درباره ما  |  ارتباط با ما  |  RSS  |  آرشیو  |  1399-01-10  |  2020-03-29  |  بروز شده در: 1399/01/09 - 22:56:5 FA | AR | EN
ترامپ: در حال بررسی قرنطینه کوتاه مدت نیویورک هستم            بقای کرونا در بدن چند روز است            تعیین مهمترین عامل در درمان بیماران کرونایی توسط سازمان بهداشت جهانی            مرگ نوجوان آمریکایی مبتلا به کرونا به دلیل بیمه نبودن و عدم پذیرش در بیمارستان!            کرونا یکی از بخش‌های فوق محرمانه «شاباک» را افشا کرد            دنیا اسیر کرونا، رونالدو به دنبال خرید موتر 8.5 میلیون پوندی            نشانه های جدید بیماران کرونایی            با مصرف زنجبیل و سیر از خطر کرونا در امان بمانید            چهار عضو یک خانواده بر سر شکار یک مرغابی در افغانستان کشته شدند            پاسخ ایران به چند پرسش درباره کرونا؛ از پیک بیماری در تهران تا زمان کنترل شیوع             عوامل تاثیر گذار بر تحولات افغانستان            روسیه و توافق امریکا و طالبان            نگاهی به رشد اقتصادی افغانستان و پیش نیازهای آن با گذری بر سال 2019            کرونا، رسانه های غربی و تلاش برای بحران سازی            تست کرونای وزیر بهداشت انگلیس مثبت شد            

تاریخ نشر: 1398/11/02 - 14:36:5
تعداد بازدید: 359
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

چه کسی باید با حرکت‌های تکفیری «مولوی مجیب‌الرحمان انصاری» برخورد کند؟
چه کسی باید با حرکت‌های تکفیری «مولوی مجیب‌الرحمان انصاری» برخورد کند؟

درحالی که در روزهای گذشته انتشار خبرهای ضد و نقیض از امضای قریب‌الوقوع موافقت نامه صلح، مردم افغانستان را مقداری امیدوار ساخته‌است، اما مردی در هرات تصمیم گرفته تا به تنهایی جای خالی طالبان و داعش را پر کند.


هنوز از روزهای سیاهی که امارت اسلامی طالبان بر افغانستان حکمرانی می‌کرد مدت زیادی نگذشته‌است. روزهایی که در آن زنان مجبور بودند برقع (چادری) بر سر داشته باشند و از حق کار و تحصیل محروم بودند حتی اگر نان آوری نداشتند. روزهایی که عکس گرفتن ممنوع بود و اگر دختر نوجوانی به دلیل گرسنگی تکه نانی دزدی می‌کرد بلافاصله دستش قطع می‌شد. روزهایی که حمام رفتن بر زنان ممنوع بود و اصلاح سر و صورت بر مردان. روزهایی که تلویزیون، کامپیوتر، موسیقی، نقاشی، مجسمه‌سازی، تئاتر، سینما و ... همه و همه حرام بودند. روزهایی که کریکت تنها ورزش حلال و رادیو شریعت تنها رادیوی حلال در افغانستان بود.

البته در روزهایی که مردم افغانستان از شر این قوانین ضداسلامی در امان بودند اما شماری از مردمی که در مناطق تحت سلطه طالبان زندگی می‌کردند، هنوز هم مجبور بودند با قوانین طالبان زندگی کنند. با این حال، در روزهای گذشته، انتشار خبرهای ضد و نقیض از امضای قریب‌الوقوع موافقت نامه صلح، مردم افغانستان را مقداری نسبت به آینده امیدوار ساخته‌است، اما مردی در هرات تصمیم گرفته تا به تنهایی جای خالی طالبان و داعش را پر کند. این شخص کسی نیست جز «مولوی مجیب‌الرحمان انصاری»، امام جماعت مسجد جامع گازرگاه شهر هرات.

روز جمعه، ۶ جدی، بود که مردمی که برای خواندن نماز جمعه به مسجد جامع گازرگاه شهر هرات آمده بودند سخنانی جنجالی را شنیدند. مولوی مجیب الرحمان انصاری در خطبه‌های نماز جمعه خود به هوادارانش دستور داد که برای عملی‌سازی قوانین اسلامی خود دست به کار شده و متهمان را به کیفر برسانند و منتظر تصمیم حکومت نباشند.
امام جماعت مسجد جامع گازرگاه شهر هرات گفت: «قوانین خدا، در زمین خدا، در همین منطقهٔ خواجهٔ انصار از امروز جاری است.» وی افزود که عملی ساختن قوانین اسلامی از بخش‌های مربوط به آرامگاه خواجه عبدالله انصاری آغاز خواهد شد و سپس به سراسر کشور گسترش خواهد یافت.
البته این سخنان مولوی مجیب الرحمان انصاری واکنش‌های زیادی را در پی داشت از سوی شماری زیادی از مردم محکوم شد. مردم بار دیگر چهره ای طالبانی را می‌دیدند که این بار آزادانه در خیابان‌ها رفت و آمد می‌کند و در نماز جمعه هرات خطبه می‌خواند و البته پشتیبانانی نیز در میان سیاستمداران دارد. چنانچه «غلام فاروغ مجروح» نماینده مردم هرات در مجلس نمایندگان با حمایت از وی در نشست علنی مجلس تأکید کرد که مولوی مجیب الرحمان انصاری تنها هشدار داده‌است و سخنان او جنبه عملی ندارد.

