درباره ما  |  ارتباط با ما  |  RSS  |  آرشیو  |  1399-01-11  |  2020-03-30  |  بروز شده در: 1399/01/11 - 20:59:2 FA | AR | EN
کمک مالی امریکا برای مبارزه با کرونا در افغانستان            کرونا در افغانستان: زنان در زندان هرات شورش کردند            طرح روسیه برای حذف نفت شیل آمریکا؛ آیا قیمت ۶۰ دلاری به بازار برمی‌گردد؟            سارقان به قرنطینه نمی روند؛‌ تابلوی میلیون دلاری ون گوگ ربوده شد            تلفات نیروهای امنیتی افغانستان؛ 98 کشته و زخمی در سه روز             گاردین فروش تسلیحات مخفی انگلیس به عربستان بعد از جنگ یمن را افشا کرد            یافته‌های دلگرم‌کننده در بحبوحه شیوع کرونا و تاکید بر اقدامات ایمنی            نتانیاهو مشکوک به ابتلا به کروناویروس است            سه‌گانه زیبا با دوربین خیره‌کننده            بهترین حرکات ورزشی در قرنطینه خانگی+ تصویر            عدم قطعیت سیاسی آتشی بر شعله خشونت            کرونا در اروپا| از اوضاع فاجعه‌بار بیماران در شرق فرانسه تا افزایش انفجاری مبتلایان در سراسر قاره سبز             ویروس «کرونا» و احتمال فاجعه انسانی در افغانستان            گزارش واشنگتن پست از عواقب تحریم‌های آمریکا علیه ایران در بحبوحه شیوع کرونا             کرونا در جهان ۳۴هزار قربانی گرفت؛ آمریکا و ایتالیا در صدر جدول مبتلایان و تلفات            

تاریخ نشر: 1398/10/28 - 22:52:5
تعداد بازدید: 166
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

اهداف دولت جانسون از قرار دادن حزب الله در لیست تروریسم
لابی صهیونیستی در جریان تبلیغات انتخاباتی تلاش فراوانی برای ضدیهودی نشان دادن کوربین و تقویت کارزار انتخاباتی محافظه کاران انجام داد و در نتیجه با پیروزی غیرمنتظره جانسون طبیعتاً صهیونیست‌ها اکنون پاداش این همکاری را در اقدام نمادین تروریستی اعلام شدن حزب الله دریافت کردند

 

دولت انگلیس روز گذشته اعلام کرد به طور کامل حزب الله لبنان را در لیست گروه‌های تروریستی قرار داده است. وزارت خزانه‌داری انگلیس اعلام کرد: حزب‌الله لبنان را به موجب قانون " تامین مالی تروریسم" به طور کامل در لیست "تروریسم" قرار دادیم و درآمدهای آن بلوکه خواهد شد. این ممنوعیت انگلیس که از روز جمعه با تأیید مجلس به اجرا درآمد ، به این معنی است که هر کس عضو حزب الله باشد یا از آن حمایت کند با مجازات احتمالی تا 10 سال زندان مواجه خواهد شد.

لندن پیش از این در سالهای 2001 و 2008 به ترتیب واحد امنیت خارجی حزب الله و جناح نظامی آن را تروریستی اعلام کرده بود، اما اکنون می خواهد بازوی سیاسی این گروه را نیز تحریم کند. اما در شرایطی که لبنان درگیر بحران داخلی پس از شگلگیری اعتراضات مردمی و استعفای دولت حریری است و همچنین تنش‌ها در منطقه به واسطه رویارویی آمریکا و متحدانش با محور مقاومت در عراق و سوریه شدت یافته است انگیره‌های دولت تماماً محافظه کار لندن رنگ و بوی همسویی بیشتر با سیاست های آمریکا در منطقه طی آینده را نشان می دهد.

 

حزب الله و بحران سیاسی در لبنان

لبنان طی سه ماه اخیر با موجی از اعتراضات مردمی به وضعیت اقتصادی نابسامان رو به رو شده است که در نتیجه آن کابینه سعد حریری استعفا و در خلا نبود اجماع میان گروه‌ها و جریان‌های سیاسی در مورد شکلگیری دولت جدید بحران سیاسی هم اکنون دامن این کشور مهم منطقه را گرفته است. لبنان محل تلاقی منافع بازیگران بین المللی است که این امر موجب تأثیرگذاری رقابت‌های خارجی بر تحولات داخلی این کشور شده است. تا پیش از شکلگیری اعتراضات و استعفا حریری، در نتیجه پیروزی در انتخابات پارلمانی سال گذشته جناح اکثریت در کابینه ائتلافی لبنان وابسته به مقاومت یعنی جریان 8 مارس بود. این امر که تأثیرات خود را در موضوعات سیاست خارجی بویژه در مورد تحولات سوریه و موضوع فلسطین به وضوح نشان میداد موجب نارضایتی کشورهای غربی و عربی بویژه عربستان سعودی و آمریکا از عملکرد حریری گردید. حزب الله و جبران باسیل وزیر خارجه نزدیک به مقاومت از حزب جنبش میهنی آزاد برخلاف دیدگاه‌های غربی ها و صهیونیست‌ها در پی تشهیل بازگرداندن آواره های سوری به کشور خود برآمده‌اند و از طرف دیگر مخالف روند کلی عادی سازی روابط میان اعراب و رژیم صهیونیستی هستند. در نتیجه این امر بلوک مخالف نقش آفرینی حزب الله و مقاومت در لبنان به صور مختلفی برای اعمال فشار بر حزب الله به منظور پذیرش تشکیل دولت تکنوکراتیک که به معنای خلع ید از کابینه آینده خواهد بود، تلاش میکنند و این برنامه ریزیها کماکان در حال انجام شدن است و طرح تروریستی اعلام کردن شاخه سیاسی حزب الله توسط انگلیس با دارا بودن مستقیم 3 وزیر از 30  وزارتخانه موجود در همین راستا قابل خوانش است.

