درباره ما  |  ارتباط با ما  |  RSS  |  آرشیو  |  1399-09-10  |  2020-11-30  |  بروز شده در: 1399/09/09 - 11:09:5 FA | AR | EN
حمله انفجاری در غزنی؛ تا اکنون ۴۲ نظامی کشته و زخمی شده‌اند             پیام رهبر ایران در پی شهادت فخری‌زاده: پیگیری مجازات قطعی عاملان و آمران این جنایت در دستورکار قرار گیرد            واکنش‌های جهانی به ترور دانشمند هسته‌ای ایران            فوزیه کوفی: بدون حفظ دست‌آوردهای حقوق زنان، صلح به‌ناکامی می‌انجامد            روحانی:دترور شهید فخری‌زاده ناشی از شکست‌های پی در پی دشمنان ملت ایران بوده است            حزب‌الله: ایران دست جنایتکاران را قطع می‌کند/ با قدرت کنار ایران هستیم             خروج نیروهای امریکایی از ۱۰ پایگاه نظامی در افغانستان             فرمانده سپاه پاسداران ایران: انتقام از عاملان ترور شهید فخری‌زاده در دستور کار قرار گرفت             مشاور رهبر ایران: قاتلان شهید فخری‌زاده را پشیمان خواهیم کرد             شهید محسن فخری زاده چه کسی بود؟            پامپئو: امنیت امریکا به حضور نیرو در افغانستان بستگی ندارد            تصاویر جدید از ترور محسن فخری‌زاده             دانشمتد هسته‌ای و دفاعی ایران بدست عوامل صهیونیستی ترور شد            احتمال آغاز واکسیناسیون در اروپا تا ماه آینده؛ آلمان محدودیت ها را کاهش نمی‌دهد            افغانستان در رده‌بندی کشورهای قربانی تروریسم جایگاه نخست را حفظ کرد            


تاریخ نشر: 1399/07/06 - 22:02:0
تعداد بازدید: 146
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

نیویورکر: جنگ اصلی در آمریکا پس از انتخابات است

نویسنده نیویورکر معتقد است که در طول مبارزات انتخاباتی ترامپ تلاش کرده است اعتماد عمومی نسبت به رأی‌گیری و سلامت انتخابات را از بین ببرد.

به گزارش خبرگزاری انصار به نقل از تسنیم، نشریه نیویورکر در یادداشتی به بررسی احتمال دادرسی‌های طولانی‌مدت و چالش‌های حقوقی پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پرداخته و درگیری‌ها و جنگ اصلی دو رقیب انتخاباتی آمریکا را پس از روز رأی‌گیری عنوان کرده است.

این یادداشت در ابتدا نگاهی گذرا به چالش و اختلافات انتخاباتی سال 2000 میان جرج بوش، نامزد جمهوری‌خواه و ال گور، رقیب دموکراتش بر سر نتایج انتخابات ریاست جمهوری در ایالت فلوریدا دارد و در این ارتباط به گفتگوی تلفنی و پرچالش جرج بوش و ال گور و بالا گرفتن اختلافات میان این دو نامزد انتخاباتی پس از روز رأی‌گیری اشاره دارد که پس از اعلام پیروزی جرج بوش شدت گرفت و در ادامه به تحولات پیشِ‌روی آمریکا اشاره دارد و در این ارتباط می‌گوید: تحولات نزدیک و پیشِ‌رو در ارتباط با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ممکن است با نگاه به گذشته بسیار مهم و پرچالش باشد.

نویسنده در ارتباط با انتخابات پرچالش ریاست جمهوری سال 2000 در آمریکا به شکایت‌های متقابل جرج بوش و ال گور پس از انتخابات اشاره می‌کند و با اشاره به شرایط فعلی آمریکا می‌گوید از مدت‌ها پیش جنگ انتخاباتی آمریکا شروع شده است و ترامپ استراتژی تهاجمی مانند بوش را آغاز کرده و از مدت‌ها پیش پذیرش شکست در انتخابات را رد کرده است و در این شرایط به‌احتمال زیادی جنگ انتخاباتی تا مدت‌ها پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ماه نوامبر ادامه خواهد داشت.

