درباره ما  |  ارتباط با ما  |  RSS  |  آرشیو  |  1398-11-30  |  2020-02-19  |  بروز شده در: 1398/11/29 - 20:34:4 FA | AR | EN
اشرف غنی برنده انتخابات ریاست جمهوری افغانستان اعلام شد             "این انسانیت نیست"؛ گزارش ایندیپندنت از داخل زندان زنان در بحرین            چین، اویغورها را بابت مسلمان بودن دستگیر می‌کند            نگاهی به توافق طالبان و امریکا در ایستگاه آخر            ابزار تازه برای مقابله با برهنه‌نمایی در شبکه اجتماعی توییتر            کشته شدن سرباز اوکراینی در گلوله‌باران دونباس؛ مسکو به اخلال در روند صلح متهم شد            انجمن‌های اسلامی در آلمان خواستار حفاظت بهتر از مساجد هستند             انتقاد بولتون از سیاست خارجی دولت ترامپ در قبال ایران             حمله هوایی امریکا و ادامه کشتار غیرنظامیان در غرب افغانستان            نتایج نهایی انتخابات افغانستان تا ساعتی دیگر اعلام می‌شود +لیست کابینه احتمالی اشرف‌غنی             سفارت آمریکا در کابل: اشتباه شوروی در افغانستان را تکرار نمی‌کنیم             حکم بازداشت ۲۲۸ نفر دیگر در ترکیه به اتهام ارتباط با فتح‌الله گولن صادر شد            نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری شام امروز اعلام خواهد شد             وقتی تیر غنی در مونیخ به سنگ خورد! / چه کسی غمخوار افغانستان است؟            کشته شدن ۹ تن از نیروهای خیزش مردمی افغانستان در حمله طالبان            

تاریخ نشر: 1398/11/05 - 12:14:0
تعداد بازدید: 138
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دانشمند آلمانی به دنبال آزمایش داروی "کرونا ویروس" بر روی حیوانات

در حالی که چین در تلاش است تا ویروس جدیدی را که صدها نفر را آلوده کرده است متوقف کند، یک دانشمند آلمانی اظهار کرده است از سال ۲۰۰۲ که بیماری سارس شیوع پیدا کرد، وی در حال توسعه درمانی برای کرونا ویروس بوده است.

اخیرا افراد برخی مناطق کشور چین به ویروسی به نام "کروناویروس"(coronavirus) مبتلا شده‌اند و این ویروس به قدری خطرناک است که مقامات چین دستور قرنطینه چند شهر این کشور را صادر کرده‌اند. شیوع این بیماری در "ووهان"، ششمین شهر پرجمعیت چین است.

اخیرا یک دانشمند آلمانی اظهار کرده است از سال ۲۰۰۲ که بیماری سارس شیوع پیدا کرد، وی در حال توسعه درمانی برای درمان کرونا ویروس بوده است. سارس نوعی بیماری خطرناک تنفسی است که از سال ۲۰۰۲ شیوع پیدا کرده‌ است. شیوع آن از کشور چین و به سرعت به دیگر کشورهای آسیای شرقی و بعد به کشورهای آمریکای شمالی سرایت کرد. عامل آن نوعی ویروس از گروه کوروناویروس است.

 "رالف هیلجنفلد"(Rolf Hilgenfeld) زیست شناس ساختاری "دانشگاه لوبک"(University of Lübeck) آلمان طی مصاحبه‌ای‌ که اخیرا مجله نیچر با وی انجام داد اعلام کرد او پس از شیوع بیماری سارس در حال تلاش برای توسعه درمانی برای بیماری کرونا ویروس بوده است. کروناویروس‌ها خانواده بزرگی از ویروس‌ها هستند که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می‌شود. کروناویروس‌ها در دهه ۱۹۶۰ کشف شدند. هیچ واکسن یا داروی تایید شده‌ای برای پیشگیری یا درمان این ویروس وجود ندارد.

رالف هیلجنفلد که اکنون در چین است طی محاحبه‌ای به طور کامل از تلاشش برای توسعه درمانی برای ویروس مذکور به نیچر گفته است. هیلجنفلد از زمان شیوع بیماری سارس(SARS) در تلاش است تا درمانی برای بیماری کروناویروس ایجاد کند. هیلجنفلد امیدوار است تا بگذارند وی به شهر ووهان چین وارد شود و با محققان آنجا دو ترکیب دارویی را بر روی حیوانات مبتلا به این ویروس آزمایش کنند.

