درباره ما  |  ارتباط با ما  |  RSS  |  آرشیو  |  1399-09-03  |  2020-11-23  |  بروز شده در: 1399/09/01 - 20:45:0 FA | AR | EN
مجلس نماینده‌گان افغانستان به ۱۰ نامزدوزیر رای اعتماد داد            غنی: تعزیرات سازمان ملل به حیث یک ابزار برای موفقیت مذاکرات با طالبان مهم است            حساب تویتری ترامپ و کاخ سفید، به بایدن منتقل می‌شود            پوتین تحریم های تلافی جویانه علیه غرب را تمدید کرد            اصابت یک موشک به سفارت ایران در کابل؛ حادثه تلفاتی نداشت            دانشگاه‌های افغانستان از هشتم قوس تعطیل می‌شود            نورتن: دونالد ترامپ جنایتکار با رسوایی و ننگ خواهد رفت            معاون وزارت بهداشت ایران در اعتراض به رویکرد غلط در مدیریت کرونا استعفا داد            امریکا به شهروندانش در کابل: وضعیت افغانستان بسیار ناپایدار است             8 کشته و 31 زخمی/اخبار تکمیلی حملات راکتی صبح امروز کابل             اردوغان: در کنار مردم افغانستان هستیم و ازتلاش‌های شان برای صلح حمایت می‌کنیم             عبدالله عبدالله بار دیگر خواستار آتش‌بس در افغانستان شد             پشت پرده طرح ترامپ برای خروج نظامی از افغانستان در دقیقه ۹۰            پمپئو همچنان بر علیه ایران دست و پا می‌زند            حمله‌ طالبان در بدخشان؛ ۱۲ سرباز پلیس محلی کشته شده اند            


تاریخ نشر: 1393/1/16 - 12:02:03
تعداد بازدید: 1207
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

گزارش لحظه به لحظه از انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی
گزارش لحظه به لحظه از انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی

امروز شانزدهم حمل سال ۱۳۹۳ مصادف با پنجم آپریل سال ۲۰۱۴ میلادی، انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی در افغانستان برگزار شد. اخبار انتخابانی امروز اینگونه است:

فاضل سانچارکی، از سخنگویان ستاد عبدالله عبدالله می‌گوید: (در ولایاتی که آقای عبدالله رای بیشتر داشتند کمبود برگه رای‌گیری است و دو سوم از کسانی که قصد رای دادن داشتند، نتوانستند رای بدهند. از جمله در ولایات بامیان، بدخشان، دایکندی، بادغیس، تخار، هرات، بلخ و کابل. امکان راه افتادن خشونت هست و ما سعی در آرام کردن هواداران داریم.)

فیض‌الله زکی، از سخنگویان ستاد اشرف غنی می‌گوید: (انتخابات با عزمت و شکوه انجام شده و با وجود تهدیدهای امنیتی مردم حضور چشمگیری داشتند و برای همین برگه‌های رای در بعضی از مراکز تمام شده که این ایراد کمیسیون مستقل انتخابات است.)

جاوید فیصل، از سخنگویان ستاد زلمی رسول گفت: (امروز یک روز تاریخی در افغانستان بود. از روند انتخابات راضی هستیم هرچند در ولایات بلخ، هلمند، فاریاب و سمنگان گروه‌های شبه‌نظامی مانع حضور ناظران ما در محل‌های رای‌دهی شدند. ما از کمیسیون شکایات و ناظران می‌خواهیم روند شمارش آرا را به دقت نظارت کنند تا تقلب‌های صورت گرفته روشن شود.)

عید محمد، از ستاد قطب‌الدین هلال به گفت: (با وجود تهدیدها امنیت خوب بود اما بعضی از نامزدها و دولت دست به تقلب زدند. ما پانزده فقره شکایت به کمیسیون مستقل انتخابات ارائه کردیم.)