نویسنده یادداشت در عین حال با اشاره به وضعیت فعلی در آمریکا و تشدید تنش‌ها و شکاف‌‌ها هشدار می‌دهد: امروزه اما دموکرات‌ها چندان اعتقادی به خویشتنداری و سکوت ندارند و چنین رویکردی را مربوط به گذشته می‌دانند و یکی از اعضای حزب دموکرات به‌صراحت اعلام کرد که حزب دموکرات سال 2020 متفاوت از حزب دموکرات سال 2000 است و بیش از گذشته ایدئولوژیک و سازش‌ناپذیر شده است و حزب دموکرات دیگر به‌دنبال کنار آمدن با هر نتیجه انتخاباتی نیست. این شرایط با بحران همه‌گیری شیوع کرونا پیچیده‌تر شده، چون کرونا روش رأی‌گیری را نیز به رأی پستی تغییر داده است و در ارتباط با روش رأی‌گیری اختلاف نظر بسیار زیاد و عمیقی میان دو رقیب انتخاباتی آمریکا وجود دارد.

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که حدود یک‌سوم از واجدان شرایط رأی دادن در آمریکا در نظر دارند امسال از طریق پست در رأی‌گیری ریاست جمهوری شرکت کنند و در مقابل ترامپ به‌شدت رأی‌گیری پستی را مورد حمله و انتقاد قرار داده و در آن احتمال تقلب و کلاهبرداری را بسیار زیاد عنوان کرده است.

در ادامه این گزارش نویسنده به اقدامات ترامپ علیه رأی‌گیری پستی از جمله تهدید او به وتوی بودجه مصوب کنگره برای ارتقای اداره پست آمریکا اشاره می‌کند و چنین اقداماتی را خطرناک و باعث ایجاد شکاف و تنش بیشتر در فضای انتخاباتی آمریکا می‌داند، در این ارتباط نویسنده هشدار می‌دهد: شاید براساس نتایج رأی‌گیری در شب پس از انتخابات ترامپ خود را پیروز رقابت‎‌ها اعلام کند، اما طی روزهای بعد با شمارش آرای پستی امکان دارد که نتایج به‌طور کامل تغییر کند و بایدن به‌عنوان نامزد پیروز معرفی شود.

در طول مبارزات انتخاباتی ترامپ تلاش کرده است اعتماد عمومی نسبت به رأی‌گیری و سلامت انتخابات را از بین ببرد و حتی پیشنهاد تعویق انتخابات را برای جلب اعتماد عمومی مطرح کرده است.

در زمان حاضر جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها ده‌ها پرونده تخلفات انتخاباتی را علیه یکدیگر تهیه کرده‌اند و آماده هستند تا تنش‌ها و کشمکش‌ها را پس از انتخابات پیشِ‌رو در ماه نوامبر از طریق شکایت‌های قضایی ادامه دهند.

دموکرات‌ها برای مبارزات حقوقی خود پس از روز انتخابات، یکی از اساتید کارکشته حقوق از دانشگاه نیویورک را استخدام کرده‌اند که در دوره اوباما هم در کاخ سفید تجربه کار دارد و در زمان حاضر مشاور حقوقی کمپین انتخاباتی بایدن است. بایدن همچنین گروهی حقوقی را متشکل از صدها وکیل ایجاد کرده است که جوانب حقوقی تخلف و شکایت‌های انتخاباتی پس از روز برگزاری رأی‌گیری را دنبال خواهند کرد.

در همین ابتدای کار وکلای دموکرات‌ها درخواست‌هایی برای امنیت انتخابات پستی مطرح کرده‌اند که از جمله آن‌ها شمارش برگه‌های پستی و مشارکت جوامع مدنی در برگزاری انتخابات پستی بوده است، اما این درخواست از سوی جمهوری‌خواهان به‌عنوان تخلف انتخاباتی مطرح شده است و آن‌ها طرح چنین درخواست‌هایی را غیرقانونی عنوان کرده‌اند.

در زمان حاضر هر دو حزب آمریکا، سایت‌های اینترنتی را برای پیگیری شکایت‌های انتخاباتی راه‌اندازی کرده‌اند و جمهوری‌خواهان تا کنون در 19 ایالت و در مقابل دموکرات‌ها تا کنون در 28 ایالت تخلفات انتخاباتی رقیب خود را ثبت و اعلام کرده‌اند.

