درباره ما  |  ارتباط با ما  |  RSS  |  آرشیو  |  1398-11-30  |  2020-02-19  |  بروز شده در: 1398/11/29 - 20:34:4 FA | AR | EN
اشرف غنی برنده انتخابات ریاست جمهوری افغانستان اعلام شد             "این انسانیت نیست"؛ گزارش ایندیپندنت از داخل زندان زنان در بحرین            چین، اویغورها را بابت مسلمان بودن دستگیر می‌کند            نگاهی به توافق طالبان و امریکا در ایستگاه آخر            ابزار تازه برای مقابله با برهنه‌نمایی در شبکه اجتماعی توییتر            کشته شدن سرباز اوکراینی در گلوله‌باران دونباس؛ مسکو به اخلال در روند صلح متهم شد            انجمن‌های اسلامی در آلمان خواستار حفاظت بهتر از مساجد هستند             انتقاد بولتون از سیاست خارجی دولت ترامپ در قبال ایران             حمله هوایی امریکا و ادامه کشتار غیرنظامیان در غرب افغانستان            نتایج نهایی انتخابات افغانستان تا ساعتی دیگر اعلام می‌شود +لیست کابینه احتمالی اشرف‌غنی             سفارت آمریکا در کابل: اشتباه شوروی در افغانستان را تکرار نمی‌کنیم             حکم بازداشت ۲۲۸ نفر دیگر در ترکیه به اتهام ارتباط با فتح‌الله گولن صادر شد            نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری شام امروز اعلام خواهد شد             وقتی تیر غنی در مونیخ به سنگ خورد! / چه کسی غمخوار افغانستان است؟            کشته شدن ۹ تن از نیروهای خیزش مردمی افغانستان در حمله طالبان            

تاریخ نشر: 1398/11/05 - 14:52:5
تعداد بازدید: 133
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

وال استریت ژورنال نوشت
دوست‌دختر بزوس پیام‌هایش را در ازای ۲۰۰ هزار دلار فروخته است
دوست‌دختر بزوس پیام‌هایش را در ازای ۲۰۰ هزار دلار فروخته است

دادستان‌های آمریکایی اسناد و مدارکی دارند که نشان می‌دهند لوران سانچز دوست دختر سابق جف بزوس پیش از این یک سری پیام‌های رسواکننده درباره‌ رابطه‌اش با این میلیارد آمریکایی را در اختیار برادرش مایکل سانچز قرار داده بود و مایکل نیز در ادامه عکس‌هایی که از او دریافت کرده بود را به رسانه آمریکایی "نشنال انکوایرر" فروخته است و این رسانه نیز بعدا گزارشی درباره‌ رابطه‌ لوران سانچز و بزوس در ماه ژانویه گذشته منتشر کرده است.

 دادستانان آمریکایی فاش کردند، لوران سانچز، دوست دختر جف بزوس پیام‌های رد و بدل شده‌اش به بردارش داده و او این پیام‌ها را در ازای ۲۰۰ هزار دلار فروخته است.

به نوشته روزنامه وال استریت ژورنال، دادستانان در منهتن تحقیق کرده‌اند آیا تلفن مالک آمازون هک شده یا نه، آنها مدارکی دارند که ثابت شده سانچز متن این پیام‌ها را به برادرش مایکل داده که او نیز این پیام‌ها را به نشنال انکوایرر فروخته است.

به نوشته این روزنامه، دادستانی این مدارک از جمله پیام مکتوب ۱۰ ماه مه ۲۰۱۸ را به دست آورده و از تلفن سانچز به برادرش ارسال شده است.

دادستانی این پیام را بررسی کرده و مطمئن شده که براساس قراردادی در اکتبر ۲۰۱۸ مبلغی معادل ۲۰۰ هزار دلار به مایکل سانچز از سوی شرکت انکوایرر پرداخت شده است.

روزنامه وال استریت ژورنال آمریکا همچنین گزارش داد که خبرنگاران این روزنامه خودشان این پیام‌های رسوا کننده را دیده‌اند.

روزنامه وال استریت ژورنال می‌آورد، دادستانی دفتر دادستانی کل آمریکا درباره صحت خبر هک شدن تلفن جف بزوس تحقیق می‌کند.