ذبیح‌الله فرهنگ، سخنگوی ستاد هدایت امین ارسلا: (با وجود تهدیدهای امنیتی حضور مردم گسترده بود و ما این را مبارک‌باد می‌گوییم. اما ده‌ها مورد گزارش تقلب به ما رسیده. که به کمیسیون ارجاع دادیم. امیدواریم کمیسیون شکایات موارد تقلب را با دقت و جدیت بررسی کند.)

فهیم کوهدامنی، سخنگوی ستاد عبدالرب رسول سیاف می‌گوید: (با وجود هوای بارانی بسیاری از مردم برای رای دادن آمدند. اما برگه رای‌ کم بود یا برگه‌های کمی چاپ کرده بودند یا آن‌که برگه‌ها برای تقلب استفاده شدند. همچنین گزارش‌هایی به ما و مراجع نظارتی رسیده که مقام‌های دولتی تقلب کردند.)

داود سلطان‌زوی، نامزد انتخابات ریاست جمهوری: (انتخابات خوب بود و به مردم افغانستان تبریک می‌گویم. مردم با حضورشان در مراکز رای‌دهی نشان دادند که به کشورشان و زندگی‌شان علاقه‌مند هستند. امیدوارم کمیسیون شکایات به شکایات رسیدگی کند. هنوز زود است که درباره تقلب‌ها صحبت کنم.)

پایان انتخابات ۱۳۹۳ (18:00)

کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرده‌است که روند رای‌گیری در سومین انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی افغانستان به پایان رسید.

این روند که ساعت هفت صبح آغاز شده بود، باید ساعت چهار بعد از ظهر تمام می‌شد اما رئیس کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرد که روند رای‌دهی به دلیل تاخیر در آغاز آن، برای یک ساعت تمدید شد.

این کمیسیون گفته که زمان رای‌گیری، دیگر قابل تمدید نیست. ولی کسانی که هنوز در صف هستند میتوانند رای دهند.

کشته شدن یک انتحاری در یک مرکز انتخاباتی (۱۵:۳۰)

صدیقی صدیقی، سخنگوی وزارت داخله در صفحه تویتر خود نوشته است که یک مهاجم انتحاری ملبس با واسکت انتحاری در منطقه سیدوال ولسوالی واغظ ولایت غزنی که میخواست داخل پوسته پولیس شود توسط پولیس شناسایی و در نتیجه تیر اندازی کشته شد.

حضور نماینده ویژه سازمان ملل در یکی از مراکز انتخاباتی (۱۵:۰۰)

یان کوبیش، نماینده ویژه سازمان ملل برای افغانستان نیز امروز برای بازدید از جریان روند رای دهی به یکی از مراکز رای گیری در کابل رفته است.

طالبان یک موتر حامل مواد انتخاباتی را به داخل رود انداختند (۱۴:۵۰)

مقامات گفته اند موتر حامل مواد انتخاباتی ولسوالی تاله و برفک ولایت... که در راه مانده بود، توسط طالبان به رود انداخته شده است. به گفته مقامات دوباره به آن ولسوالی مواد انتخاباتی فرستاده شده و در حال حاضر مشکل خاصی وجود ندارد.

حمله طالبان به بعضی از مراکز انتخاباتی در قندوز (۱۴:۳۰)

از ولایت قندوز خبر می‌رسد که درگیری بین طالبان و نیروهای امنیتی در ولسوالی چاردره بیش از یک ساعت است که ادامه دارد. معاون والی قندوز می‌گوید از تلفات و خسارات جزئیاتی در دست نیست.

حمدالله دانشی، معاون والی قندوز می‌گوید در ولسوالی دشت ارچی شورشیان به یک مرکز رای‌دهی حمله کرده‌اند.

سرور حسینی، سخنگوی قوماندانی امنیه ولایت قندوز نیز گفت که در نتیجه پرتاب راکت از سوی تروریستان در منطقه نوآباد ولسوالی چاردره این ولایت چهار کارمند کمیسیون زخمی شده اند.