در حال حاضر این داروها را نمی‌توان بر روی انسانها آزمایش کرد بنابراین وی قصد دارد که اگر بشود این داروها را بر روی حیوانات مبتلا به این ویروس آزمایش کند. وی که در حال حاضر در چین است در مصاحبه با نیچر درباره اهداف خود و موانعی که سر راه او قرار دارد گفت.  مصاحبه وی به شرح زیر است.

رالف هیلجنفلد

چرا به کشور چین آمدید؟

هیلجنفلد : من از مدت‌ها پیش قصد آمدن به چین را داشتم و پس از شیوع این ویروس در چین تصمیم قطعی شد و پس از تماس با برخی از همکاران در ووهان آمدم. من دو ترکیب ضد ویروس کرونا دارم و می‌خواهم آنها را بر روی حیوانات آزمایش کنم. بنابراین قصد دارم با دانشمندان ووهان همکاری کنم زیرا آنها نمونه‌هایی از این ویروس را دارند.

بسیاری از افراد دوست دارند از شهر ووهان خارج شوند، اما شما سعی دارید وارد این شهر شوید، نمی‌ترسید به این ویروس مبتلا شوید؟

هیلجنفلد : من پیش از این نیز چنین وضعیتی را تجربه کرده‌ام چرا که در سال ۲۰۰۳ و زمانی که بیماری سارس در چین شیوع پیدا کرده بود به پکن رفتم. هشت فرد دیگر نیز با من قصد آمدن به چین را داشتند در آن زمان پرواز به چین به طور مستقیم از اروپا نبود بنابراین مجبور شدم ابتدا به ژاپن بروم و سپس از آنجا به پکن بروم. اگر به ووهان بروم قطعا همیشه ماسک بر روی صورتم خواهد بود.

ترکیبات شما در کدام مرحله از توسعه است؟

هیلجنفلد: ما به تازگی موفق شده‌ایم آنها را به مرحله آزمایش بر روی حیوانات برسانیم و اخیرا نیز با کمک دیگر دانشمندان آلمانی موفق به آزمایش آنها بر روی موش‌های مبتلا به بیماری نشانگان تنفسی خاورمیانه یا مرس(MERS) شده‌ایم.(مرس یک بیماری ویروسی است که نخستین‌ بار در سال ۲۰۱۲ در عربستان سعودی گزارش شد. این بیماری در اثر ویروسی از خانواده کوروناویروس به اسم MERS-CoV ایجاد می‌شود.) آزمایشات این ترکیبات بر روی حیوانات مبتلا به کرونا ویروس نیز باید طی دو هفته آینده آغاز شود. ما می‌دانیم که در کشت سلولی، آنها علیه بیماری سارس و مرس که هر دو توسط کرونا ویروس‌ها ایجاد می‌شوند، عمل خواهند کرد. این ترکیبات در موش‌ها آزمایش شده‌اند. ما می‌دانیم که آنها ایمن هستند. اما اینها دارو نیستند و خیلی پیشرفته هم نیستند بنابراین پیش از آزمایش بر روی انسان می‌بایست بر روی حیوانات مورد آزمایش قرار گیرند.

اگر همه چیز به خوبی پیش برود، طی چه مدت می‌توانید آزمایش بالینی را تمام کنید؟ آیا ترکیبات شما می‌توانند سبب درمان افراد مبتلا و از بین رفتن ویروس جدید شوند؟

هیلجنفلد: مشکلی که در مورد این ترکیبات ضد ویروسی وجود دارد این است که وقتی این ترکیب را آماده می‌شود دیگر هیچ بیماری وجود ندارد. احتمالا کروناویروس نیز همانند سارس بیش از شش ماه وجود داشته باشد. پس از شش ماه، ما داده‌هایی جمع‌آوری می‌کنیم که نشان می‌دهد یکی از ترکیبات ما علیه ویروس جدید عمل می‌کنند و می‌توانیم در توسعه آن به عنوان یک دارو با دانشمندان همکاری کنیم. اما اگر تا آن زمان شیوع بیماری تمام شود هیچ بیمار دیگری وجود نخواهد داشت. پس چگونه می‌توانیم آزمایشات بالینی را انجام دهیم؟ در آن زمان تعداد کل افراد آلوده به ویروس جدید را اگر با افراد مبتلا به بیماری سارس و مرس هم جمع بزینم زیر ۱۲۵۰۰ نفر خواهد بود. بنابراین تعداد افراد مبتلا بسیار کم است و شرکت‌های دارویی علاقه چندانی به توسعه دارویی برای پیشگیری و درمان آن نخواهند داشت.