بر این اساس در زمان حاضر بیش از 200 شکایت و دادرسی انتخاباتی از سوی دو حزب سیاسی آمریکا در آستانه انتخابات فهرست شده است، این تخلفات شامل تلاش دموکرات‌ها برای تسهیل رأی دادن پستی تا شامل تلاش جمهوری‌خواهان برای اقدامات محدودکننده در زمان رأی‌گیری است.

از سوی دیگر، خطر اختلافات پس از روز رأی‌گیری آن‌جا بیشتر می‌شود که به‌احتمال زیادی تعدادی از آرای پستی به‌دلیل عدم استانداردهای لازم رد خواهند شد و رد همین آرای پستی، بحث و اختلافات زیادی را میان دو حزب سیاسی آمریکا رقم خواهد زد، حتی برخی مطالعات نشان می‌دهد که احتمال بیشتری وجود دارد که آرای پستی اقلیت‌های نژادی در آمریکا بیش از آرای پستی سفیدپوستان رد و باطل شود و همین موضوع به‌دنبال خود ممکن است برخی تنش‌های نژادی جدید را در آمریکا دامن بزند.

با این حال نویسنده در گزارش خود با اشاره به اختلافات انتخاباتی در سال 2000 پس از برگزاری رأی‌گیری به این موضوع اشاره می‌کند که در سال 2020 نیز ممکن است به‌مانند سال 2000 نتیجه نهایی انتخابات با حکم دادگاه معلوم و مشخص شود.

در پایان این یادداشت طولانی همچنین به برخی دیگر از چالش‌های بسیار مهم انتخابات آمریکا اشاره می‌شود و از جمله به همه‌گیری کرونا همزمان با برگزاری انتخابات اشاره می‌شود که این موضوع با طرح برخی احتمالات درباره امکان مداخله خارجی در انتخابات ریاست جمهوری پیشِ‌رو باعث شده است سردرگمی و ابهام زیادی در ارتباط با نتایج انتخابات پیشِ‌رو ایجاد شود.

همچنین برخی اقدامات اخیر ترامپ از جمله توقف برخی فعالیت‌ها و تحقیقات پیرامون مداخلات خارجی در انتخابات و عجله رئیس جمهور آمریکا برای معرفی جانشین قاضی ارشد دیوان عالی از دیگر مسائلی عنوان شده است که همگی ممکن است روند شکایت‌ها و دادرسی‌های حقوقی پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را وارد فاز طولانی‌مدت کند.

 

 

لینک مطلب: https://www.ansarpress.com/farsi/20525


تگ ها:


*
*

*نیز بخوانید

اتحاد با شیطان؛ پیدا و پنهان روابط عربستان و القاعده در یمن


مردمی که تنها داغ نا امیدی نصیب شدند/ رأی اعتماد پارلمان به وزیران امنیتی در روز راکت باران کابل


پشت پرده طرح ترامپ برای خروج نظامی از افغانستان در دقیقه ۹۰


بررسی سخنان اشرف غنی در نشست شانگهای


سفر عمران خان به افغانستان به چه منظور صورت می گیرد؟


ساختار طالبان چگونه به تضعیف انسجام آن می انجامد؟


بحران اجتماعی افغانستان و ۲ راه حل اساسی / عدالت را رعایت و گراف بیکاری را پائین بیاورید


آمریکا در آستانه یک جنگ داخلی خونین: چرا انتقال قدرت مسالمت‌آمیز نخواهد بود؟


آقای مکرون! بحران در سکولاریزم غرب است نه اسلام!


تاجیکستان / اعلام پنجمین دوره ریاست جمهوری رحمان با انبوهی از مشکلات اقتصادی


ویژه نامه اربعین حسینی


ابتلای ترامپ به کرونا چه تأثیر بر مبارزات انتخاباتی آمریکا خواهد داشت؟


همه چیز درباره جنگ قره باغ؛ جمهوری آذربایجان و ارمنستان چه می‌خواهند؟


جای زنجیر شکنان استبداد خالی است


طالبان و پیچیدگی های تشکیل امارت


هند چگونه غذای ۱.۳ میلیارد نفر را تامین می‌کند؟


آوردن نفرت و تعصب از میدان جنگ بر میز مذاکره


جمهوری آذربایجان و ارمنستان روی خط آتش


حکمتیار و مأموریت ناتمام فتنه و فرقه‌گرایی


اجلاس دوحه و صلحی که برقرار نخواهد شد!