درگیری طالبان با نیروهای امنیتی در سرپل (۱۴:۱۵)

نورحبیب، فرمانده پلیس ولایت سر پل، می‌گوید در انفجار یک مین کارگذاری شده در ولسوالی صیاد این ولایت دست کم یک نفر کشته شده است. در منطقه بغوی این ولایت نیز شورشیان برای نیم ساعت با نیروهای امنیتی درگیر شدند، اما به گفته فرمانده پولیس سرپل این درگیری تلفات نداشته است. در این منطقه چند روز پیش شورشیان طالبان یک نامزد شورای ولایتی را همراه با هشت نفر کشته بودند.

زمان رأی گیری یک ساعت تمدید شد (۱۴:۰۰)

رئیس کمیسیون مستقل انتخابات از تمدید زمان رای گیری تا ساعت ۵ عصر خبر داد. علت این امر نامساعد بودن آب و هوا و همچنین ازدحام جمعیت در برخی از مراکز رأی گیری اعلام شده است.

کمسیون انتخابات افغانستان همچنین اعلام کرد که تا اکنون سه ملیون و هشت صد هزار تن رأی داده اند.

در ۴ مرکز رأی‌دهی در مزار اوراق رأی‌دهی تمام شده است (۱۳:۵۵)

سید مصطفی سادات رئیس شورای همبستگی ولسوالی دهدادی در تماس تلفنی با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی گفت: اوراق رأی دهی در 4 مرکز رأی دهی در ولسوالی دهدادی ولایت بلخ ختم شده است.

وی با بیان اینکه شمار زیادی از مردم در صفوف رأی دهی منتظر می‌باشند، افزود: اکنون که 3 ساعت به ختم پروسه رسمی انتخابات باقی مانده اوراق رأی‌دهی تمام شده است.

به گفته رئیس شورای همبستگی ولسوالی دهدادی این مراکز شامل (لیسه شیخ سمر شیرآباد، لیسه صالح محمد پشت باغ، لیسه آبده بلخی و لیسه شهید بلخی) میباشند.

گزارش بنیاد انتخابات شفاف افغانستان از پروسه انتخابات (۱۳:۴۴)

(بنیاد انتخابات شفاف افغانستان)، (تیفا)، که بر روند برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شورای‌های ولایتی نظارت می‎کند گفته تاکنون با صد تن از ناظران خود در مناطق مختلف صحبت کرده و یافته‎های این نهاد نشان می‎دهد که ۹۷ درصد از مراکز رأی دهی در محلاتی بود که از سوی کمیسیون مستقل انتخابات قبلا تعین شده بود و سه درصد از مراکز رأی‌دهی در محلاتی بوده که قبلا مشخص نشده بود.

بررسی تیفا نشان داده که نمایندگان نامزدان و ناظران در ۹۸ درصد سایت‎های رأی دهی حضور داشتند.

یافته‌های تیفا همچنین نشان میدهد که در مرکز رأی دهی (پل افغانان) در ولسوالی (بهسود) (میدان وردک) و (مکتب شهدای) ولایت (هلمند) اوراق رای دهی ساعت ۱۱:۳۰ تمام شده بود به همین دلیل روند رای دهی متوقف شد.

این نهاد افزوده که رای دهندگان در یک مرکز رأی دهی در کابل تلاش کرده‎اند که با استفاده از کارت جعلی رای بدهند و از تلاش مشابه در یک مرکز رای دهی در ولایت هرات نیز جلوگیری شده است.

اتمام برگه‌های رأی در بامیان (۱۳:۳۵)

مقام‌های محلی در بامیان گفته‌اند که به سه ولسوالی این ولایت که برگه‌های رأی تمام شده بود، برگه‌های جدید فرستاده شده، اما به ولسوالی دشوارگذار (ورس) هنوز برگه فرستاده نشده است. فرستادن برگه به این ولسوالی از راه زمینی امکان‎پذیر نیست. به گفته خدایار قدسی، فرمانده پولیس بامیان، در ساعت دوازده امروز خبر تمام شدن برگه‌های رای به او رسیده است.