اما روزهای بعد نشان داد که امثال «غلام فاروغ مجروح» به مردم دروغ گفته‌اند. روز ۲۳ جدی بود که مردم تابلویی را در شهر هرات مشاهده کردند که بر روی آن نوشته شده بود «بد حجابی زن از بی غیرتی مرد است» و در زیر آن نیز عنوان «اداره مرکزی امر به معروف و نهی از منکر گازرگاه شریف» به چشم می‌خورد. البته این تنها تابلوی شهر هرات نبود که از سوی مولوی مجیب‌الرحمان در شهر نصب شده بود.
مولوی مجیب‌الرحمان تصمیم گرفته بود تا آنچه بر زبان رانده بود را عملیاتی کند و برای اینکار به تشکیلاتی نیاز داشت. وی به همین منظور نام بخش فرهنگی مسجد گازرگاه را تغییر داد و آن را «اداره مرکزی امر به معروف و نهی از منکر» گذاشت.
بسیاری از مردم نگران این هستند که این گونه حرکات فراقانونی آزادی‌های نیم‌بند آن‌ها را نیز محدود کند و دوباره بهانه ای شود برای ناامنی در شهر هرات. زیرا پس از این هر کسی می‌تواند به بهانه اجرای احکام اسلامی هر کسی را که می‌خواهد بکشد. همه این‌ها در حالی است که هنوز هیچ مرجع و نهادی با این شخص که مبلغ حرکت‌های غیرقانونی می‌باشد، برخورد قانونی نکرده‌است.

با این حال اظهارات و تحرکات مولوی مجیب‌الرحمان انصاری به همین‌جا ختم نمی‌شود و وی وارد فاز دیگری می‌شود که چشم‌انداز خوبی برای افغانستان ندارد. وی در یک برنامه تلویزیونی با بی شرمی تمام می‌گوید که افغانستان به این دلیل دچار مشکل شده که وقتی مقامات به قدرت می‌رسند یک شیعه را نیز در کنار خود می‌آورند.
مولوی مجیب‌الرحمان با انتقاد از حضور اهل تشیع در شورای ملی و به عنوان معاون در ریاست جمهوری و ریاست اجرایی می‌گوید: با این وضعیت در افغانستان امنیت نمی‌آید. امام جماعت مسجد گازرگاه هرات ادامهمی دهد: برای تأمین امنیت و آرامش در افغانستان این جمعیت ۱۰ درصدی (شیعیان) باید سلب قدرت شوند؛ در غیر این صورت امکان ندارد که گرگ و بره در کنار هم باشند و صلح و صفا و صمیمیت داشته باشند.

مولوی مجیب‌الرحمان با این سخنان نشان داد که تفکری تکفیری دارد. وی پای خود را از طالبانی که سعی می‌کند حداقل در ظاهر نگاه مثبتی به شیعیان داشته باشد، فراتر گذاشته و به جایی رسیده که هواداران داعش در آن حضور دارند. سخنان صریح و تفرقه انگیز این مولوی تکفیری دربارهٔ حذف فیزیکی شیعیان از نظام سیاسی افغانستان هشدار مهمی است به مردم و حکومت افغانستان. اما ظاهراً حکومت در خواب زمستانی فرورفته است و چشم بر این جریان تکفیری قدرتمند در هرات بسته‌است. قدرتمند از آن جهت که سیاستمدارانی در پشت این جریان هستند. به عنوان مثال هنگامی که از «عبدالقیوم رحیمی» والی هرات خواسته می‌شود که با مولوی مجیب‌الرحمان برخورد شود، وی می‌گوید که این عالم دین، دوست وی است و او نمی‌خواهد با مولوی مجیب‌الرحمان رویارویی کند.

اما سؤال اینجاست که «مولوی مجیب‌الرحمان انصاری» باید تا کجا جلو برود که با وی برخورد قانونی شود و اینکه چه کسی باید با حرکت‌های تکفیری «مولوی مجیب‌الرحمان انصاری» برخورد کند.