 

سیاست منطقه‌ایِ انگلیس پسابرگزیت

دولت محافظه کار برویس جانسون که پس از انتخابات اخیر موفق شد اکثریت کرسی های پارلمانی را از آن خود کند اعلام کرده است که در پایان ماه ژانویه به صورت کامل برگزیت را اجرایی خواهد کرد. این امر تلاش برای شکل دادن به سیاست خارجی مستقلانه لندن از اروپا را بوجود آورده است. پایه ریزی سیاست خارجی انگلیس در دوران پسابرگزیت پیشتر و در زمان نخست وزیری ترزا می شروع شده بود. لندن در سیاست خارجی خود نشان داده است که تلاش برای نقش آفرینی بیشتر در تحولات خاورمیانه و منطقه غرب آسیا را هدف گذاری کرده است. در این میان لندن می کوشد تا همکاری بیشتری با دولت‌های ثروتمند و پرنفوذ نفتی منطقه یعنی عربستان سعودی و امارات داشته باشد که خواهان افزایش حضور امنیتی و نظامی قدرت های غربی در منطقه هستند. این موضوع رقابتی میان کشورهای اروپایی نیز بوجود آورده است چنانکه فرانسه نیز در دوران مکرون به افزایش نقش آفرینی در تحولات منطقه گرایش یافته است. طبیعتاً سیاست منطقه ای انگلیس در هماهنگی با سیاست های امریکا در منطقه ای آمریکا تنظیم خواهد شد بویژه که جانسون از دیدگاه ایدئولوژیکی با تفکرات ترامپ همسویی دارد. مع الوصف با عنایت به ضدیت دولت های عربی عربستان و امارات با حزب الله لبنان و تلاش آمریکا برای منزوی کردن در منطقه، دولت جانسون با قرار دادن حزب الله در لیست گروه های تروریستی در پی همسویی بیشتر با این بلوک سیاسی است.

 

صهیونیسم و تأثیر رقابت‌های داخلی

اما در بعدی دیگر نمی توان نقش لابی صهیونیستی در انگلیس را در تعیین خط مشی های سیاست منطقه‌ای لندن نادیده گرفت. در طول دوران مبارزات انتخاباتی موضوع حزب الله یکی از موضوعات داغ مناظره‌های انتخاباتی جانوسن و جرمی کوربین رهبر حزب کارگر بود که به اتخاذ مواضع ضدصهیونیستی مشهور است. لابی صهیونیستی در جریان تبلیغات انتخاباتی تلاش فراوانی برای ضدیهودی نشان دادن کوربین و تقویت کارزار انتخاباتی محافظه کاران انجام داد و در نتیجه با پیروزی غیرمنتظره جانسون طبیعتاً صهیونیست‌ها اکنون پاداش این همکاری را در اقدام نمادین تروریستی اعلام شدن حزب الله دریافت کردند. در واقع صهیونیست‌ها که با تقویت روزافزون توان حزب الله جرات عرض اندام نظامی در برابر لبنان را از خود سلب شده می بینند برای جلوگیری از تقویت حزب الله چشم امید به مداخلات کشورهای غربی بسته اند. سال گذشته موسسه یهودی امنیت ملی آمریکا» در گزارشی با اعتراف به توانمندی نظامی و بازدارندگی حزب الله لبنان اعلام کرد، حزب الله بیشتر از همه اعضای ناتو موشک و گلوله دارد. منابع صهیونیستی نیز بارها اعتراف کرده اند که اسرائیل توان مقابله با موشک هایی که از لبنان یا سوریه در صورت وقوع درگیری نظامی در جبهه شمالی شلیک خواهند شد، را ندارد. سامانه مختلفی از جمله گنبد آهنین و حیتس نمی توانند موشک هایی که به جبهه داخلی اسرائیل شلیک خواهد شد را رهگیری کند.