به نوشته وال استریت ژورنال، گزارش‌ها حاکی از دست داشتن طرف سومی نظیر عربستان یا غیره درباره درز پیام‌های عاشقانه بزوس و دوست دخترش هستند.

جوآن کول، یک محقق دانشگاه میشیگان می‌گوید، نشنال انکوایرر احتمالا بزوس، مالک روزنامه واشنگتن پست را به منظور کاهش انتقاداتش از عربستان به واسطه انتشار تصاویر شخصی رسواکننده‌اش تهدید کرده باشد.

چند روز پیش بعد از گزارش روزنامه گاردین در خصوص احتمال بالای هک شدن تلفن همراه جف بزوس، میلیاردر و مالک شرکت تجاری آمازون در ماه مه ۲۰۱۸ توسط محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان موضوع رابطه او با سانچز نیز مجددا مورد توجه قرار گرفت.
مایکل سانچز

بر اساس این گزارش، تلفن همراه بزوس زمانی که او پیامی حاوی یک ویدیویی دارای بدافزار از سوی محمد بن سلمان را دریافت کرد تلفن همراهش هک شده است.

روزنامه گاردین گزارش داد بعد از آنکه بزوس این ویدیو را اجرا کرد حجم زیادی اطلاعات در عرض چند ساعت از تلفن همراه بزوس خارج شد.

این نظریه در یک گزارش منتشر شده از سوی کارشناسان امنیت سایبری شرکت موسوم به اف‌تی‌آی کانسالتینگ پشتیبانی شده است. تصویری که محمد بن سلمان برای بزوس فرستاده نشان داده که او از رابطه وی باخبر بوده است.

بر اساس این گزارش محمد بن سلمان تصویری طنزی زن ستیزانه را در نوامبر ۲۰۱۸ برای بزوس فرستاده که در آن زنی شبیه به لوران سانچز به چشم می‌خورده است.

طبق این گزارش، این تصویر به معنای آن بوده که محمد بن سلمان قبل از علنی شدن رابطه بزوس و سانچز در اوایل ۲۰۱۹ از این رابطه باخبر بوده است.

هم گزارش گاردین و هم گزارش اف‌تی‌ای کاناسالتینگ ظاهرا از اتهام زنی‌های اولیه گاوین دیبه کر، مشاور امنیتی بزوس پشتیبانی کردند. کسی که ابتدا ماجرایی در دیلی بیست منتشر کرد که نه فقط مدعی شد عربستان تلفن همراه بنیانگذار آمازون را هک کرده بلکه قویا از این صحبت کرد که ممکن است این مساله با گزارش نشنال انکوایرر نیز مرتبط باشد. با این حال یک سری کارشناسان امنیتی اظهار عقیده کردند که گزارش "اف تی آی کانسالتینگ" ثابت نکرد عربستان تلفن همراه بزوس را هک کرده است.

به گفته‌ آنها، این گزارش عمدتا بر مبنای تصادف‌ها و نه اسناد و مدارک عنوان کرده که اطلاعات بزوس به سمت عربستان سرایز شده است.

همچین بزوس در یک مقاله‌ قبلی‌اش در رسانه‌ مدیوم از این صحبت کرد که ارتباطی میان عربستان سعودی و نشنال انکوایرر وجود داشته اما به نظر نمی‌رسد که نه بزوس و نه مشاور امنیتی‌اش سند و مدرکی برای مرتبط دانستن هک تلفن همراه وی توسط عربستان با گزارش نشنال انکوایرر درباره‌ بزوس داشته باشند.

از زمان مطرح شدن این ماجرا گروه آمریکن مدیا، مالک نشنال انکوایرر گفت: از مایکل سانچز اطلاعات مربوط به رابطه بزوس را دریافت کردم نه از جانب عربستان و بر این موضع خود طی بیانیه‌ای که در نیویوک تایمز منتشر شد، تاکید کرد.

از سوی دیگر، به گزارش دیلی میل جاد کوشنر، داماد ۳۹ ساله دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا نیز به گفته‌ برخی محققان ممکن است توسط محمد بن سلمان تلفن همراهش هک شده باشد.