شمسیه با کوشش سد سهمیه‌بندی دانش را شکست


ارگ، پارلمان و لویه جرگه محاصره شود؛ آیا حکمتیار به موضع تهاجمی برگشته؟


آیا همزمانی طرح آمریکا برای ترور اسد و طرح اسرائیل برای ترور نصرالله تصادفی است؟


چنگ زدن به طناب پوسیده عادی‌سازی؛ آل خلیفه تا خرخره در باتلاق اعتراضات


آمریکا چگونه از تروریسم برای هژمونی خود بهره گرفت؟

پربازدیدها
پربحث ها


اخبار تازه را در موبایل خود ببینید.

ansarpress.com/mنظرسنجی

به نظر شما با پذیرفتن خط دیورند و مرز فعلی بین افغانستان و پاکستان توسط افغانستان، صلح در افغانستان برقرار میشود؟

بله

خیر

معلومـ نیست

مشاهده نتایج


آخرین خبرها

انفجار در زابل؛ رییس شورای ولایتی و ۱۱ تن دیگر زخمی شدند

حمله انفجاری در غزنی؛ تا اکنون ۴۲ نظامی کشته و زخمی شده‌اند

پیام رهبر ایران در پی شهادت فخری‌زاده: پیگیری مجازات قطعی عاملان و آمران این جنایت در دستورکار قرار گیرد

واکنش‌های جهانی به ترور دانشمند هسته‌ای ایران

فوزیه کوفی: بدون حفظ دست‌آوردهای حقوق زنان، صلح به‌ناکامی می‌انجامد

روحانی:دترور شهید فخری‌زاده ناشی از شکست‌های پی در پی دشمنان ملت ایران بوده است

حزب‌الله: ایران دست جنایتکاران را قطع می‌کند/ با قدرت کنار ایران هستیم

خروج نیروهای امریکایی از ۱۰ پایگاه نظامی در افغانستان

فرمانده سپاه پاسداران ایران: انتقام از عاملان ترور شهید فخری‌زاده در دستور کار قرار گرفت

مشاور رهبر ایران: قاتلان شهید فخری‌زاده را پشیمان خواهیم کرد

شهید محسن فخری زاده چه کسی بود؟

پامپئو: امنیت امریکا به حضور نیرو در افغانستان بستگی ندارد

تصاویر جدید از ترور محسن فخری‌زاده

دانشمتد هسته‌ای و دفاعی ایران بدست عوامل صهیونیستی ترور شد

احتمال آغاز واکسیناسیون در اروپا تا ماه آینده؛ آلمان محدودیت ها را کاهش نمی‌دهد

افغانستان در رده‌بندی کشورهای قربانی تروریسم جایگاه نخست را حفظ کرد

تقویت روابط و همکاری‌های فرهنگی؛ محور دیدار سخنگوی وزارت خارجه ایران با حامد کرزی

استرالیا 10 نظامی مرتبط با کشتار افغانستان را اخراج می‌کند

شهروندان ۲۳ کشور به شمول افغانستان برای کسب ویزای امریکا باید ضمانت مالی بدهند

واکنش باشگاه‌ها و چهره‌های فوتبال جهان به درگذشت مارادونا/ پله: امیدوارم یک روز در آسمان با هم فوتبال بازی کنیم

بشار الجعفری: آمریکایی‌ها در سوریه مشغول کشف طلا هستند

جاسوس صهیونیستی با سه تاجر ایرانی تبادل شد

آخرین آمار جهانی کرونا/ ابتلای ۱۸۱۰۰۰ آمریکایی در ۲۴ ساعت گذشته +جدول تغییرات

لیگ قهرمانان اروپا| منچسترسیتی به یک‌هشتم نهایی رسید/ مونشن‌گلادباخ با پیروزی قاطعانه به صعود نزدیک‌تر شد

وداع بامدادی مردم آرژانتین با پیکر مارادونا


خبرهای پزشکی


خبرگزاری انصار ©  |  درباره ما  |  ارتباط با ما  |  نسخه موبایل  |  پیوندها  |  طراحى و پشتيبانى توسط: شركت شبكه نگاه
استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع (لينك سايت) مجاز است.