بنابراین چگونه می‌دانید داروهایی که کروناویروس را مورد هدف قرار می‌دهند، توسعه دهید؟

هیلجنفلد : ما در واقع ترکیباتی ایجاد کرده‌ایم که در مقابل کروناویروس و خانواده بزرگی از آنتی ویروس‌ها فعال هستند که این خانوداه بزرگ شامل ویروس سرماخوردگی انسانی یا راینو ویروس و بیماری‌های دست، پا و دهان است. هر ساله، نیم میلیون کودک به یک ویروس به نام "انتروویروس-۷۱ "(enterovirus-۷۱) مبتلا می‌شوند، بنابراین ما می‌خواهیم آزمایشات بالینی خود برای درمان این ویروس را انجام دهیم. برای این کار ما می‌توانیم از شرکت‌های داروسازی نیز کمک بگیریم. سپس اگر داروی ما مورد تایید واقع شد، می‌توانیم سریعاً از دارو برای دفعه بعدی که کروناویروس شیوع پیدا کرد، استفاده کنیم.

داروها چگونه عمل می‌کنند؟

هیلجنفلد: آنها به پروتئازهای ویروسی که دارای ویژگی‌های مشترکی در هر دو کروناویروس و انتروویروس‌ها هستند، هدایت می‌شوند. ما زیست‌شناس ساختاری هستیم. ما به ساختار بلوری نگاه می‌کنیم و سپس چیزی را طراحی می‌کنیم که هر دو ویروس را مورد هدف قرار دهد. این دقیقا همانند ضرب المثل انگلیسی با یک تیر دو نشان را زدن است.

کدام ترکیبات را به چین آورده‌اید؟

هیلجنفلد: آن ترکیباتی که من آورده‌ام، نسل دوم ترکیباتی است که ما برای آزمایش مرس بر روی موش‌ها آماده کرده‌ایم. در حال نوشتن یک مقاله درباره آنها نیز هستیم.

آیا چین یک مدل حیوانی را که می‌توانید از آن برای آزمایش ترکیبات خود استفاده کنید، دارد؟

هیلجنفلد: تهیه یک مدل موش مبتلا آسان نیست. موش به دلیل تفاوت در گیرنده ACE۲[که ویروس برای ورود به سلول‌ها استفاده می کند] با ویروس‌های مرس یا سارس در تعامل نیستند. بنابراین ابتدا باید یک موش را که حامل نسخه انسانی ACE۲ باشد داشته باشیم.

اگر نتوانید به ووهان بروید، چه خواهید کرد؟

هیلجنفلد: اگر فرودگاه ووهان تا هفته آینده باز نشود، من ترکیباتم را ارسال می‌کنم.

برخی از مردم این تصور را دارند که شما در حال توسعه درمانی برای این بیماری هستید، آیا این شما را نگران کرده است؟

هیلجنفلد: اتفاقی که افتاد این است که یک ایستگاه رادیویی با من تماس گرفت زیرا من آزمایشاتی مرتبط با بیماری سارس انجام می‌دهم. من به آنها گفتم که قصد دارم به چین بروم و آنها از من پرسیدند که آیا می‌توانم مردم را از ویروس ووهان نجات دهم یا خیر. این ایده که من در حال توسعه دارو هستم را چندان نمی‌توان دلگرم کننده دانست چون هنوز در مراحل اولیه است اما من همچنان به تلاش خود ادامه می‌دهم.

انتهای پیام

 

لینک مطلب: https://www.ansarpress.com/farsi/13203


تگ ها:


*
*

*نیز بخوانید

انتخابات در عصر دیجیتال در خطر دستکاری و تقلب قرار دارد


سامسونگ گوشی همراه جدید گلکسی S20 را به بازار فرستاد


رونمایی از گوشی تاشوی جدید گلکسی؛ سامسونگ آیفون را به چالش کشید


سیگارها پس از خاموش شدن هم ترکیبات سمی نامرئی آزاد می‌کنند


آمریکا هکرهای چین را به اتهام سرقت داده‌های «اکوئیفاکس» تحت تعقیب قرار داد


مدارنورد خورشید راهی فضا شد؛ آنچه باید از این پروژه دانست


درمانی برای اضطراب کودکان و نوجوانان دارای لکنت زبان


نتایج رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان اسلام منتشر شد/ ترکیه در صدر کشورها


برنده "جایزه مریم میرزاخانی" در سال ۲۰۲۰ اعلام شد


سامسونگ وارد بازی تحریم علیه ایران شد؟!