آگنس کالامار یک گزارشگر ویژه سازمان ملل، محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان متهم به هک تلفن همراه بزوس کرده و هشدار داد که تلفن همراه جارد کوشنر ۳۹ ساله ممکن است هدف بعدی این هک بوده باشند و او باید فورا به دنبال نظر کارشناسان امنیت سایبری برود.

کالامار به سی ان ان گفت: امیدوارم داماد دونالد ترامپ و هر کس دیگری که با محمد بن سلمان در ارتباط بوده سراغ تعویض تلفن همراهش برود ، تلفن همراه خود را چک کند و با بهترین کارشناسان امنیت سایبری تماس بگیرد تا ما بتوانیم به عمق راهبرد هک و سیاست به کارگرفته در آن پی ببریم.

کوشنر، مشاور دونالد ترامپ نخستین بار ماه مارس ۲۰۱۷ با محمد بن سلمان دیدار کرد.

به نوشته روزنامه تلگراف، هر چند که دفتر مشاوره‌ای کاخ سفید استفاده از نرم افزار واتس‌اپ را تحت شرایطی مجاز دانسته است اما استفاده کوشنر از این پیام رسان برای ارتباط شخصی با ولیعهد عربستان زنگ خطر را در میان مقام‌های آمریکا به صدا درآورده است.

او به عنوان یکی از قدرتمندترین مقام‌های دولت ترامپ مطرح بوده و هرگونه هک تلفن همراه کوشنر می‌تواند آمریکا را با ریسک امنیتی مواجه کند.

هوگان گیدلی دبیر مطبوعاتی کاخ سفید گفت: عربستان شریک و هم‌پیمان ما است. من گزارش‌ها را فهمیده‌ام و اطلاعات بیشتری نسبت به آنها ندارم و ما این وضعیت‌ها را جدی می‌گیریم و زمانی که اطلاعات بیشتری داشته باشیم در اختیار شما خواهیم گذاشت.

کالامار تصریح کرد: احتمال متوسط رو به بالا وجود دارد که منبع هک تلفن همراه بزوس حساب واتس‌اپ محمد بن سلمان بوده باشد.

او تاکید کرد: مهمتر از پرونده هک بزوس این است که ما اسناد و مدارکی داریم که نشان می‌دهند عربستانی‌ها نه فقط تلفن همراه مخالفان خارجی نشین خود را هدف هک قرار می‌دهند بلکه همچنین تلفن همراه افراد دارای منافع راهبردی برای عربستان نیز هدف قرار می‌دهند.

گزارش شده که بوریس جانسون نخست‌وزیر انگلیس نیز قبلا زمانی که وزیر خارجه بوده با واتس‌اپ با محمد بن سلمان در ارتباط بوده است.

 

 

لینک مطلب: https://www.ansarpress.com/farsi/13220


تگ ها:


*
*

*نیز بخوانید

"این انسانیت نیست"؛ گزارش ایندیپندنت از داخل زندان زنان در بحرین


چین، اویغورها را بابت مسلمان بودن دستگیر می‌کند


کشته شدن سرباز اوکراینی در گلوله‌باران دونباس؛ مسکو به اخلال در روند صلح متهم شد


انجمن‌های اسلامی در آلمان خواستار حفاظت بهتر از مساجد هستند


انتقاد بولتون از سیاست خارجی دولت ترامپ در قبال ایران


حکم بازداشت ۲۲۸ نفر دیگر در ترکیه به اتهام ارتباط با فتح‌الله گولن صادر شد


اتحادیه اروپا تحریم تسلیحاتی بلاروس را تمدید کرد


حماس با ارسال عکس‌های زنان جذاب گوشی سربازان اسرائیلی را هک کرد


انفجار انتحاری در کویته پاکستان دست‌کم ۱۰ کشته بر جا گذاشت


ادامه پیشروی ارتش در حومه حلب/ بازگشت سوریه به اتحادیه عرب در آینده نزدیک


جنجال‌ ویدئو‌ی سکسی نامزد حزب‌ ماکرون؛ هنرمند روس و دوست ‌دخترش بازداشت شدند


شمار قربانیان ویروس کرونا در چین به ۱۷۷۰ نفر افزایش یافت


اولین شهروند روسیه در کشتی تفریحی جاپان مبتلا به ویروس کرونا شد


مطابق پیش‌نویس پارلمان اروپا؛ دسترسی بریتانیا به اطلاعات حوزه شنگن قطع می‌شود


هجوم ملخ‌های صحرایی به مزارع کشاورزی در عربستان و یمن


ترامپ دستور قتل حمزه بن‌لادن را داد چون تنها نام او را بلد بود!