پیشتر از ولایت کوهستانی بدخشان در شمال شرق هم گزارش شده بود که برگه‌های رای در شماری از مراکز رای گیری در این ولایت تمام شده است.

مشارکت مردم هم در بامیان و هم در بدخشان بالا گزارش شده است.

خریداری رأی توسط برخی از مسئولان در ولایت پکتیا (۱۳:۳۰)

برخی‌ها شکایت دارند که در ولسوالی زرمت ولایت پکتیا تعدادی از مسئولان، کارت‌های رأی دهی را خریداری کرده اند تا از آن به نفع یک کاندید مشخص استفاده کنند.

کمیسیون انتخابات به برخی از مراکز مواد انتخاباتی ارسال میکند (۱۳:۰۰)

سریر احمد برمک، عضو کمیسیون مستقل انتخابات گفت که این کمیسیون تلاش دارد تا به مراکز رای دهی که با کمبود مواد انتخاباتی مواجه است، مواد انتخاباتی مورد نیاز را ارسال کنند. این در حالی است که در شماری از مراکز رأی دهی در برخی از ولایات کشور اوراق رأی دهی تمام شده و مردم در صف طولانی منتظر رأی دادن هستند.

سخنگوی داکتر عبدالله: در حال بررسی شکایتهای مبنی بر انجام تقلب هستیم (۱۲:۳۲)

(سیدفاضل سانچارکی) سخنگوی داکتر عبدالله گفت که روند انتخابات ریاست جمهوری در تمام ولایت‎ها و مراکز رأی‎دهی به صورت رضایت‌بخشی آغاز شده است.

وی در مورد وضعیت امنیتی ابراز خوشبینی کرد و گفت که تاکنون هیچ رویداد امنیتی به ستاد انتخاباتی عبدالله گزارش نشده است.

سخنگوی ستاد انتخاباتی عبدالله تصریح کرد که عملکرد نیروهای امنیتی تاکنون برای تمام مسئولان ستاد انتخاباتی این کاندیدا قابل قبول است.

وی همچنین تصریح کرد که از برخی مراکز رأی‎دهی از ولایت‎های مختلف شکایت‎هایی مبنی بر انجام تقلب می‎رسد.

به گفته وی، مسئولان ستاد انتخاباتی داکتر عبدالله شکایت‎ها را ثبت کرده و تقلب‌ها را پی‎گیری خواهند کرد.

جلوگیری از یک حمله تروریستی در زابل (۱۲:۳۰)

غلام سخی روغ لیونی، قوماندان امنیه زابل گفت که چهار تروریست در ولسوالی شهر صفای این ولایت قصد حمله به یک مرکز رای دهی را داشتند که پیش از رسیدن به هدف از سوی نیروهای امنیتی از پای در آمدند.

سیاف رأی خود را به صندوق انداخت (۱۲:۲۰)

عبدالرب الرسول سیاف، یکی دیگر از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری نیز در منطقه پغمان ولایت کابل رای خود را به صندوق ریخت. آقای سیاف در هنگام رای دادن از نیروهای امنیتی به دلیل تلاش برای تامین امنیت انتخابات تشکر کرد و از مقامات دولت و هر دو کمیسیون انتخابات خواست که از رای مردم پاسداری کرده و در روند انتخابات دخالت نکنند.

وزارت داخله: تاکنون 6 تن به اتهام مداخله در انتخابات بازداشت شده‌اند (۱۲:۰۰)

وزارت داخله در خبرنامه‌ای اعلام کرده است که تاکنون ۶ تن در رابطه با تقلب در پروسه انتخابات بازداشت شده‌اند، به علاوه چندین تن دیگر از مهاجمین انتحاری در مناطق مختلف کشور بازداشت گردیده‌اند.