پروژه‌های هوش مصنوعی آمریکا بودجه ۲ میلیارد دلاری می‌گیرند


کهکشانی که بدون علت جوان‌مرگ شد!


"ویروس کرونا" می‌تواند چه تعداد قربانی بگیرد؟


تاثیر زنجبیل و ویتامین‌های D و E بر دردهای شکمی


خاص‌ترین موزه جهان در کره ماه است!


گام اول تولید واکسن کروناویروس در ژاپن برداشته شد


مصرف سیگار و الکل مغز را زوتر پیر می کند


کشتن "کروناویروس" با ماسک‌های نمکی


هراس دانشمندان از امکان برخورد پرسرعت دو ماهواره تا ساعاتی دیگر


مدارگرد خورشیدی ناسا و آژانس فضایی اروپا هفته آینده پرتاب می‌شود


هوش مصنوعی پیشرفت بیماری "هانتیگتون" را پیش‌بینی می‌کند


کاوشگر چینی‌ها به دنبال نشانه‌های حیات در مریخ


گوشی آیفون ارزان‌قیمت به زودی به بازار می‌آید


۴۵ ژن مرتبط با نابینایی شناسایی شد


هوش مصنوعی بر دنیای کوانتوم حکمرانی می‌کند

پربازدیدها
پربحث ها


اخبار تازه را در موبایل خود ببینید.

ansarpress.com/mنظرسنجی

به نظر شما با پذیرفتن خط دیورند و مرز فعلی بین افغانستان و پاکستان توسط افغانستان، صلح در افغانستان برقرار میشود؟

بله

خیر

معلومـ نیست

مشاهده نتایج


آخرین خبرها

عبدالله اعلام کرد که ثبات‌وهمگرايي «حکومت همه‌شمول» را در افغانستان تشکيل مي‌دهد

اشرف غنی برنده انتخابات ریاست جمهوری افغانستان اعلام شد

"این انسانیت نیست"؛ گزارش ایندیپندنت از داخل زندان زنان در بحرین

چین، اویغورها را بابت مسلمان بودن دستگیر می‌کند

نگاهی به توافق طالبان و امریکا در ایستگاه آخر

ابزار تازه برای مقابله با برهنه‌نمایی در شبکه اجتماعی توییتر

کشته شدن سرباز اوکراینی در گلوله‌باران دونباس؛ مسکو به اخلال در روند صلح متهم شد

انجمن‌های اسلامی در آلمان خواستار حفاظت بهتر از مساجد هستند

انتقاد بولتون از سیاست خارجی دولت ترامپ در قبال ایران

حمله هوایی امریکا و ادامه کشتار غیرنظامیان در غرب افغانستان

نتایج نهایی انتخابات افغانستان تا ساعتی دیگر اعلام می‌شود +لیست کابینه احتمالی اشرف‌غنی

سفارت آمریکا در کابل: اشتباه شوروی در افغانستان را تکرار نمی‌کنیم

حکم بازداشت ۲۲۸ نفر دیگر در ترکیه به اتهام ارتباط با فتح‌الله گولن صادر شد

نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری شام امروز اعلام خواهد شد

وقتی تیر غنی در مونیخ به سنگ خورد! / چه کسی غمخوار افغانستان است؟

کشته شدن ۹ تن از نیروهای خیزش مردمی افغانستان در حمله طالبان

جف بزوس ۱۰ میلیارد دلار برای مبارزه با تغییرات اقلیمی خرج می‌کند

غنی: کاهش ۴ هزار نیروی امریکایی هیچ تأثیری بر وضعیت نمی‌گذارد

انتخابات در عصر دیجیتال در خطر دستکاری و تقلب قرار دارد

کودک دو ساله مادراش را از مرگ نجات داد

هشدارها برای تشکیل حکومت موازی در افغانستان

اتحادیه اروپا تحریم تسلیحاتی بلاروس را تمدید کرد

حماس با ارسال عکس‌های زنان جذاب گوشی سربازان اسرائیلی را هک کرد

انفجار انتحاری در کویته پاکستان دست‌کم ۱۰ کشته بر جا گذاشت

اعتراض باشنده‌گان کابل در پیوند به بهای بلند اینترنت


خبرهای پزشکی


خبرگزاری انصار ©  |  درباره ما  |  ارتباط با ما  |  نسخه موبایل  |  پیوندها  |  طراحى و پشتيبانى توسط: شركت شبكه نگاه
استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع (لينك سايت) مجاز است.