منبع: پیام آفتاب

 

 

لینک مطلب: https://www.ansarpress.com/farsi/13104


تگ ها:


*
*

*نیز بخوانید

عوامل تاثیر گذار بر تحولات افغانستان


روسیه و توافق امریکا و طالبان


نگاهی به رشد اقتصادی افغانستان و پیش نیازهای آن با گذری بر سال 2019


کرونا، رسانه های غربی و تلاش برای بحران سازی


راهکارهای مقابله با فوبیای ناشی از کرونا در کودکان و بزرگسالان


ویتنام چگونه در «جنگ علیه کرونا» پیروز شده است؟


دورهمی با چاشنی خانواده افغانستانی در قاب تلویزیون ایران


کرونا میتواند تروریسم را تقویت کند


پمپئو در افغانستان به دنبال چیست؟


گزارش بلومبرگ از لجاجت ترامپ در لغو تحریم ایران با وجود شیوع کرونا


گزارش| چرا آمریکا درباره شیوع کرونا متهم است؟


درخواست برای تحقیق در مورد جنایات نیروهای استرالیا در افغانستان


ساعت شنی امریکا برای داکتر عبدالله


توافق طالبان و امریکا و جایگاه هند در افغانستان


سقوط قریب‌الوقوع آل‌سعود به‌دست محمد بن سلمان


زنگها برای کابل به صدا در می آید


نگاهی به چرایی مخالفت عبدالله با فهرست مذاکرات صلح


چرا آمریکا درباره شیوع کرونا متهم است؟/ آیا کاخ سفید پاسخی به این ابهامات دارد؟


نشست در منزل کریم خلیلی، تلاش برای حفظ استقلال افغانستان


با انفجار ویروس کرونا / چند درصد از مردم افغانستان در خطر مرگ ناشی از کرونا ویروس قرار دارند؟


«بنی‌گانتس» ژنرالی که تفاوت چندانی با نتانیاهو ندارد/ گزارش


محققان درباره رفتار «کرونا» در فصل گرم چه پیش‌بینی می‌کنند؟


۲ راز بیولوژیکی رژیم صهیونیستی/ ترورهای بیولوژیک انجام شده این رژیم


آمریکا عامل انتشار ویروس کرونا


چند درصد از مردم افغانستان در خطر مرگ ناشی از کرونا ویروس قرار دارند؟

پربازدیدها
پربحث ها


اخبار تازه را در موبایل خود ببینید.

ansarpress.com/mنظرسنجی

به نظر شما با پذیرفتن خط دیورند و مرز فعلی بین افغانستان و پاکستان توسط افغانستان، صلح در افغانستان برقرار میشود؟

بله

خیر

معلومـ نیست

مشاهده نتایج


آخرین خبرها

شمار قربانیان ویروس کرونا در ایتالیا از ۱۰ هزار نفر فراتر رفت/ آمارهای جدید در جهان

ترامپ: در حال بررسی قرنطینه کوتاه مدت نیویورک هستم

بقای کرونا در بدن چند روز است

تعیین مهمترین عامل در درمان بیماران کرونایی توسط سازمان بهداشت جهانی

مرگ نوجوان آمریکایی مبتلا به کرونا به دلیل بیمه نبودن و عدم پذیرش در بیمارستان!

کرونا یکی از بخش‌های فوق محرمانه «شاباک» را افشا کرد

دنیا اسیر کرونا، رونالدو به دنبال خرید موتر 8.5 میلیون پوندی

نشانه های جدید بیماران کرونایی

با مصرف زنجبیل و سیر از خطر کرونا در امان بمانید

چهار عضو یک خانواده بر سر شکار یک مرغابی در افغانستان کشته شدند

پاسخ ایران به چند پرسش درباره کرونا؛ از پیک بیماری در تهران تا زمان کنترل شیوع

عوامل تاثیر گذار بر تحولات افغانستان

روسیه و توافق امریکا و طالبان

نگاهی به رشد اقتصادی افغانستان و پیش نیازهای آن با گذری بر سال 2019

کرونا، رسانه های غربی و تلاش برای بحران سازی

تست کرونای وزیر بهداشت انگلیس مثبت شد

اخباری از ابتلای ملکه انگلیس به کرونا

فلسطین: به جای مادورو باید برای دستگیری ترامپ جایزه تعیین شود

ترامپ نیروهای ذخیره و سابق ارتش را به جنگ با کرونا فراخواند

حمله جنگنده‌های صهیونیستی به غزه

یک نماینده دیگر کنگره آمریکا کرونا گرفت

راهکارهای مقابله با فوبیای ناشی از کرونا در کودکان و بزرگسالان

اینفوگرافیک / آمار کرونا در جهان تا ۹ حمل

ویروس کرونا در ایران| ۳۵۴۰۸ ابتلا و ۲۵۱۷ فوتی / حال ۳۲۰۶ بیمار وخیم است

سفر هیئت گروه طالبان به کابل بار دیگر به تأخیر افتاد


خبرهای پزشکی


خبرگزاری انصار ©  |  درباره ما  |  ارتباط با ما  |  نسخه موبایل  |  پیوندها  |  طراحى و پشتيبانى توسط: شركت شبكه نگاه
استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع (لينك سايت) مجاز است.