وزیر کشور ترکیه، امارات را به فتنه‌انگیزی متهم کرد


انصارالله مذاکرات مستقیم با ریاض را تایید کرد


کشف گور جمعی قربانیان داعش در موصل


سفیر عربستان بزرگ‌ترین چالش کشورش در آمریکا را فاش کرد


حاکم دبی برای رهایی از رسوایی جدایی‌اش دست به دامن ایوانکا ترامپ شد


پسکوف: پوتین نیرویی از روسیه به لیبی نفرستاده است/حمایت از سوریه ادامه دارد


پایان مانور نظامی دو میلیون نفری در ونزوئلا


گوترش: اسلام‌هراسی قابل قبول نیست


جنگ تجاري آمريکا با اروپا؛ تعرفه واردات ايرباس باز هم افزايش مي‌يابد

پربازدیدها
پربحث ها


اخبار تازه را در موبایل خود ببینید.

ansarpress.com/mنظرسنجی

به نظر شما با پذیرفتن خط دیورند و مرز فعلی بین افغانستان و پاکستان توسط افغانستان، صلح در افغانستان برقرار میشود؟

بله

خیر

معلومـ نیست

مشاهده نتایج


آخرین خبرها

عبدالله اعلام کرد که ثبات‌وهمگرايي «حکومت همه‌شمول» را در افغانستان تشکيل مي‌دهد

اشرف غنی برنده انتخابات ریاست جمهوری افغانستان اعلام شد

"این انسانیت نیست"؛ گزارش ایندیپندنت از داخل زندان زنان در بحرین

چین، اویغورها را بابت مسلمان بودن دستگیر می‌کند

نگاهی به توافق طالبان و امریکا در ایستگاه آخر

ابزار تازه برای مقابله با برهنه‌نمایی در شبکه اجتماعی توییتر

کشته شدن سرباز اوکراینی در گلوله‌باران دونباس؛ مسکو به اخلال در روند صلح متهم شد

انجمن‌های اسلامی در آلمان خواستار حفاظت بهتر از مساجد هستند

انتقاد بولتون از سیاست خارجی دولت ترامپ در قبال ایران

حمله هوایی امریکا و ادامه کشتار غیرنظامیان در غرب افغانستان

نتایج نهایی انتخابات افغانستان تا ساعتی دیگر اعلام می‌شود +لیست کابینه احتمالی اشرف‌غنی

سفارت آمریکا در کابل: اشتباه شوروی در افغانستان را تکرار نمی‌کنیم

حکم بازداشت ۲۲۸ نفر دیگر در ترکیه به اتهام ارتباط با فتح‌الله گولن صادر شد

نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری شام امروز اعلام خواهد شد

وقتی تیر غنی در مونیخ به سنگ خورد! / چه کسی غمخوار افغانستان است؟

کشته شدن ۹ تن از نیروهای خیزش مردمی افغانستان در حمله طالبان

جف بزوس ۱۰ میلیارد دلار برای مبارزه با تغییرات اقلیمی خرج می‌کند

غنی: کاهش ۴ هزار نیروی امریکایی هیچ تأثیری بر وضعیت نمی‌گذارد

انتخابات در عصر دیجیتال در خطر دستکاری و تقلب قرار دارد

کودک دو ساله مادراش را از مرگ نجات داد

هشدارها برای تشکیل حکومت موازی در افغانستان

اتحادیه اروپا تحریم تسلیحاتی بلاروس را تمدید کرد

حماس با ارسال عکس‌های زنان جذاب گوشی سربازان اسرائیلی را هک کرد

انفجار انتحاری در کویته پاکستان دست‌کم ۱۰ کشته بر جا گذاشت

اعتراض باشنده‌گان کابل در پیوند به بهای بلند اینترنت


خبرهای پزشکی


خبرگزاری انصار ©  |  درباره ما  |  ارتباط با ما  |  نسخه موبایل  |  پیوندها  |  طراحى و پشتيبانى توسط: شركت شبكه نگاه
استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع (لينك سايت) مجاز است.