انتهای مطلب

لینک مطلب: https://www.ansarpress.com/farsi/12897


تگ ها:


*
*

*نیز بخوانید

عدم قطعیت سیاسی آتشی بر شعله خشونت


عوامل تاثیر گذار بر تحولات افغانستان


روسیه و توافق امریکا و طالبان


نگاهی به رشد اقتصادی افغانستان و پیش نیازهای آن با گذری بر سال 2019


کرونا، رسانه های غربی و تلاش برای بحران سازی


راهکارهای مقابله با فوبیای ناشی از کرونا در کودکان و بزرگسالان


ویتنام چگونه در «جنگ علیه کرونا» پیروز شده است؟


دورهمی با چاشنی خانواده افغانستانی در قاب تلویزیون ایران


کرونا میتواند تروریسم را تقویت کند


پمپئو در افغانستان به دنبال چیست؟


گزارش بلومبرگ از لجاجت ترامپ در لغو تحریم ایران با وجود شیوع کرونا


گزارش| چرا آمریکا درباره شیوع کرونا متهم است؟


درخواست برای تحقیق در مورد جنایات نیروهای استرالیا در افغانستان


ساعت شنی امریکا برای داکتر عبدالله


توافق طالبان و امریکا و جایگاه هند در افغانستان


سقوط قریب‌الوقوع آل‌سعود به‌دست محمد بن سلمان


زنگها برای کابل به صدا در می آید


نگاهی به چرایی مخالفت عبدالله با فهرست مذاکرات صلح


چرا آمریکا درباره شیوع کرونا متهم است؟/ آیا کاخ سفید پاسخی به این ابهامات دارد؟


نشست در منزل کریم خلیلی، تلاش برای حفظ استقلال افغانستان


با انفجار ویروس کرونا / چند درصد از مردم افغانستان در خطر مرگ ناشی از کرونا ویروس قرار دارند؟


«بنی‌گانتس» ژنرالی که تفاوت چندانی با نتانیاهو ندارد/ گزارش


محققان درباره رفتار «کرونا» در فصل گرم چه پیش‌بینی می‌کنند؟


۲ راز بیولوژیکی رژیم صهیونیستی/ ترورهای بیولوژیک انجام شده این رژیم


آمریکا عامل انتشار ویروس کرونا

پربازدیدها
پربحث ها


اخبار تازه را در موبایل خود ببینید.

ansarpress.com/mنظرسنجی

به نظر شما با پذیرفتن خط دیورند و مرز فعلی بین افغانستان و پاکستان توسط افغانستان، صلح در افغانستان برقرار میشود؟

بله

خیر

معلومـ نیست

مشاهده نتایج


آخرین خبرها

ماکرون: ایتالیا نباید از کمک های روسیه «مست» شود

کمک مالی امریکا برای مبارزه با کرونا در افغانستان

کرونا در افغانستان: زنان در زندان هرات شورش کردند

طرح روسیه برای حذف نفت شیل آمریکا؛ آیا قیمت ۶۰ دلاری به بازار برمی‌گردد؟

سارقان به قرنطینه نمی روند؛‌ تابلوی میلیون دلاری ون گوگ ربوده شد

تلفات نیروهای امنیتی افغانستان؛ 98 کشته و زخمی در سه روز

گاردین فروش تسلیحات مخفی انگلیس به عربستان بعد از جنگ یمن را افشا کرد

یافته‌های دلگرم‌کننده در بحبوحه شیوع کرونا و تاکید بر اقدامات ایمنی

نتانیاهو مشکوک به ابتلا به کروناویروس است

سه‌گانه زیبا با دوربین خیره‌کننده

بهترین حرکات ورزشی در قرنطینه خانگی+ تصویر

عدم قطعیت سیاسی آتشی بر شعله خشونت

کرونا در اروپا| از اوضاع فاجعه‌بار بیماران در شرق فرانسه تا افزایش انفجاری مبتلایان در سراسر قاره سبز

ویروس «کرونا» و احتمال فاجعه انسانی در افغانستان

گزارش واشنگتن پست از عواقب تحریم‌های آمریکا علیه ایران در بحبوحه شیوع کرونا

کرونا در جهان ۳۴هزار قربانی گرفت؛ آمریکا و ایتالیا در صدر جدول مبتلایان و تلفات

ترامپ: آمریکا طی دو هفته آینده شاهد اوج مرگ‌ومیرها خواهد بود/ تمدید دستورالعمل‌ها تا ۳۰ آوریل

دما و رطوبت کروناویروس را از بین می‌برد؟

کشف منشاء اصلی انتقال ویروس کرونا به انسان

چطور میوه و خشکبار را در برابر ویروس کرونا ضد عفونی کرد؟

جان باختن ۱۹ نیروی نظامی افغانستان در تخار و زابل

انتقاد از گوترش به دلیل اهدای ۲۵۰ هزار ماسک محافظتی سازمان ملل به آمریکا

چگونه «ویروس دموکرات» رسانه‌های خارجی را رسوا می‌کند؟/ رونمایی کرونا از غربِ وحشیِ وحشی

هشدار نخست وزیر انگلیس به مردم کشورش؛ بحران کرونا بدتر خواهد شد

عربستان مذاکره با روسیه بر سر کاهش تولید نفت را رد کرد


خبرهای پزشکی


خبرگزاری انصار ©  |  درباره ما  |  ارتباط با ما  |  نسخه موبایل  |  پیوندها  |  طراحى و پشتيبانى توسط: شركت شبكه نگاه
استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع (لينك سايت) مجاز است.