگر مرکز عظیم تمدن اسلامی شویم.

رییس جمهور پنج موج تروریزم را تشریح کرد و در مورد خطرات شبکه های جرمی، مواد مخدر و فساد و انکشاف غیر متوازن و برخورد غیرمسئولانه با سرمایه، گفت که بین دین اسلام و تروریزم هیچگونه رابطه ای وجود ندارد و انتحار و تروریزم یک تاکتیک است که هیچ اساس دینی ندارد.

رییس جمهور گفت که طالبان به گونۀ واضح به مردم افغانستان اطمینان دهند که از شبکه های تروریستی خود را جدا سازند و به اسلامیت و افغانستان اولویت بدهند.

رییس جمهور غنی خطاب به وکلا گفت: دستگاه حکومت به تغییرات اساسی نیاز دارد تا بتوانیم حکومت را خادم ملت بسازیم. وی از وکلا خواست تا بخاطر ایجاد اقتصاد متحرک که بتوانیم تمام مصارف نیروهای امنیتی و دفاعی و ملت خود را تمویل کنیم، دست به دست همدیگر بدهید، این کشور به پای خود ایستاده می شود.

وی خاطرنشان کرد که باید بالای یک طرح بنیادی اصلاحات دولتی به نتیجه برسیم، یک اقلیت کوچک، افغانستان را بدنام کرده است، بایید با ارادۀ ملی اصلاحات سرتاسری را انجام دهید و تمرکز را بالای ولسوالی ها معطوف کنید.

وی افزود که بین صلح کردن و اعمار صلح تفکیک قایل شوید و خواهش ما این است که تیم مذاکراتی تان را حمایت کنید و این تیم در خط ملی به پیش میرود و به قوت از منافع ملی نمایندگی می کند.

رییس جمهور کشور گفت که اعمار صلح از ما زحمت و منابع می خواهد؛ باید در تمام عرصه ها تحرک اساسی بیاید. ملت سازی برنامه های منسجم می خواهد خاصتاً از نگاه معارف و تحصیلات عالی.

رییس جمهور تصریح کرد که آیندۀ ما به منطقه ما گرۀ خورده است و روز به روز منطقه اهمیت افغانستان را درک می کند. ایجاد اجماع منطقوی به افغانستان که دارای روابط چند جانبه باشد، از ماموریت های کلیدی ماست.

رییس جمهور در اخیر سخنرانی اش گفت که کابینه جدید دولت جمهوري اسلامي افغانستان را با ادارات مستقل خدمت تان معرفی میکنم و با تایید آن، یک تیم منسجم خواهیم داشت که در تطبیق دیدگاه های ملی، با من همکار خواهند بود.

 

لینک مطلب: https://www.ansarpress.com/farsi/20958


تگ ها:


*
*

*نیز بخوانید

کرزی خواستار حضور سایر شخصیت ‌های افغانستان در نشست صلح شد+ ویدیو


یونس قانونی: مساله‌ی صلح باید از حوزه‌ دو تیم انتخاباتی بیرون شود+ویدیو


سفارت ایران در کابل: اقدامات بدخواهان خللی در مناسبات تهران-کابل ایجاد نمی‌کند


عبدالله: صلح به‌معنای بازگشت به گذشته نیست


کرزی: افغانستان امروز قربانی اهداف بیگانگان شده‌است


مخالفت‌های افغانستان تاثیری نداشت/ حصارکشی «خط دیورند» به‌زودی تکمیل می‌شود


نمایندگان مجلس افغانستان به احمدی، حمیدی و کریمی رأی اعتماد ندادند


یک دختر مهاجر افغانستانی در ایران، برنده جایزه پناهندگان سال ۲۰۲۰ شد


خوشگذرانی غیرانسانی سربازان استرالیایی در افغانستان


افغانستان ترور دانشمند هسته‌ای ایران را محکوم کرد


یک فرمانده ارتش افغانستان در بادغیس کشته شد/ تیراندازی بر موتر نیروهای ارتش در هرات


عبدالطیف پدرام: ردپای رژیم صهیونیستی در ترور دانشمند هسته‌ای ایران کاملا مشهود است