دخالت زورمندان در پروسه انتخابات در ولایت‌های پکتیکا، لوگر، ننگرهار و پروان (۱۱:۳۰)

در ولایت پکتیا مردم شکایت میکنند که برخی زورمندان، آنان را وادار به دادن رای برای نامزدان مشخصی کرده اند.

در ولایات لوگر و ننگرهار هم بعضی مراکز ردی دهی مسدود باقی مانده اند.

در اطراف صف‌های برخی مراکز رای دهی در ولایت پروان نیز زورگویی‌هایی به ملاحظه رسیده است که برخی میخواستند بر رای دهندگان فشار وارد کنند.

مسوولات مراکر رای دهی این مساله را تایید کرده، میگویند جلو این زورگویی‌ها گرفته شده است.

برخی از باشندگان کابل و ولایات دیگر افغانستان از تاخیر در آغاز پروسه رای دهی شکایت کرده اند.

انصراف مردم از رأی دهی در ولایت بامیان (۱۱:۱۰)

از ولایت بامیان همچنان گزارش شده که در مراکز رای دهی مردانه بدلیل ازدحام، شماری از مردم از رای دادن منصرف شده و به خانه‌های خود برگشته اند.

مراکز رای دهی زنانه نیز به دلیل ازدحام بیش از حد مردم موقتا بسته شده است.

جلسه امنیتی وزارت داخله/ هیچ حادثه‌ای که انتخابات را مختل کند گزارش نشده است (۱۱:۰۰)

وزارت داخله در خبرنامه‌ای اعلام کرد که جلسه امنیتی با حضور وزیر داخله و معین ارشد امنیتی وزارت با حضور مسئولان و قوماندانان امنیتی کشور برگزار گردید و در این جلسه تصریح شد که تاکنون هیچ حادثه امنیتی که باعث اختلال در انتخابات شود گزارش نشده است.

برگه‌های رأی به برخی از ولسوالی‌های بدخشان نرسیده است (۱۰:۴۰)

گفته میشود تا هنوز برگه‌های رأی دهی انتخابات ریاست جمهوری به ولسوالی بهارک بدخشان نرسیده است. همچنین در برخی از مراکز رأی دهی بدخشان بینظمی‌هایی مشاهده میشود.

تخلفات انتخاباتی در ولایت غزنی (۱۰:۳۰)

منابع  از تخلفات انتخاباتی در برخی از مراکز رأی دهی ولایت غزنی خبر داد. رأی دهی افراد زیر سن قانونی، دخالت کارمندان حاضر در مراکز انتخاباتی در پروسه رأی دهی و پاک شدن رنگ انگشت رأی دهنده‌ها از جمله این تخلفات گزارش شده است. همچنین در برخی موارد به جای کارمند مرکز رأی دهی، اقارب و یا دوستان وی در آن مرکز حاضر به کار شده اند.

صفوف طولانی رای‌دهندگان و اتمام مواد انتخاباتی (۱۰:۰۰)

گزارش‌ها حاکی از صفوف بسیار طولانی رای‌دهندگان در کابل و دیگر شهرهای بزرگ کشور میباشد.

گفته میشود که مواد انتخاباتی به دلیل استقبال گسترده و غیرمنتظره مردم در بعضی از مزاکز رای‌گیری از جمله مرکز مکتب شیخ شهاد در ناحیه ششم کابل تمام شد.

اختلال افراد مسلح در یکی از مراکز رأی دهی (۰۹:۴۵)

شماری از زورمندان در یکی از مراکز رأی‌دهی در منطقه بی‌بی مهرو در کابل با اسلحه وارد یک مرکز رای‌دهی شدند.

گفته میشود که این زورمندان پروسه رای‌دهی را مختل کردند.

رای‌دهند‌گان از نهادهای امنیتی خواستند تا نگذارند افراد مسلح وارد مراکز رای‌دهی شوند.

آنان می‌گویند، که به خاطر این مساله تشویش دارند.