انفجار در زابل؛ رییس شورای ولایتی و ۱۱ تن دیگر زخمی شدند


حمله انفجاری در غزنی؛ تا اکنون ۴۲ نظامی کشته و زخمی شده‌اند


فوزیه کوفی: بدون حفظ دست‌آوردهای حقوق زنان، صلح به‌ناکامی می‌انجامد


خروج نیروهای امریکایی از ۱۰ پایگاه نظامی در افغانستان


پامپئو: امنیت امریکا به حضور نیرو در افغانستان بستگی ندارد


افغانستان در رده‌بندی کشورهای قربانی تروریسم جایگاه نخست را حفظ کرد


تقویت روابط و همکاری‌های فرهنگی؛ محور دیدار سخنگوی وزارت خارجه ایران با حامد کرزی


استرالیا 10 نظامی مرتبط با کشتار افغانستان را اخراج می‌کند


افزایش تلفات انفجارها در مرکز بامیان


خروج ارتش آلمان از ولایت کندز


مجلس نماینده‌گان افغانستان به ۱۰ نامزدوزیر رای اعتماد داد


غنی: تعزیرات سازمان ملل به حیث یک ابزار برای موفقیت مذاکرات با طالبان مهم است


اصابت یک موشک به سفارت ایران در کابل؛ حادثه تلفاتی نداشت

پربازدیدها
پربحث ها


اخبار تازه را در موبایل خود ببینید.

ansarpress.com/mنظرسنجی

به نظر شما با پذیرفتن خط دیورند و مرز فعلی بین افغانستان و پاکستان توسط افغانستان، صلح در افغانستان برقرار میشود؟

بله

خیر

معلومـ نیست

مشاهده نتایج


آخرین خبرها

کرزی خواستار حضور سایر شخصیت ‌های افغانستان در نشست صلح شد+ ویدیو

یونس قانونی: مساله‌ی صلح باید از حوزه‌ دو تیم انتخاباتی بیرون شود+ویدیو

نویسنده افغانستانی، برگزیده ششمین جایزه فرشته شد

سفارت ایران در کابل: اقدامات بدخواهان خللی در مناسبات تهران-کابل ایجاد نمی‌کند

لاوروف: حضور نظامی آمریکا مانع احیای وحدت سوریه است/ تروریسم نتیجه اقدامات مخرب غرب است

تحلیل رسانه صهیونیست از نفوذ حزب الله در الجلیل ؛ وقتی حزب الله ساختار اطلاعاتی اسرائیل را به چالش می‌کشد

مذاکرات بین‌الافغانی با فشار امریکا علیه افغانستان

عبدالله: صلح به‌معنای بازگشت به گذشته نیست

سی‌ان‌ان: زمستان تاریک و مرگبار آمریکا تازه آغاز شده است

کرزی: افغانستان امروز قربانی اهداف بیگانگان شده‌است

مخالفت‌های افغانستان تاثیری نداشت/ حصارکشی «خط دیورند» به‌زودی تکمیل می‌شود

نمایندگان مجلس افغانستان به احمدی، حمیدی و کریمی رأی اعتماد ندادند

یک دختر مهاجر افغانستانی در ایران، برنده جایزه پناهندگان سال ۲۰۲۰ شد

خوشگذرانی غیرانسانی سربازان استرالیایی در افغانستان

صهیونیست‌ها تا چه حد آماده یک جنگ تمام عیار هستند؟

آنسوی ماجرای ترور مغز متفکر صنعت دفاعی هسته‌ای ایران

افغانستان ترور دانشمند هسته‌ای ایران را محکوم کرد

یک فرمانده ارتش افغانستان در بادغیس کشته شد/ تیراندازی بر موتر نیروهای ارتش در هرات

عبدالطیف پدرام: ردپای رژیم صهیونیستی در ترور دانشمند هسته‌ای ایران کاملا مشهود است

انفجار در زابل؛ رییس شورای ولایتی و ۱۱ تن دیگر زخمی شدند

حمله انفجاری در غزنی؛ تا اکنون ۴۲ نظامی کشته و زخمی شده‌اند

پیام رهبر ایران در پی شهادت فخری‌زاده: پیگیری مجازات قطعی عاملان و آمران این جنایت در دستورکار قرار گیرد

واکنش‌های جهانی به ترور دانشمند هسته‌ای ایران

فوزیه کوفی: بدون حفظ دست‌آوردهای حقوق زنان، صلح به‌ناکامی می‌انجامد

روحانی:دترور شهید فخری‌زاده ناشی از شکست‌های پی در پی دشمنان ملت ایران بوده است


خبرهای پزشکی


خبرگزاری انصار ©  |  درباره ما  |  ارتباط با ما  |  نسخه موبایل  |  پیوندها  |  طراحى و پشتيبانى توسط: شركت شبكه نگاه
استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع (لينك سايت) مجاز است.