وزارت داخله: دو تن به اتهام مداخله در پروسه انتخابات بازداشت شد (۰۹:۴۰)

وزارت داخله اسامی این دو نفر را (سمونیار نذیر) مدیر جنایی قوماندانی امنیه ولسوالی سید آباد و (هارون) کارمند ریاست امنیت ملی ولایت میدان وردک اعلام کرده است.

اشرف غنی در لیسه حبیبیه رأی خود را به صندوق انداخت (۰۹:۲۱)

اشرف غنی احمدزی دیگر نامزد انتخابات ریاست جمهوری در لیسه حبیبیه در غرب کابل رأی داد. معاونانش عبدالرشید دوستم و سرور دانش هم همراهش بودند.

آقای غنی در صفحه فیسبوک خود نوشته: (شور و شوق هموطنان برای رای دادن در انتخابات، به دشمنان ثابت می‌کند که هیچ‌کسی نمی‌تواند در برابر اراده ملی ما قرار گیرد.)

داکتر عبدالله در لیسه استقلال رأی خود را به صندوق انداخت (۰۹:۰۱)

عبدالله عبدالله از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری با معاونانش، محمد خان و محمد محقق در لیسه استقلال رای دادند.

آقای عبدالله نسبت به احتمال تقلب در انتخابات ابراز نگرانی کرد. ولی او افزود که ناظرانش در سراسر کشور مانع تقلب خواهند شد.

این نامزد انتخابات در صحبت کوتاهی با خبرنگاران، از مردم افغانستان خواست تا در انتخابات شرکت کنند. او گفت که هر یک از رای‌دهندگان خود را ناظر انتخابات بدانند و نگذارند که آرای‌شان را کسی (سرقت) کند. او ابراز امیدواری کرد که انتخابات شفاف برگزار شود.

بر اساس این گزارش، مرکز رای‌گیری لیسه استقلال قرار بود ساعت هفت به روی رای دهندگان باز شود، اما به دلایل امنیتی، ساعت هشت و نیم به کار آغاز کرد.

انفجار در جبل السراج (۸:۳۹)

در شهر جبل السراج مرکز پروان در نزدیکی دو مرکز رای دهی در لیسه‌های دخترانه و پسرانه صدای دو انفجار پی در پی شنیده شده است.

مقام‌های محل گفتند که این انفجارها تلفاتی در پی نداشته است.

در (محمود راقی) مرکز ولایت کاپیسا نیز دو راکت پرتاب شده ولی تلفاتی در پی نداشته است.

محمد کریم خلیلی، معاون دوم رئیس جمهور رای داد (۸:۳۰)

وی که در لیسه امانی رأی خود را به صندوق انداخت ابراز امیدواری کرد که انتخابات خوب و شفافی در جریان باشد. وی از تمام ناظران، رای‌دهندگان و کارمندان کمیسیون مستقل انتخابات خواست تا هر نوع تخلفی را گزارش کنند. خلیلی افزود که دولت آماده است تا با تخلفات برخورد کند.

محمدشفیق گل آغا شیرزی رأی خود را به صندوق انداخت (۸:۲۵)

گل آغا شیرزی نامزد انتخابات ریاست جمهوری با حضور در لیسه امانی رأی خود را به صندوق انداخت.

زلمی رسول در لیسه امانی رأی خود را به صندوق انداخت (۸:۱۲)

زلمی رسول از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری با هر دو معاون خود با حضور در لیسه امانی آرای خود را به صندوق ریختند.

در کنار زلمی رسول، عبدالقیوم کرزی، برادر رئیس جمهور کرزی که از نامزدی در انتخابات به نفع آقای رسول کنار رفت، نیز دیده می‌شود.

رئیس جمهور کرزی رأی خود را به صندوق انداخت (۸:۰۵)

حامد کرزی؛ رئیس جمهوری اسلامی افغانستان با حضور در لیسه امانی در کابل، رای خود را به صندوق ریخت و در سخنان کوتاهی بر اهمیت انتخابات تاکید کرد.

رئیس جمهور کرزی از مردم خواست با حضور در پای صندوق‌های رای، مشروعیت دولت خود را تقویت کنند.

محمد یونس قانونی؛ معاون اول رئیس جمهور و شماری از اعضای کابینه نیز در همین مرکز رای دادند. آقای قانونی پس از رای دادن گفت که امروز (برای افغانستان جشن ملی است.)

آقای قانونی گفت: (تمام مردم افغانستان می‌خواهیم در این جشن ملی شرکت کنند و با ریختن رای‌های‌شان به صندوقها، در ایجاد دولت قدرتمند افغانستان اشتراک کنند.)

آغاز رسمی انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی (۷:۲۰)

یوسف نورستانی، رئیس کمیسیون مستقل انتخابات نخستین کسی بود که در حدود ساعت ۷:۲۰ صبح رای خود را به صندوق ریخت و به این ترتیب انتخابات ۱۳۹۳ افغانستان به طور رسمی آغاز شد.

رئیس کمیسیون انتخابات هنگام رای دادن گفت که به شش مرکز رای‌دهی مواد انتخاباتی نرسیده است. او گفت که مرکز ولسوالی اله‎سای ولایت کاپیسا و چهار مرکز دیگر در ولسوالی گلران ولایت هرات در شمار این مراکز هستند.

مرکز رأی‌دهی در مکتب حبیبیه در کابل که یکی از بزرگترین و تاریخی‌ترین مکاتب افغانستان، نخستین مرکزی بود که آقای نورستانی با ریختن رای‌ در این حوزه، رای‌گیری در آن آغاز شد.

حوزه رای‌دهی در مکتب حبیبیه در کابل، نخستین حوزه بود که آقای نورستانی با ریختن رای‌ در این حوزه، رای‌گیری در آن آغاز شد.

 

لینک مطلب: https://www.ansarpress.com/farsi/1690


تگ ها:

گزارش لحظه به لحظه از انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی
گزارش لحظه به لحظه از انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی
گزارش لحظه به لحظه از انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی
گزارش لحظه به لحظه از انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی

*
*

*نیز بخوانید

مجلس نماینده‌گان افغانستان به ۱۰ نامزدوزیر رای اعتماد داد


غنی: تعزیرات سازمان ملل به حیث یک ابزار برای موفقیت مذاکرات با طالبان مهم است


اصابت یک موشک به سفارت ایران در کابل؛ حادثه تلفاتی نداشت


امریکا به شهروندانش در کابل: وضعیت افغانستان بسیار ناپایدار است


8 کشته و 31 زخمی/اخبار تکمیلی حملات راکتی صبح امروز کابل


اردوغان: در کنار مردم افغانستان هستیم و ازتلاش‌های شان برای صلح حمایت می‌کنیم


عبدالله عبدالله بار دیگر خواستار آتش‌بس در افغانستان شد


حمله‌ طالبان در بدخشان؛ ۱۲ سرباز پلیس محلی کشته شده اند


هشدار سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان نسبت به قطع کمک های جهانی


تهران و کابل بر نهایی‌سازی سند جامع همکاری‌های راهبردی تاکید کردند


مسئولیت مبارزه با فساد اداری به امراالله صالح واگذار شد


سقوط بازار دشت ارچی کندز به دست طالبان


انفجار در مربوطات حوزه‌ی سوم امنیتی شهر کابل


امرالله صالح: کابل ننداری را از حالت کنونی‌ بیرون می‌کنیم


عمران خان: سیاست امریکا با آمدن بایدن در افغانستان تغییری نمی‌کند


چراغ سبز سرپرست جدید پنتاگون برای خروج نظامی از افغانستان


قالیباف: حمله تروریستی به دانشگاه کابل خللی در اراده ملت مقاوم افغانستان ایجاد نمی‌کند


یما سیاوش، مجری مطرح افغانستانی کشته شد


سیگار: شمار حملات در افغانستان افزایش یافته است


انتقاد رئیس پارلمان افغانستان: امرالله صالح درباره حمله دانشگاه کابل پاسخگو باشد


فراخوانده شدن صالح و چهار مقام امنیتی افغانستان به مجلس نمایندگان


حمله مهاجمان بر دانشگاه کابل پایان یافت/ ۶۵ تن شهید و زخمی شدند+تصاویر


حمله مهاجمان مسلح بر دانشگاه کابل


کنگره امریکا: ترامپ طرح خروج نیروها از افغانستان را به مجلس ارایه نکرده‌


وزارت دفاع افغانستان: معاون کمیسیون نظامی طالبان در هلمند کشته شد

پربازدیدها
پربحث ها


اخبار تازه را در موبایل خود ببینید.

ansarpress.com/mنظرسنجی

به نظر شما با پذیرفتن خط دیورند و مرز فعلی بین افغانستان و پاکستان توسط افغانستان، صلح در افغانستان برقرار میشود؟

بله

خیر

معلومـ نیست

مشاهده نتایج


آخرین خبرها

مردمی که تنها داغ نا امیدی نصیب شدند/ رأی اعتماد پارلمان به وزیران امنیتی در روز راکت باران کابل

مجلس نماینده‌گان افغانستان به ۱۰ نامزدوزیر رای اعتماد داد

غنی: تعزیرات سازمان ملل به حیث یک ابزار برای موفقیت مذاکرات با طالبان مهم است

حساب تویتری ترامپ و کاخ سفید، به بایدن منتقل می‌شود

پوتین تحریم های تلافی جویانه علیه غرب را تمدید کرد

اصابت یک موشک به سفارت ایران در کابل؛ حادثه تلفاتی نداشت

دانشگاه‌های افغانستان از هشتم قوس تعطیل می‌شود

نورتن: دونالد ترامپ جنایتکار با رسوایی و ننگ خواهد رفت

معاون وزارت بهداشت ایران در اعتراض به رویکرد غلط در مدیریت کرونا استعفا داد

امریکا به شهروندانش در کابل: وضعیت افغانستان بسیار ناپایدار است

8 کشته و 31 زخمی/اخبار تکمیلی حملات راکتی صبح امروز کابل

اردوغان: در کنار مردم افغانستان هستیم و ازتلاش‌های شان برای صلح حمایت می‌کنیم

عبدالله عبدالله بار دیگر خواستار آتش‌بس در افغانستان شد

پشت پرده طرح ترامپ برای خروج نظامی از افغانستان در دقیقه ۹۰

پمپئو همچنان بر علیه ایران دست و پا می‌زند

حمله‌ طالبان در بدخشان؛ ۱۲ سرباز پلیس محلی کشته شده اند

اردوغان وقت ملاقات با پمپئو را پیدا نکرد

۵ نشانه هشداردهنده که خون بدن شما اکسیژن کافی ندارد

افشاگری نیویورک تایمز: ترامپ قصد حمله به ایران را داشت

بررسی سخنان اشرف غنی در نشست شانگهای

هشدار سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان نسبت به قطع کمک های جهانی

تهران و کابل بر نهایی‌سازی سند جامع همکاری‌های راهبردی تاکید کردند

افزایش مبتلایان به کرونا در افغانستان؛ شناسایی ۲۲۸ مریض جدید و فوت ۱۵ نفر در شبانه‌روز گذشته

مسئولیت مبارزه با فساد اداری به امراالله صالح واگذار شد

سقوط بازار دشت ارچی کندز به دست طالبان


خبرهای پزشکی


خبرگزاری انصار ©  |  درباره ما  |  ارتباط با ما  |  نسخه موبایل  |  پیوندها  |  طراحى و پشتيبانى توسط: شركت شبكه نگاه
استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع (لينك سايت) مجاز است.